Коментари - Бой между полиция и студенти за лагер в Равда | dnes.dir.bg
назад

Бой между полиция и студенти за лагер в Равда

Студенти и преподаватели от Националната спортна академия (НСА) браниха тази сутрин с жива верига учебната си база край Равда.

Обратно в новината

Коментари - Бой между полиция и студенти за лагер в Равда | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

вече нема далавера и затова се почват боеве и за последните крепости на растителността и гората ..... дръжте се момчета, спомнете си за Шипка - грабвайте телата ....

Да се каже на сегашните и бъдещи мутри от НСА че са студенти, е все едно да се каже, че Азис е оперен певец. Надявам се, че в блъсканицата не са им изпочупили очилата, придобити от много четене. В тази база, сигурен съм, много хора са си изкарали много незабравими мигове от своя живот. И не само мигове, ами и редовни безплатни и безгрижни почивки на морето. И съм сигурен, че не са си задавали въпроса кой е плащал това тяхно удоволствие, от къде са идвали парите за храната, подръжката, базата и т.н. Сега се опитват да кажат, че тази база се е използвала едва ли не от всеки студент, който е поискал да я ползва. Аз също съм бил студент /но не в НСА/, но не само че не съм бил там никога, но и нямам познати, които да са били там. Както и останалите многобройни спортни съоръжения в страната, които съществуваха по онова време, така и тази база са се използвали от определен кръг хора. И в никакъв случай не може да се внушава, че е било място, в което само тези студенти, които не са искали, не са ходили да почиват там. Така че и в случая става въпрос за интереси. Едната страна са бившите собственици, които искат да си върнат земите и да ги продадат скъпо на мутри. Другата страна са досегашните хора, които са се разполагали като собственици с чуждите земи и им се привижда бъдеще, в което те наистина ще станат истински собственици. И в двата случая трябва да стане ясно на обикновените хора, че те няма да имат никаква полза.

И какво правят студентите там?Цял ден спят и по цяла нощ секс ,алкохол и наркотици.Опитайте се да преброите през лятото колко са точно студентите там и какво точно тренират.Ще ви падне шапката.На световно ниво състезатели и треньори!

къде е държавата да защити бъдещето на спорта.

То полицаите май само студентите знаят да бият, сигурно избиват комплекси. Ако така се отнасят и с циганите отдавна да сме преборили битовата престъпност.

ima ot 10 godini dela koito sa prikliu4ili do 1 v nasha polza na absoliutno vsi4ki niva ! VKS ( vurhovniq sud ) postanovi che bazata nqma nito 1 dokument za zema nqma 1 kv metur ! vie si4ki govorite na izust pak izmami raboti prosto stado ofce koeto nqma informaciq i te nakraq ot baza shi q prodadat i togava shte razberete kolko ste bili zabludeni !

тия полицаите дето бият невинните студенти са изроди и заслужават да горят в ада .

няма ли кой да се намери от майка роден да изпразни една,две пушки по тоя кмет и да се решът проблемите колко обществени поразии направи тоя самозабравил се чобанин.

А сега всички, които роптаят срещу кмета на Несебър, да вземат веднагически да подарят всичката земя, която притежават, на някое учебно заведение. Нали това искат - частната земя да отиде да благото на образованието... Като искат, да участват и те. Другото е лицемерие и демагогия..

Голема тренировка беше за борчетата нека свикват още от сега, после кат станат мутри пазачи да им е лесно.

Селяндури са и кмета и тия дето искат да вземат на НСА лагера. Да бъдат обезщетени със земеделска земя в планината, като толкова искат да орат... И как досега още нито един кмет не е застрелян, се чудя ...

Това е още едно доказателство за импотентността на това правителство относно защитата на държавния интерес и мутренската му подкрепа за мутренски далавери. Това е още едно доказателство за неговата вредност за България и още една причина да се омита от властта.

Вече са почнали да строят палати над лагера.... Това лято бях там и заливчето е прекрасно тихо и спокойно и гадните мутри искат да го бетонират.... Борете се да ги спрете, иска и се пак да отида и да си ПОЧИВАМ там без да плащам 10лв чадър и да ми гърми чалга от 100 бара зад мен....

КОМУНИСТИЧЕСКИ ЗЕМИ - ДА СЕ ВРЪЩАТ НА ХОРАТА И ТВА Е - А ЛАГЕР ДА СИ НАПРАВЯТ ДРУГАДЕ. ТО ЕДНИ СПОРТОВЕ ТО ЕДНО ЧУДО - ЗА КВО ВЪОБЩЕ ИМА ЛАГЕР КАТО САМО ХОДЯТ ДА СИ ЧЕШАТ И ДЪРПАТ И ПОСЛЕ КЕНЕФ СЛЕД ТЯХ... МОЛЯ ВИ СЕ, СПОРТ В БГ - ПФФФФФФФФФФ.

Кметовете и общинските съветници от Община Несебър от няколко мандата насам са истински престъпници. Продадоха срещу рушвети и реституираха с незнайно какви нотариални актове земите на май вече мога да кажа всички лагери в Равда. Продажници съсипах толкова бази.

Жалко е как студентите са се продали за жълти стотинки и са се оставили да бъдат манипулирани от едно ректорче...Нека следващият път да направят жива верига на морето и да го вземат в София.То също е тяхно...:)))))....

С двама лъжесвидетели под клетва, че теренът бил твой, може да реституираш всяко подходящо местенце в България. В северната част на Равденския залив, между пътя за Несебър и морето, беше само тръни и змии. Години наред бригади от студенти-спортисти работехме през лятото за изграждането на спортна база Академик.

Защо законните собственици на земята да не могат да си я ползват? Ако лагера е строен от комунистите върху крадена земя защо просто не я платят по действащите в момента цени, плюс лихва за 60 години?

До Edin Ot sobstvenicite: Не съм сигурен, че имате нещо спечелено и не се правете на светци. На всички им е ясно какви сте! Днес освен полицаи е имало и мутри, които заедно с полицаите са разпръсвали студентите с упражняване на сила! И за какво толкова натискате за тази земя? За да си построите хотел, който ще стои празен ли? Или за да си изперете парите?

KAKVI STE VIE 3,14 I LIZIFER....NIAMAM DUMI KAK GOVORITE ZA STUDENTITE OT NSA...I TAKIVA KATO VAS SA TEZI,KOITO ISKAT DA BUTNAT NESHTO GOTOVO OT PREDI 40 GODINI I NAI-VAJNOTO,CE SE IZPOLZVA TAZI BAZA.UVAJAEMI 3,14,AKO MOJETE DA CETETE,NAVSIAKADE PISHE,CE TOVA E BAZA ZA LAGER NA STUDENTI OT NSA,ZATOVA NE E VAZMONO VIE I VASHITE PRIATELI DA OTIDETE DA SI POCIVATE TAM.I AKO SI MISLITE,LUZIFER,CE TAM SA NARKOBOSOVE I NARKOMANI,MOLIA VI DA ZAVEDETE DELO ZA NEPRISTOINO POVEDENIE V TOZI LAGER NA NIAKOGO ILI ZA RAZPROSTRANIAVANE NA NARKOTIZI,SHTOM IMATE NEUSPORIMI DOKAZATELSTVA ZA TOVA ILI NE OBIJDAITE BEZ PRICINA.

Аз едно знам - Власт, която ходи срещу народа, накрая овисва не баеслито. Няма по-силно от волята на народа!

Мутрите от Несебър ще духат супата !! Кметът - в затвора !!!

Я МАРШ ОТ ТАМ!!!...ZASHTO TAKAVA ZLOBA,BE HORA???AMI NIAMA DA IMA SPORT VECE V BG,TOCNO ZARADI TAKIVA KATO VAS...MNOGOMI E INTERESNO KAKVO RABOTITE....MOJE LI SAMO DA RUGAETE I...VAJNOTO E DA STE OPOZITZIA,NEZAVISIMO POKAKVA TEMA.

На следващата Олимпиада, да ни представи кмета на Несебър заедно с всички, които са си затворили очите на неправомерната реституция. Може да дефилират и от Бентлито, че иначе много неестетично ще стоят на фона на инностранните спортсмени.

Това преди 9-и септември 1944 г. ли беше?

studenti pravqt jiva veriga?!?paza4i li ste,obrazovani hora li 6te stavate kato imat dokumenti 4e sa sobstvenici nqma zakon ili 4inovnik/bil toi rektor mrektor/ koito da gi spre

Интересно как се появиха нотариални актове за собственост на територията на старите гробища в Равда. Помислете пак защо да не могат собствениците да ползват!

аз съм за връщане на земята на хората,ама дето плюете комунистите голям грях имате.добре,че бяха те та направиха пионерски и средношколски лагери та почиваха дечицата.сега ми кажете дали могат милиони деца да отидат на почивка на чоре или планина с мизерните доходи на родителите си/а ако са безработни майка им жална/.при така наречените демократични управления само се краде и руши.може да е мъчно но много от вас,но това е истината.ние поживяхме,жалко за свестните ни деца и внуци в тази скапана държава.

С подобни реституции нали видяхте какво стана със Студентски град в София? А на тия реститути много им се отваря апетита към облагородени вече терени

Като почнаха да го съдят предишния кмет Трифонов - Калфин го прати веднага в Одеса като ценен кадър за нашето консулство там.

меле.

Не можеш да си собственик на нещо, от което си направен и на каквото ще се превърнеш /справка - Библията/.

тъпите, прости полицайчета малоумни, бият студентите, а с мутри -боклуци като Галеви, Маргини и подобне са по-ниски от тревата, мама ви изродска

В МАКЕ ИМА ЗАКОК - ДЕ ЩО ИМА ЗЕМЯ, ТЯ Е МАКЕДОНСКА. ИЗКЛЮЧЕНИЕ В БЪЛГАРИЯ - ДЕ ЩО ТЕРЕН ИМА В БЪЛГАРИЯ, ТОЙ Е НА СОФИАНЦИ. МЕСТНИТЕ НЯМАТ ПРАВА, ТЕ СА ПРОВИНЦИЯ, Т.Е. ВТОРО КАЧЕСТВО. В МОМЕНТА ЖИВОТА ТЕЧЕ САМО В СОФИЯ, А И КАТО СПРЕ ТАМ, ЗНАЧИ БЪЛГАРИЯ Е ЗАЛИЧЕНА!

Да закрием спортните бази, болниците и да го ударим на живот...

През 2008 година НСА откри ново доказателство, че земите са нейни - решение на МС от 1972 г., с което са одържавени и предоставени за изграждане на почивна база 500 дка земя в Акротирия, но не можа да използва това, защото срокът за обжалване на кадастралната карта бе изтекъл. Така голяма част от терена в момента е превзет от реститути, изградили хотелска част, тенис кортове и други съоръжения.

до Несебър що не дойдеш да ме купиш за жълти стотинки бе боклук ние не се купуваме за разлика от продажните ви кметове които можеш да купиш и тези имоти никога не са били ваши а са били дадени на тракийски бежанци от държавата за ползване докато са живи след смърта им наследниците им нямат никакви права върху земята,но в бг.с 2ма свидетели всичко става законно викаш двама даваш им 5 лева те свидетелстват че дядо ти е гонил змии из полето и ти дават земя която ти продаваш на разни наркотрафиканти които плащат на нашия кмет на който сме му дали пари и сме му купили изборите срещу 20 лева на избирател ей затова наркотрафиканти и сводници са по силни и могат да си позволят да бият студенти заедно с полицията.

Конституция на РБ : т.1 - Всичко е на софианци. т2- Ако не си съгласен, погледни т1. т3 - Ако и ти искаш да облажиш, стани софианец (справка романа Пътя към София. Комунистите дали терена, местните нямат право на реституция, докато не получат софииско жителство!!

Куха лейка

Това,че комунистите са заграбили частна собственост го знаем.Защо протестиращите не дарят семейната си собственост на ОНИЯ ДЕТО ДУХА?Или и те са същите комунистически копелета?

Ами, че тази спортна база се използваше от няколко човека за лично облагодетелствуване още по времето на соца. Студентите, които почиваха бяха за камуфлаж. Що сега от НСА се правят на ощипани...

То щото на последната убихме рибата.Тая база на НСА,както и много други такива много отдавна са загубили това за което са предназначени.Чакам медали от трениращите там и в СпортПалас...

Браво на полицията.Всичко заграбено от комунистите да се върне на собствениците.

КИКО, много си заблуден - всяко лято там се обучават (плуване, водно спасяване, гребане, втроходство и т.н.) по 200-300 студента...

Не съм си падал никога по спорта, но това, което става е... неокачествимо. И то не само с конкретната база. Не ме гледай какво правя, слушай какво ти казвам. До там я докарахме, скъпи сънародници!!!

аз за студентите, разбира се, полицаите и без това имат достатъчно бази и се ползват с привилегии, а някъде и без тях, айде стига

Поредната фигура от висшия (висш ?) пилотаж на имотните шмекерии ? Или по-скоро - началото на хващането за гушите на шмекерите помежду им ?!