Четвърта жертва на новия грип у нас
35-годишна жена е четвъртата жертва на новия грип у нас, съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването, цитирани от БТА.
Обратно в новинатаКоментари - Четвърта жертва на новия грип у нас | Днес.dir.bg
Коментари
Може да е на руски, но поста е интелигентен за разлика от дребнавата ти забележка. Но явно толкова можеш. Аз го разбрах и без превод, а повечето българи са толкова неграмотни, (справка -Й. Фандъкова) че и преведен няма да го разберат на никакъв език. Грипът ще ни помогне да се отървем от такива. Няма нищо случайно..
Това са абсолютни спеколации. Да плашат децата с това. Аз...не разбирам...ОТ ГРИП СЕ Е МРЯЛО ВИНАГИ БЕ!!! Просто този се развива много бързо и се хваща лесно. При по - голям процент заразени е нормално да има и повече смъртни случаи!!!
драги, не виждам защо той да не е в свои води!!! защото много от другите , дето пишат на некирилица в чии води са???????баш те са чуждоземците, а този рускопишещ човек ТОЛКОВА ИСТИНИ ти казва,че на тебе чак не ти се ще да гичуеш. какво като са на руски, не ги разбра ?????????????// Да бе , да , сигурно....ако не си ги разбрал, причината я търси в теб самия, всичко е 1:1 написано в прав текст-точно иинтелигентно....кат много малко работи тук, ....друже....
Никога в училищата не е имало сапун или пък тоалетна хартия - ама тогава не ревахме, че идва края на света... Времената се менят. Иначе грип че има има, и не трябва да се самолекуваме този път.
Глупавите жени с тези диети... просто трябва повече спорт! Направо си е наказание да обречеш себе си на глад.
Моя борба - возьми и прочитай эту книгу, где все уже сказано. Кстати, твой материал очень четко написан. А многим нельзя знать языka, a и не надо:)
яжте бе глупаци боб с чесън и пиите вино , пръднете 2 пъти юнашката и ще дезинфектирате цялата махала . така всяка заран , обед и вечер преди лягане .
е какво стана??? ..тези които починаха, не са починали от свински грип а от хронични болежки :((( но, защо да не ни тормозят всеки ден ,та нали фармацефтичните компании трябва да са на далавера- ужас!
Защо преди да пишете глупости как било чернобил-2 не вземете да идете на лекар, но не за грип а за нерви и стрес и хипохондрия. И прочетете другия линк - Как да се предпазим от грипа!
Ееееееее настигаме америка бе, то такива тапаци дето ходят с маски, и си мислят, че помага, само в азия (южната част) и САЩ има, ами това е то - ТЕЛЕВИЗИЯ !!!!
Много слабо здравеопазване,непод и некадърни лекари,които и здрав да си ще те уморят;Ниска здравна култура и нездравословен начин на живот;липса на профилактика;липса на грижа за човека от страна на институциите и много др.причини са допринесли за последното ни място в Европа по качество на живота!
Министерството на здравеопазването предприело ли е някакви мерки свързани с превенция на грипа в ромската общност? Правителството наредило ли е такива мерки? Там също има и бебета, и деца, и бременни,както в гетата са и най-нехигиеничните условия. И моля не реагирайте по класическия начин, защото интересът на обществото е не да облекчава управленческото битие, а да го оптимизира. Ние не може да очакваме от някой, който няма пари за тоалетни кърпички да ги употребява целесъобразно. По разни други държави препоръчват засилена употреба на витамин Д, добро и здравословно хранене..Да прескочим храненето..и да се съсредоточим на водата, сапуна и дезинфектантите. След като има практика да се спира водата за неплатени сметки-как се очаква да си мият ръцете гражданите без вода? Във всички училища сапун има ли? Гетата ще бъдат ли навестявани от загрижени служители контролиращи нивото на заболеваемост? Ромските организации получили ли са някаква подкрепа от властта по места да насочат услията си в тази посока. Това е най-адекватното поведение при пандемия. Какво е направено у нас по този въпрос?
в кварталната аптека няма тамифлу или реленца, така че няма какво да се изкупува; сигурно някои са се запасили като за апокалипсис, и затова може би няма да има за истински нуждаещите се, после вероятно ще го хвърлят, като дойде пролетта...
Дорогой, ты, кажеться, не в свои воды поплыл. То, что написал - неплохо, но для рускоговорящих сайтов. Този сайт е български, и българският език е един от официалните в ЕС, и на него говорим и пишем хиляди години. Преведи си писанието и отново се включи в дискусиите тук. А относно грипа - опасен е, взема жертви, но животът е такъв - по един или по друг начин идва краят. А от нашата култура и поведение зависи доколко ще бъдем уязвими или ще се излекуваме, ако се разболеем.
Не ви е точна информацията. - и в Бургас от понеделник учениците не са научилище и са забранени свиждания в болниците, правят се само спешни операции
Грипът, както всички болести протича леко и преминава от самосебе си. Но има изключения. За това препоръчвам-тръшне ли те на легло с кашлица и висока температура-първия ден-народна медицина и хомеопатия-чайове, компреси, греяно вино, чесън, нечесан, осцилококцинум. Ако втория ден си по добре-продължавай смело. Ако си по зле-пращай жената в аптеката за тамифлу или реленца-те вършат работа до 48 часа. Ако третия ден си по добре-продължавай смело. Ако не тичай при личния лекар за направление номер 7-да те спасяват лекарите в болница на системи. Чакаш ли една седмица и не ти мине-вече е късно. Увиваш се с бял чаршаф и бавно за да не всяваш излишна паника към гробищата.
Хора, не се панирайте, грипът е по-лек от обикновения. Едиствено трябва да си обърнат повече внимание тези с отслабена имунна система, сърдечни или дихателни проблеми. Но те по принцип трябва да внимават, защото всяко едно подобно заболяване би довело до усложнения и дори фатален край. Единственото лошо е, че много по-лесно можете да го пипнете в момента, иначе грипът си е дори по-лек от този, който върлува всяка година. Едиственото, което е тревожно е, че все още няма ефикасна ваксина срещу него, но така или иначе мисля, че малко хора си поставят, а и грипната ваксина доста често повече вреди, отколкото предпазва организма.
Стига бе. не сте ли чували, че има лечебен глад. Гладът лекува и мобилизира имунната система. Отслабен може би е бил организмът и от друго, но не и от глад, ако е направен както трябва разбира се. Ама на простия народ това му дай. Да плюска свински пържоци и да си мисли, че така ще се спаси от свинския грип.
жената е била на диета заради заболяванията си, не разбирате ли? Ако пък е била и в криза се свалят 10 кг за 1 месец и без диети, а пък и ремисията при хронично болните е нещо, което се нарушава само от една настинка, да не говорим за грип. И за да не ме репликирате - и аз съм хронично болна и знам какво говоря...
Хайде стига,моля!И аз бях на Дюкан,но още не съм умряла...Докарах си пневмония от глупост,не от диетата...Когато правиш нещо трябва да го правиш с мисъл а не по инерция...И не си мислете,че диетата т.е. режима на П.Дюкан е довел тази жена до смърт.Ако е постъпила правилно т.е. да не се самолекува а да потърси лекар май в друга насока щяхя да са събитията...А и има къде по-драконовски диети от тази...
Наистина жалко за жената! Аз съм фитнес-инструктор и стоя твърдо против драстичните диети, особено през студените месеци. В спорта е истината и в здравословното хранене!
Само господ може да каже от какво е умряла, при наличие на 10 диагнози и от комар може да се умре.
не, не си прав - то не е, ама от грипа е - Четвърта жертва на новия грип у нас, трябва да ни го набиват в главите по всякакъв начин. самото споменаване на думата подсъзнателно дори ти въздейства - за да тичаш и да им изкупуваш ваксините, флутата, маските и т.н. щото - криза е - трябва нови начини и стратегии да се изкара някой лев
прословутия ви Пиер Дюкан ..20кг да свалиш ,не е шега работа..ама какво става с имуната система ,никой не го е еня..
na6a ma6a zabalela ( grip ) , zahatela malako , no vmesta pod karuvu ana popala pod bika.
Внимавайте с Тамифлю при децата! Потърсете в Гугъла информацията за страничните му действия!!!
До ю > да го тура на майка ти между насранете филий да го тура!стои си кадето си и не идваи у Враца 4е ща напраа на кривоглед!