Коментари - Българи в Хаити призоваха Борисов да помогне | dnes.dir.bg
назад

Българи в Хаити призоваха Борисов да помогне

Двама от българите в Хаити – Ралица Константинова и Александър Сейменов изпратиха отворено писмо, адресирано до министър-председателя Бойко Борисов с призив България да окаже помощ на засегнатите от земетресението.

Обратно в новината

Коментари - Българи в Хаити призоваха Борисов да помогне | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

До: Владо На тебе мога само да ти кажа - А отиди ти в Хаити да видиш какво е пък тогава дрънкай! Само ще ти кажа, че територията на Хаити е 1/4 от тази на България, с население 10 милиона! Безработиц е 80%, близо половината са неграмотни и СПИН и други болести са често срещано явление. И мизерията е била ужасна още преди земетресението. При така създалата се ситуация, може дори да плъзне чума, която не дай си Боже да стигне и до нас - тогава да те питам какви ще ги плещиш!!!

Б.Б. да им прати Дянков + 500 000 роми като помощ - може след това да не се връщат!

Спокойно, ще дадем каквото можем, защото така трябва, а не защото вие ще бъдете засрамени, ако не дадем. Както вие не сте ни питали къде и кога да ходите, така и ние ще предоставим помощ не защото вие сте писали отворено писмо, а защото така трябва. Надяваме се, че и вие ще дадете нещо, вместо да пишете писма. Вие имате много по-големи възможности да помогнете от нас, защото сте там, и сте добре.

Не внасяйте пари в БЧК, ще ги окрадат, както и правят с този техен шеф.Г-н Борисов, дайте друга сметка за превод, в БЧК НЯМАМЕ доверие при това ръководство напапийонено!

на такива ,като вас,никой не помага,дребни селски дущички,и колкото повече тънете в мизерия,толкова по добре

Вземете патите от магистратите и направете фонд за хуманитарна помощ. Дайте пари от правителствената помощ за развитие, а не си клатете каламбаците във МВнР. Ясно, че логисиката е скъпа до Хаити, но пари за лекарства могат а се дадат.

Ot Germanija vednaga izptratiha Helikopteri na Rotes Kreuz i daze ot na6eto zabutano v Bayern grad4e izletjaha spasiteli s ku4eta za Haiti.. tuk tova izob6to ne se diskutira , a se deistva.

Е как ще фигурира наща държава тя за тъпи предавания като БИГ,ВИП и незмам какви си брадъри на минутата открива сметки 4рез смс да се нагушат випаджийте а за тази огромна трагедия още не може да се ориентира гола вода както винаги последна дупка на кавала след призиви и покани от срам да не се изложим и ние да се вклучим срам ако бяха реагирали тластите и пални с лой глави от самото на4ало досега стяха да ги саберат тея 10000 лв защото все осще в бг има хора с сърца и колкото и да сме бедни всеки ще даде от от една кутия цигари да се лишим да ги дадем парите пак е нещо а до наще мутри,мутреси и кухи политици да не се ослушват ми да се бракнат малко няма да им паднат джобовете.Жалко наистина голяма трагедия да не дава ГОСПОД НИКОМУ.

Съчувствам за нещастието. Но не мисля, че БЧК има право да събира пари от нас гражданите. Имаме си правителство. В цял Свят правителствата отпуснаха помощи, а не събираха пари от хората - допълнително. Пълна безумица.

как не ви е срам! света е един-няма значение как народите са го разделили и нарекли парчетата! докото има такива като вас, които даже минимално съчувствие не показват, Бог ще продължава да ни наказва! Лично аз още днес ще преведа на БЧК пари-благодаря на админа, че са написали сметката!

ако България е част от европейския свят, задължително трябва да изпрати помощ в Хаити; в противен случай ние сме едни бедни душици, не стигнали до никъде (в буквален смисъл); трагедията в Хаити е огромна и целият свят се стича там на помощ (с изключение на България)

Хуманна е идеята за помощ.Ама нещо не ми се връзва точно тези българи,които почиват в Хаити да молят премиера за помощ.Моля Ви ,господа почиващи, обърнете се към богатите българи като Вас,коио могат да си позволят подобен лукс.Подобни суми за такива хора са джобни пари.Не искайте това от премиера,защото за да се представи добре той няма да лиши от нищо добре платените чиновници ,а ще смъкне кожата на онези българи,които и без това едвам свързват двата края като ги лиши от медицинско обслужване или децата им от топло или порцията мляко. Така ,помагайки със собствени средства не само ще представите собствената си страна пред света ,но и от тук хората ще Ви ръкопляскат.По този начин няма да се срамувате,напротив ще сте горди ,че представлявате България.

borisov pomaga na mutrite bogataschi no ne i na svojat narod i na bednite toi pomaga i na zvetelina i na lubovnka na dascherja i no ne na ranenite v haiti besobrasie nai vetsche pomaga na sebe si tragna na rashodki v tschujbina obletsche se nosi slatni tschasovnizi i t.n. borez komone no tapiat narod go isbra hak mu e

Az sashto ne jiveya v Bulgaria, no ne bih se pochuvstvala zasramena ot fakta, che Bulgaria ne e otdelila sredstva za treta strana, pri polojenie, che horata si imat dostatychno griji.V Bg sashto stava vapros za ocelyavane..inzche pomosht pod formata na specialisti nikoga ne bi bila izlishna, humanno e da se pomaga..no ne e ZADALJITELNO tova da stava edinstveno chrez parichni sredstva

Като чета мненията пак ми излиза пред очите онази притча за казана на българите! Една Гърция, дето е фалирала отвсякъде отпуска пари, обаче ние можем да дадем на магистратите милиони, а не можем да помогнем с някой лев! Все пак всички сме хора и всеки може да изпадне в ситуацията на местното население! И тогава 1 хляб е пир, а 1 бутилка вода е спасен живот!

Той да помага на българите в България, че както ги е нагъзил с данъци и налози и двойно високи за безработни осигуровки ше затрие племето набързо.

Всички искат от Бойко Борисов помощ,а всички тук го хулят.Защо не поискат помощ от станиШеф,тяхният любимец,който и без това няма с какво да се занимава.Абе създайте му малко работа на този.Шекспир е казал:МОЗЪКЪТ НА БЕЗДЕЛНИКА Е РАБОТИЛНИЦА НА ДЯВОЛА

Защо Борисов , да се обадят на Желева- действащ външен министър , да обяснят къде е Хаити и да чакат помощ

И аз всячески се нуждая от помощ, предимно парична и малко психиатрична. Да си публикувам ли банковата сметка?

Спокойно! Желева идва!!!

i mnogo e jalko ce nashata strana Bulgaria sas nishto ne se trogva i ne pomaga

абе кви сме ние да помагаме, да помагат великите сили и петролните държава. вместо да раздадем помощи на нашите бедни семейства ще даваме на тия.

Ралицо? Ти да си дала 5 лв. за някой сирак или бездомник? Интересно какво правиш в най-бедната страна, печелиш за сметка на беднотията!

Абе не че нещо ама тия бъглари в хаити май идея си нямат какво е в България, та толкоз били засрамени че не сме помагали. Оня ден дадохме пари на магистратите (които както се вижда не вършат никаква работа), та отде ся пари за Хаити?

леле, ако у нас стане такова бедствие- ужас, и то от самите хора. Абе как може толкова простотии да се изпишат за едно толкова просто нещо- да се помогне! И ситга с това, че България е бедна държава- ами то това е благотворителността и помощта- бедни да дават! А и за неграмотниците ще кажа- там огромна част , не помня процента, от хората живеят с по 1 долар на ден! А и както президентът Клинтън каза - дарявайте по 1-2 долара- пак ще се съберат много пари- . Кога мобилните оператори ще обявят телефони за ес ем еси- ако знаете, пишете. И още нещо- ако са така любезни, да дарят и 20-те процента ДДС, защото е срамота от трагедията някой да спечели пак милиони- всеки ес ем ес им носи по 20 стотинки / ако е 1 лев/- така става години наред с Българската Коледа.

ZAŞTO BILGARİTE NE POMAGAT?VIPROSIT E MNOGO LESEN! ZAŞTOTO NE OBİÇAT ÇERNİTE!!!

HAARP raboti dobre,poemame kontrola

DO: Dan.................

охо,модераторите не пускат критики срещу станишев,значи и вие сте комунета,добре поне че не се криете.

Вместо да призовават да дадат те по 1000 долара и да се обърнат към оялите се станишев и компания,те имат достатъчно крадено и да помагат ще им е от полза.

Бягай ти и давай помощи кат си толкоз отворен. Аз нямам пари за хляб щот е зима и всички сметки са скочили. Аман от такива дет умират от мъка за другите, пък не им дреме за мизерстващите в родната им държава.

Да отиде РЖ, нали това иска да работи ;)

Желева като иска да отговаря за този ресор да даде пример точно в този момент. Сигурно ще може да прати самолет с вода, лекарства и дрехи.