Светът на помощ на Хаити
Десетки хиляди са жертвите на земетресението в Хаити. Премиерът на страната Жан-Макс Белрив говори за повече от 100 хил. загинали, а президентът Рене Превал сочи цифрата 50 000.
Обратно в новинатаКоментари - Светът на помощ на Хаити | Днес.dir.bg
Коментари
BALGARSKI UPRAVNITZI sabudetese ot letargicinia san- razbrahteli kakvo goliamo nestastie se sluci na naroda v Haiti ili vaobste neznaete kade e tazi darjava- ili e dalece ot BG taka ce da se opraviat koi kak moje!? Da taka mislat BG upravnitzite no ne taka misli BG narodat- i tova e pohvalno? Jalko za BG jurnalistite ama i te sa kato upravnitzite- nali trebva da slujat verno za da gi garjat? Nisto v presata po vaprosa za Haiti ama za debelovratite balgarski mafioti po tzel den ni zanimavat koi kogo prebil ili zastrelial- nali tova sa top novinite?! Bog da prosti zaginalite!!
Нашата пишман кандидат еврокомисарка по кризите и бедствията дали знае къде е Хаити?С какво ще помогнем ние от Бг?А големите компании,направо са се ....от щедрост...25 хиляди долара-те висшите им мениджъри са взели повече бонуси...Бог да прости загиналите и да пази живите!
Богатите страни да не се стискат! Срочно в Хаити трябват повече полеви болници, спасителни екипи, строителен материал, сглобяеми къщи, нещо, дето става за живеене (не само едни голи палатки!). Трябват храна и лекарства. И най-вече, трябва самите хаитяни да бъдат питани - от какво още се нуждаете? Чувам, че МВФ им отпуска пари, обаче като знам хищния нрав на Световната банка и МВФ, кой знае с какви лихви ще си искат парите обратно. В бедна страна като Хаити трябват безвъзмездни дарения. Хайде бе, един куп милиардери има по света (не е само Тед Търнър!) - да кихнат по нещо, няма да си носят парите оттатък, я! Отвъд преминава само стореното добро, тъй че сега е шанс който иска да направи нещо. Момент като този е тест за цивилизацията. Кой в каква степен уважава местната култура и цени човешкия живот. Сега е момент, когато се помага като на братя в беда, а не както благодетел подава на просяк. Понеже всеки може да бъде на мястото на хаитяните. (Мен ако питат, земята им се нуждае от някакъв вид духовно пречистване - ако беше в християнска страна, щях да посъветвам да отслужат литургия, да се молят за укротяване на земята, за спасяване на жертвите...) Време е за съпричастие. И, който дава каквото и да е за Хаити, нека помни - високомерие и добро са като вода и олио - заедно не вървят. Хората в тая страна са в изпитание и нужда. Трябва им помощ, дарена с любов. Аз казвам, а който разбрал, разбрал.
Как си позволява Европейската комисия да отпуска пари, без да е питала кандидат-комисарката по бедствия и аварии!?!?:))) Апропо, дали госпожа Желева знае къде се намира Хаити и какво се е случило там? Една телеграмка съболезнователна да им беше пратила поне! Цял свят помага на хората, само нашият министър председател се звери по всички медии в защита на протежето си и нищо не прави по въпроса.
Истината е, че хората се обединяват без скруполи само когато се случи нещо ужасно. Нека силата да е с оцелелите.
ти да не си заровил/а главата си в пясъка вчера , или не видя никъде тв, радио или интернет- едни технически средства....за допълнителни разяснения -питай, ...щот доста гърмаха медиите, както си му е редът.....
Жалко за бедните хорица,че и това бедствие им се е стоварило на главите.Искренно се надявам само там управата да е от честни и искренни хора,за да не се разграби това,което се праща за бедстващите
Втори ден хуманитарната катастрофа в Хаити е новина номер едно в цял свят. Но не и в нашите провинциални, нищожни и безхаберни медии. Българите си живеем в една отделна, дребнава, махленска релност. Бог да прости хилядите жертви на тази трагедия.
BALGARSKI UPRAVNITZI sabudetese ot letargicinia san- razbrahteli kakvo goliamo nestastie se sluci na naroda v Haiti ili vaobste neznaete kade e tazi darjava- ili e dalece ot BG taka ce da se opraviat koi kak moje!? Da taka mislat BG upravnitzite no ne taka misli BG narodat- i tova e pohvalno? Jalko za BG jurnalistite ama i te sa kato upravnitzite- nali trebva da slujat verno za da gi garjat? Nisto v presata po vaprosa za Haiti ama za debelovratite balgarski mafioti po tzel den ni zanimavat koi kogo prebil ili zastrelial- nali tova sa top novinite?! Bog da prosti zaginalite!!
Нашата пишман кандидат еврокомисарка по кризите и бедствията дали знае къде е Хаити?С какво ще помогнем ние от Бг?А големите компании,направо са се ....от щедрост...25 хиляди долара-те висшите им мениджъри са взели повече бонуси...Бог да прости загиналите и да пази живите!
Богатите страни да не се стискат! Срочно в Хаити трябват повече полеви болници, спасителни екипи, строителен материал, сглобяеми къщи, нещо, дето става за живеене (не само едни голи палатки!). Трябват храна и лекарства. И най-вече, трябва самите хаитяни да бъдат питани - от какво още се нуждаете? Чувам, че МВФ им отпуска пари, обаче като знам хищния нрав на Световната банка и МВФ, кой знае с какви лихви ще си искат парите обратно. В бедна страна като Хаити трябват безвъзмездни дарения. Хайде бе, един куп милиардери има по света (не е само Тед Търнър!) - да кихнат по нещо, няма да си носят парите оттатък, я! Отвъд преминава само стореното добро, тъй че сега е шанс който иска да направи нещо. Момент като този е тест за цивилизацията. Кой в каква степен уважава местната култура и цени човешкия живот. Сега е момент, когато се помага като на братя в беда, а не както благодетел подава на просяк. Понеже всеки може да бъде на мястото на хаитяните. (Мен ако питат, земята им се нуждае от някакъв вид духовно пречистване - ако беше в християнска страна, щях да посъветвам да отслужат литургия, да се молят за укротяване на земята, за спасяване на жертвите...) Време е за съпричастие. И, който дава каквото и да е за Хаити, нека помни - високомерие и добро са като вода и олио - заедно не вървят. Хората в тая страна са в изпитание и нужда. Трябва им помощ, дарена с любов. Аз казвам, а който разбрал, разбрал.
Как си позволява Европейската комисия да отпуска пари, без да е питала кандидат-комисарката по бедствия и аварии!?!?:))) Апропо, дали госпожа Желева знае къде се намира Хаити и какво се е случило там? Една телеграмка съболезнователна да им беше пратила поне! Цял свят помага на хората, само нашият министър председател се звери по всички медии в защита на протежето си и нищо не прави по въпроса.
Истината е, че хората се обединяват без скруполи само когато се случи нещо ужасно. Нека силата да е с оцелелите.
ти да не си заровил/а главата си в пясъка вчера , или не видя никъде тв, радио или интернет- едни технически средства....за допълнителни разяснения -питай, ...щот доста гърмаха медиите, както си му е редът.....
Жалко за бедните хорица,че и това бедствие им се е стоварило на главите.Искренно се надявам само там управата да е от честни и искренни хора,за да не се разграби това,което се праща за бедстващите