Коментари - ”Таймс”: Скандалът с Желева заплашва Еврокомисията | dnes.dir.bg
назад

”Таймс”: Скандалът с Желева заплашва Еврокомисията

Слабото представяне на няколко кандидати за еврокомисари, сред които българската външна министърка Румяна Желева, предизвика политически скандал, който се изостря и заплашва да осуети назначаването на нова европейска комисия този месец.

Обратно в новината

Коментари - ”Таймс”: Скандалът с Желева заплашва Еврокомисията | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Желева е жертва на глупостта си,на липсата си на морал,така е ,психопате,но защо България трябва да е унизената,посраменат

Много точно са го казали във ФТ, които едва ли са социалисти! Барозу един слаб, но много хитър политик. Португалците ги наричат византийците на Европа - по-гадни били от византийците и по-коварни! Успя да прекара големите страни да го подкрепят, въпреки, през мандата му се направиха доста глупости - особено с Евроконституцията. Не е голям ганий и за това иска в комисията да има само по-тъпи от него. Не зам коя по-некомпетентна - нашата професорка и англиската баронеса. За английската кадрова дипломация това е още по-голям шамар. И тия каки ще бъдат лицето на Европа! Що не погледнат екипът на Абама ! ?

Do engilizmen...HODI,4a si izpii hapovete,nedei sa peniavi, vij si si dokaral niakoi infarkt!!A GOSOJA JELEVA,OTIVA NA VTORO PREPITVANE,DANO BOIKOSI E NAU4IL UROKA,NA KOMUNISt SAMO OPELO..MILOSTTA E ZA BEZHARAKTERNITE ;BOIKO!

Че тази госпожа е тъпа и примитивна го е разбрал и Times, по голяма излагация и за ГЕРБ няма. да си обира миризливите парцали от Евраопарламента, тази какичка и да се измита от България гербовската измет!!!!!!!!!!!

Така и не разбрах, кой недостатък на Желева предизвика тези разправии - слабото й представяне или документите за финансовите й активи. Но сега с ослепителна яснота лъсна характерът на отношенията между партиите вътре в ръководството на ЕС и фактът, че управлението на нашата си държавица е огледално на това в съюза. Ако хората в България имат чувството, че се движим на автопилот, понеже управляващите имат някакви свои, специални, тяхни си грижи, то и ЕС се движи на автопилот.

Направо ме вбесяват някакви си елементи в чужбина ,които си позволяват хули срещу премиера.Господа не ви познавам ,но се чувствам лично засегната.За какви се мислите и кой ви дава право да обиждате 60%от населението на България?На нас ни омръзна от меки китки,изтънчени престъпници и самозабравили се политици ,които опоскаха държавата ни като марокански скакалци.Ако вие си позволявате да защитавате откровени бандити ,а нападате един честен човек ,независимо какво е работел и не виждам нищо престъпно и срамно ,че го е правел започвам да си мисля ,че парите никъде не миришат.Точно децата и внуците на хората ,които сервилничеха и бяха министри при този държавен глава са хората ,по чиито интриги се развива целият този фарс.Пък и да ви кажа и вашата баронеса ,която всъщност ще ръководи този ресор не превъзхождаше по нищо нашата.

Започвам да съчувствам на г-жа Желева, защото този казус се раздуха непропорционално на съдържанието му и де факто обезсмисли процедурата на препитването. Тя затова и съществува: 1. Има-няма конфликт на интереси.2. Знае-става еврокомисар, не знае-не става, изпращаме друг. Вярно е, в Аденския залив отмъкват кораби-понякога дори и с български моряци. Въпросът за Конго е съществен и предполагаше друг отговор. Но и институции и политиците биват критикувани. Да не говорим пък за това, че двойният стандарт е понятие от политиката, а не от зеленчукопроизводств Аз, например, съм много по-недоволен, че ще ни принудят да ядем ГМО и ми е интересно Таимс как би аргументирал необходимостта да произвеждаме ГМО след като за нас няма необходимост. Затова по-добре да видим какво ни е казал Таимс и какво не ни е казал за ЕС. Имаме Европейски партии, които се конкурират. Имаме Еврокомисия и Европарламент и Европарламентът пробва силите си vis-a-vis Еврокомисията. Имаме европейци критикуващи европейската бюрокрация - тема у нас почти непозната. Имаме също Германия, Франция и Великобритания които най-вероятно предпочитат да запазят лидиращата си роля vis-a-vis Брюксел. А Великобритания пък е и известна със сложното си и противоречиво отношение към ЕС. Например, Великобритания има pound, но не и euro и пр. Един въпрос в европейския контекст, който ми идва на ума е какви са правилата на големите Европейски партии (с Е за да ги разгранича от европейски по географска локация). Ако, например, праламентарната група на ПЕС или на ЕНП поддържа прокарването на закона Х, който не е в хармония с интересите на България, то нашите евродепутати към партийната дисциплина ли ще се придържат или към националните ни интереси? Второто на практика може да означава да подкрепят конкурентна Европейска партия и да си развалят дослука със съответната тям Европейска партия. Биха ли го направили? А и могат ли просто така да го направят? Защото дори ако имаме над-партийни евродепутати, т. е. залепени за националните ни интереси, те в даден момент ще се нуждаят и от подкрепата на съответните им Европейски партии. От друга страна, над-националното управление на ЕС и глобализацията създават и над-национални елити за които европейските мащаби могат да се окажат по-интересни от националните. Затова според мен: 1)Трябва да се запознаем добре с партиите, институциите и политиките на ЕС. ЕС трабва да получи по-голямо информационно пространство в медиите. И не на последно място нашите медии трябва да се приближат до западните медии и да предлагат повече анализи за ЕС, както и да не странят свенливо от проблемите в ЕС. 2) Партиите чрез гражданите получават правото да управляват. Следователно, гражданите трябва да усвоят майсторлъка чрез партиите да получават онова, което возжелават. Тук трябва да се водят не словесни баталии, а да се консолидират мнения. Не трябва да допускаме грубости, лични обиди и фон с намек за племенна култура. Тези които доста безпардонно се опитват да наложат мнението си трябва да са на ясно че в анонимна комуникация мнение изкючително трудно може да бъде наложено. Всеки може да прави разлика къде може да се пошегува, да ни зарадва с остроумието си и къде излиза от рамките на добрия тон. Форумът трябва да бъде гражданско пространство, а не просто комуникативно пространство.

защитаващи Желева!! Моля,поровете се из изказванията по повод изслушването на Желева отпреди 1-2 месеца и вижте какви са мненията им за нея,още преди да бъде изслушана онзи ден и да се види въпиющата и некомпетентност,не само по отношение на бедствията и географското положение на дадени страни.Мненията бяха далеч не ласкави за нея а те са формирани от работата и до сега в ЕП.

Може би има други сйтове в които няма да ми спират коментара! Ще си ги потърся!

Успешно конкурира кривоустата опулена сополанка Кунева и изсушената мумия Боково!!!

не мацайте Желева, тя е перфекционист, не само, че знае къде е Аденския залив и Близкия изток, ами и те знаят за нея... В пъти е по-добра от Кривата джука и от всички негодници в кликата ПЕС. Понеже сте с насрани памперси, решихте опосредствено да черните Желева, чрез подобните ви посерковци! Абе, кой ви бръсне в Европа, червени тикви...!

Абрривиатурата ГЕРБ означава Граждани за Европейско Развитие на България. Следовате естествен противник на ГЕРБ са онези партии,които са против участието на България в Европейския съюз.Но примитивното мислене на Бойко обърка нещата и сега негови политически противници са партиите,вкарали страната ни в Европейският съюз.От тук проблемът с Желева е,че да се поправят грешките на Борисов с още по-големи грешки е ново доказателство за примитивизма на едноличната власт.Такава власт неизбижно зависи от личността.

Kato izkluchim glupavite politicheski igri i na partiite v evroparlamenta, izkazvaneto na Jeleva beshe katastrofalno tupo i podoben chovek kato neq ne moje da predstavlqva Bulgariq, v kachestvoto si na Vunshen ministur i evro komisar! Po-skoro v nqkoe uchastie na konkurs za durti Mrs-ki.

kato nqmat s kakvo da se opravdaqt evrokomisiqta za tehniq proval,4e bg sme vinovni, tq na6ata ubavica, 4e za ni6to ne stava, ne stava, to se vidq i 4u....kak puk ne q be6e sram da govori na anlgijski, te horata zatova sa gi izmislili prevodite...

Или правете Желева комисар, или разпускайте съюза,вдигайте гълъбите и кой накъдето види. Ще прайм Балкански съюз-това е новия хит!

защо ЕНП защитата очевидно простата и грозна Желева, и подкрепя очевидно простия и грубоват Борисов?!?!? Ами защото Бойко Борисов е продал интересите на народа ни срещу 30 сребърника...

Браво Руми!Показа на цяла Европа,че имаш капацитет да провалиш дори и мускулестият Б.Борисов /рейтинг 77%!/. Ще те запишем в политбюро на БКП!

Комунистите са виновни и за бедствието в Хаити!

се радвам, че цял свят ще види какво представлява ЕНП и в частност ББ като ръководител на партия, членуваща в ЕНП. Не може български външен министър да не знае къде географски се намира Аденския залив, където са отвлечени в момента и бългаски моряци. Българи, опомнете се! Не става въпрос за това от коя партия е г-жа Желева и кой какво и направил. Тази жена не знае мястото, където в момента български граждани са в риск. Тя не знае, че Сомалия е разпарцалосана на три и почти няма централна власт. Как ще защитава нашите интереси? Не може на въпрос за Близкия изток, да казваш, че си ходил в Грузия. Спрете с тази партизанщина. От ББ очаквах да положи усилия да обедини нацията, а какво се получава. Аз лично ще запомня мандата на ББ с името на Станишев. Нали затова гласувахме против тройната коалиция. сега партизанщината отново взема връх. Всеки плюе всеки. Докога? Какво лошо има да сменят Желева? Какво? Вижте какво пише западната преса за нея? И там ли са комунисти? Стига вече! Приемете реалностите. Сега ЕНП щяла да подгони кандидата на Словакия Марош Шефчович и забележете не принципно, а защото спънали Желева. Бил казал, че ромите се възползват от социалната система на Словакия. Кажете в коя държава ромите не са тези, които точат социалните системи. нима това не е истина. Не важи ли и за България. защо си заравяте главите в пясъка. Запомнете едно - независимо от това дали ще я изберат Желева, тя вече е определена като некомпетентна и винаги когато е споменават на запад, това ще е прилагателното което ще е неотменно с нея. Щом искате това, нека бъде. След еврокомисар, който определиха за европеец на годината, ще имаме еврокомисар, който ще определят като глупак на годината. Глас народен, глас божии. И не правете сравнения с Бокова - тя беше издигната от представители на международната общност и когато Желева заслужи това аз лично с двете ръце ще я подкрепя.

Защо Желева трябва да знае непременно английски, не са ми приятни тези корнуелски апаши, немците трябваше да ги заличат от картата, та сега света щеше да е много по-добър с ясни правила и нации, а не вандалска мешавица, гарнирана с политически вакханалии!

не орезели. Тъп инат.

Не става за еврокомисар по бедствията госпожата Желева, тя и за външен министър не става! Какво ми я оправдавате вие и ББ, че е била подложена на стрес, ами какво ще прави ако трябва да отиде на места с бедствие, като от една комисия ми се е стресирала. Глупости, просто кадрите на ББ в ГЕРБ са като от обран бостан. Колко ли още резил ще ни се стовари на главите с този посредствен премиер и избраните от него за министри хора ?

Абе ,приятел (приятелко), ти другите мнения не четеш ли?Вестници не четеш ли?Какво общо има тук между някакви си комунисти, социалисти , талибани и незнам си още какви, с простотията на някого?Какво значение има тук предишното правителство какво е направило или не направило.Сега, вече, въпроса е какво прави новото правителство и дали го прави по-добре.За сега виждаме само екип от слабо компетентни смешници, на които вече и в Европа започват да се смеят.Осъзнавате ли какъв резил е това, да се даде най-слабата оценка, от всички кандидати, на един външен министър - първият дипломат на страната си?При това я обвиняват , че дори география не знае.Не се ли срамувате от това?За какви комунисти-социалисти за какви 5 лева говорите?

Желева се изложи много сериозно и не знам как има хора, които да я защитават. Тя просто е некомпетентна и голословна. Не че одобрявам мръсните игри на противниците й, но излагацията е толкова голяма, че трябва да се оттегли преди още повече да навреди на имиджа на страната.

виждате,че европейците с нищо не са по добри от нас,единствено може би интригите им са по изтънчени.

Дааа, бе... пак начело на правителството - комунист, начело на парламента - комунист. Е-е-е-...

А Боковица на какъв смешен френски бръщолевеше! А кривата джука на какъв се лиготи ???

Иван Стоев да отговаря за себе си. Аз при всеки случай не влизам в афишираните от него 80% подкрепа за Желева, а мисля и много от участниците в този форум. Аз се срамувам само като и гледам образа в медиите и пресата. Определянето на водещите кадри за външната ни политика най-малко трябва да бъдат и добре изглеждащи и с добра визия за пред външния ни свят. Жалко , че българия се слави с красивите си жени. Обсаъжданата личност показа, че няма данни и интелект за поста който и е определил Б.Б., както и за този за който кандидатства в ЕК.

Ами ти какво искаш да им е мнението за ББ. Той като заговори, ако има някакъв конфликт, е неслушаем от простотия! Явно такъв му е манталитета. И такъв му е и избора на хора.

Голям праз като се изолираме от Евроинтеграцията ..то сега като сме интегрирани та цъфнахме и вързахме

без основание???-- ти или си дебил или си подлога на напиканите и насраните за 7 месеца...избирай сам...

Много малко хора схващат същината на процесите.Допълвам,ч покрай Желева се налага нов механизъм за спиране на еврокомисари.За влизане в процедури/боксуващи/ Желева просто,такъв и е късмета.

ама каква снимка само са изцепили на манекен Желева....ужас... тая в тъмного който я срещне бас държа, че ще счупи рекорда на Болт....

ЕНП защити ревностно Желева, също както направи и грубоватият български премиер Бойко Борисов, отбелязва Таймс. - няма какво повече да кажа ваша светлост))))))

Смятам, че Желева трябва сама да си ходи,а не хората да се ядосват ,че имаме такива тъпи хора,като ББ и Желева.Докога ще търпим тези боклуци.Смятах,че нещо ще направи бате Бойко, а той излезе боклук.Да си ходи.

Да бе и на мен ми писна. От комунистите.

Бойко Борисов и ЕНП, много яко се осраха. Сега те и граят, както се казва, всичко или нищо. Всичко зависи от избора на Евро-парланета. Според мен е много вероятно комисията да не мине, при тази ситуация. ЕНП търпи негативи, но все пак за тях няма да много голям проблем, по скоро за всички ще малко неудобо още няколко месеца да няма работеща комисия. Тук ББ губи всичко, губи външната подкрепа, а от там и ще загуби и доверието на обществото, и се отива на предсрочни избори.

Желева е подведена и стана жертва! Дано си запази здравето и се отдаде на семейството си и дано скоро стане майка!!!

Не е допустимо да се предложи за еврокомисар личност,която не знае добре английски язик.На тази основа трябва сама да си подаде оставката!

Г-н Иван Стоев, една нула в повече сте написали.

Попитали Радио Ереван: Ще се справи ли Желева с ръководството на подпомагането на жертвите от Хаити? То отговорило: Да, стига да я намери на картата на Европа или глобуса на България

немат срам тия комунисти бре само плюят а когато бяха на власт само лапане къде отиде излишъка секретно ли е държавна тайна ли е ? след всяко управление на комунистите следва национална трагедия сега не е по различно просто организирана мафия която трябва да се изхвърли. идват избори и ще ги накажа

и разкритикува Борисов. Госпожа Желева е елемент от стратегията на Борисов да наложи своя стил на атакуване на всеки, който е несъгласен с него, заяви той. Бившият бодигард на бившия комунистически диктатор на България няма право да ни напада по този начин, заяви той. И сега да идва тоя на барикадата на границата,и да среве на Европата да ни даде пари на бедните Гърци,че после като Ви фалират фирмите,Гръцките стачници ще сме виновни,Ааааааа,не така,Ай сиктир :(

От тук нататък е ясно,че всичко ще бъде договорки и пазарлъци в ЕП,но по принцип ,когато заемеш някакъв пост ,трябва да се запознаеш с нужната материя и да се справиш с пропуските,които имаш.В този смисъл Желева показа ,че най-важно за нея е кариерата ,а не знанията и съответно компетентно изпълнение на ззадълженията,а така погледнато 80%от политиците ни и евродепутатите ни са просто за друга работа.

Стоев,свали розовитее очила и си изпий хапчето :))80%,хехехоха,и 90% от Европейците са срещу нея :)))Ако България е от 1.1 души,и ти си 80%,що сме такова племе бреее,когато НЕ СТАВА-НЕ става ,но имаме уникалните способности да донесем вода от 9 дерета да измием лайняното,но никой не сменя пелените?

nqama otarvane ot tia komunisti be

Ако беше Божидар Димитров на мястото на Желева,щеше да убеди комисията ,че хаитяните са далечни братовчеди на Аспарух и че трябва да им помагаме заедно със г-жа Клинтън.Но този резил той нямаше да допусне.Само незнам дали говори английски или само македонски е учил.

Човек трябва да бъде много задръстен, (като румен, някой и др) че да не може да види резила на ББ и Желева.Аман от полуграмотни умници.Че коя е Желева, че някой да иска да я компрометира.Нали ако не е тя, ще бъде пак някой друг от хората на ББ.Все тая.В Европа не гледат от коя партия си, а имаш ли нещо в главата си или я носиш само за украшение.А главата на Желева и за украшение не става.

СВИКВАЙТЕ С УПРАВЛЕНИЕТО НА ГЕРБ ТО ЩЕ Е И СЛЕДВАШИЯТ МАНДАТ ПО СЛЕДИТЕ НА МУТРИТЕ СА ЖАЛКО ЗА КОМУНИСТИЧЕСКАТА СЪСЛОЙКА КОЯТО СЪЗДАДЕ САМИТЕ ТЯХ И КОРУПЦИЯТА ЩЕ ВИ ХАРЕСА БОЙКО САМО СЛЕД ВРЕМЕ ИЗЧАКАЙТЕ В БЪЛГАРИЯ ИМА МИСЛЕЩИ ХОРА ВСЕ ОЩЕ НЯМА ТАКА ЛЕСНО ДА СЕ ДАДЕ ЕДИН УПОРИТ БЪЛГАРИН ЩЕ ПОКАЖЕ НА СВЕТА КИРТА НА БИВШИТЕ УПРАВЛЯВАЩИ 65 ГОДИНИ ДА ПРАВИШ КИР СИ Е ЧИСТ ТАЛОГ