Зареждат аптеките с противовирусни препарати
Проблемите със снабдяването на аптеките с антивирусни препарати са разрешени, стана ясно днес след проведени разговори между Министерството на здравеопазването и фирмите производители, съобщиха от ведомството.
Обратно в новинатаКоментари - Зареждат аптеките с противовирусни препарати | Днес.dir.bg
Коментари
ко всички заръфаме чесън епидемията ще е затисната в ъгъла на статистиката. Ама как да стане това, като смърди ужасно? Те и други работи смърдят, ама се усмърдяваме без много да протестираме. Ето тук господин генерал-премиерът Бат Бойко може да удари едно рамо плюс бицепс и усмивка. Като обществено популярен и статистически обичана личност може да свика една пресконференция и да изхруска една скилидка чесън. После да обяви, че от този момент до края на епидемията миризмата на чесън става символ на здравия човек, еманация на имунната система и лайфстайл продукт и да почерпи присъстващите с по едно чесънче. После средствата за масова информация/пропаганд ще разпространят новия стандарт в обществото. Жадните за подражание електорални единици ще подемат мощно чесновия аромат и на AH1N1 му е спукана работата, както и на другите щамове. И понеже вярвам в здравите сили на реда от тази популярна трибуна призовавам г-н Борисов да покаже дискретен (или както той реши) среден пръст на фармацевтичните монополисти, с едно мръдване на веждата да тръшне грипа и да се конституира като един нов национален водител/будител/лечи защо не и чудотворец. А те, здравите сили, да предадат Нему тази невинна подсказка, която имах възмутителната дързост да споделя с вас. Людмил Кръстев
защо още няма ваксина в България, светът вече отдавна почна да се ваксинира, а при нас няма Тамифлу в аптеките, няма реленца, няма маски...какво е това?????
То в тази наша държава, за да оцелее човек си е истинско щастие и късмет. То не беше криза, то не са катастрофи по пътищата, трудови злополуки, та сега на това отгоре и свински грип. С това темпо на самоизтрбление, направо ще се стопим като нация за отрицателно време. Иначе, чудех се как САЩ ще излязат от кризата, след като хвърлиха стотици миларди за да спасяват икономиката си. Е как, чрез изкуствено създаден в техни лаборатории опасен/смъртоносен щам на грипен вирус, след което фармацевтичните им компании започват да бълват милиарди бройки ваксини за целия свят. Я вижте колко бройки ваксини и противовирусни препарати се поръчват само в малка България, на каква стойност. Да обаче, китайците са хитри и този път показаха среден пръст на великата сила САЩ, като създадоха свой собствен и много по евтин антивирусен препарат срещу свинския грип.