Коментари - Метрото напукало джамията | dnes.dir.bg
назад

Метрото напукало джамията

Изкопните дейности по проекта за столичното метро, които са на два метра разстояние от стените на централната джамия “Баня баши“ в София, застрашават храма от увреждане и разрушаване, съобщиха от пресцентъра на Главното мюфтийство.

Обратно в новината

Коментари - Метрото напукало джамията | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Za sujalenie mneniata na pro-turskite mekereta v tezi postingi pokazvat 4e turskata propagandna ma6ina dobre si var6i rabotata. Kolko jalko e kogato niakakvi psevdo tolerantni ne6tastnici koito lapat pari ot niakakvi fondacii i pravoza6titni organizacii i pet pari ne davat za bude6teto na Bulgaria i bulgarskata nacia. I s diavola ortak 6te stanat no 6te ni ubejdavat 4e niakakva ko4ina nare4ena djamia ima miasto v centura na evropeiska stolica i niakakvi smrudlivi tipove da si biat 4elata v kilim4etata...

Dragi musulmani, otidete tam ot kadeto si mislite she ste. V Turcia ima mnogo zemia i tam ako shte naiatina tushi shte budete na miastoto si. Niama da uspeete i da iskate da ni promenite , vie shte v nashta strana i triabva da sabludavate nashiote poriadki.

Голям кеф! Е тва се казва добра новина! Дай Боже всеки ден такива! Днес се напукало утре паднало! Ако не падне да тичаме да помагаме с подръчни материали и инструменти: който има къртач с него; който няма, с Молотов!

В ТУРЦИЯ ДАЛИ ИМА ТОЛКОВА ДЖАМИИ.КОЛКОТО СЕ ПОСТРОИХА В БЪЛГАРИЯ - ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ КОЛКО Е НЕПРИЯТНО ДА СЕ РАЗХОЖДАШ ИЗ ГРАДА И ДА СЛУШАШ ПРОВИКВАНИЯТА ОТ МИНАРЕТО СЯКАШ СИ В ОДРИН

НЕ Е ВЯРНО. ТАМ МЕТРО ВСЕ ОЩЕ НЕ СЕ СТРОИ, А НЯКАКЪВ КАНАЛ ЗА ТОПЛОФИКАЦИЯ, КОЙТО Е ПО-ВИСОКО ОТ ОСНОВИТЕ НА СГРАДАТА. МЕТРОТО Е НА ОКОЛО 20 МЕТРА ЮЖНО ОТ ДЖАМИЯТА И ОЩЕ НЕ Е ЗАПОЧНАТО. ПОВРЕДИТЕ НА СГРАДАТА СА ОТ ГОДИНИ И НЕ СА ВСЛЕДСТВИЕ СТРОИТЕЛСТВОТО НА ТОЗИ КАНАЛ.ТОВА Е ПРОВОКАЦИЯ , ЗАЩО ГЛУПАВИ МЕДИИ КАТО ДИР.БГ СЪЗДАВАТ ИЗЛИШНО НАПРЕЖЕНИЕ ???? КОИ ВИ ПЛА6ТА ИЗМЕКЯРИ ДОЛНИ :) ?

ура, дано падне и тая джамия, и всички останали, проповядващи изродска малоумна религия на тероризъм и убийства

ОПИТИТЕ ДА СЕ СВЪРЗВА С ПОРУГАВАНЕ НА ИСЛЯМСКИ ХРАМОВЕ Е ПОДСЪДНО, ЗАЩОТО НАСТРОЙВА ЕДНА ОБЩНОСТ СРЕЩУ ДРУГА. НО КАКТО СЕ КАЗВА: ИШ АЛЛАХ!

По времето на османците е имало правосъдие... това твое изказване ама въобще не е вярно турската сган ни е колила като пилци и все пак те измислиха кръвния данък д..ба тяхната маика д..ба

а бе еи турски боклук я внимаваи кви ги дрънкаш вие ли ни бяхте поробили 5 века за тия 5 века нямаше да сме със стандарт на Швеицария ами щяхме да се мерим може би с братята Руснаци ама вие не стига че си има те там цял п-ов от Азия ами искате и Европа да грабите я се прибираи в кочината си и повече не говори глупости свинско лаино такова д..ба ваща майка д..ба боклуци прости

може да кажете че съм садист може и да е така но турските свине да си ходят в турция и там да си строят джамиите а не тук това тук България ли е или кво?!

не разбрах какво се е случило?

ей слънчица ненагледни! много му се връзвате на индивида неджо. не разбрахте ли, че той има специална задача и тя се казва спамене!?! познайте до три пъти, кой му диктува постовете!

udivitelno naistina...

znachi imalo reshenie na problema! bravos!

ya ne mi gubete vremeto s glupotevini!

be kakvo ya mislite tolkova taya prezryana saboretina!?! za voenniya klub tryabva da se pritesnyavate - toy sushto e postradal ot stroezha na metroto. a negovata arhitektura e unikalna. ena ot malkoto emblematichni sgrady na sofia!

до ино (- ти ганю не бери грижа за мене аз съм учил колкото ми трябва ти си гледай чорбата че може и да останеш и без нея

Ами какво търсиш майка си в България. Айде сиктер в Турция. Да не сме отишли ние в Турция да строим черкви. Да не сме отишли да им искаме земята. Всеки си има държава да си я оправя. А теб селяндурино не знам какъв, никой не те е канил по българските сайтове.

В този български сайт всички научнонедоказани и собствени измислици да се изтриват! А на Неко всичките драсканици са жалки брътвежи!Дали този индивид е с по 6 пръста на ръце и крака или е банален турски яхниен патриот, та все се слага за ведом по българска история , от която няма елементарни възприятия, камо ли съждения! За да има право да се обажда, трябва да изкачи три планини- БЪЛГАРСКАТА,АРМЕНСКА И ГРЪЦКАТА!

Shtqhte da ste sas standart na Shveycariq ama na kukovo lqto!Ako ne bqha turcite do sega shtqhte da ste izcheznali ot liceto na zemqta!Ama vie sami shte se zatriete.Ot vas po-tap i prost narod nqma na sveta.Za tova darjavata vie edin golqm kenef!

Това е най долната сган на света, ако не са били тези примати сега да сме 50 милиона и със стандарт на Швейцария!

до Aurora-да влизал съм много пъти това което си писал не е истина чети историята на бг от други източници ,има ги в националната библиотека с София и ще се увериш.Аз не съм историк ,просто се интересувам и чета .Въстания е имало да но кои са въставали ,разбойници и апаши .За 482 год 440 въстания /много ли са , на година едно не се пада а днес в БГ през ден митинги и стачки от негодуващи граждани,как мислиш . За 500 год нищо не им пречило на османците да срутят всичко и да изколят всичките българи като се има предвид че тогава българското население е наброявало малко над милион .Нищо не им пречило да асимилират българите все пак това са 500 а не 5 или 50 год . ама не са го направили докато българите по правилно ще е комунистите само за 40/50 год почти бяха го направили или и това не е вярно.По времето на османците е имало правосъдие което за съжаление в момента го няма в БГ .Аз не съм вярващ но уважавам всички няма значение каква религия изповядват ,щом има нужда нека се строят джамии там където трябва,на мене не ми пречат ,като има църкви за християни да има и джамии .

Напразно си дерете дирниците! По закон джамията трябва да се свали в метростанцията и там да се експонира като паметник на културата. Защо правителството и кметството не го правят? За да угодат на Доган.

Ти като си такъв голям историк, гледал ли си я отблизо Томбул Джамия в Шумен? Щото аз съм я разглеждала много подробно и ясно си спомням старобългарските букви по много от камъните й, особено близо до основите, където са най-големите - защото тя е строена с материали от разрушени български църкви и сгради в Плиска, Преслав, Търновград. Турците са искали да не остане камък върху камък, и понеже не са могли да унищожат българските стари сгради с огън - камъните не горят, са ги разглобявали и пренасяли надалече, и от тях са строили джамии, за да се подиграят с българската история и памет. Мислели са, че империята им е вечна и ще стои завинаги в българските земи, но не са им стигнали силите да ни държат в подчинение - тормозели сме ги постоянно. В България има повече от 440 въстания и бунтове за тези 482 години на турското присъствие! Баня Баши Джами в София е друго нещо, тяк е градена през 16 век от Мимар Синан и е наистина ценна, затова може да се запази и би трябвало да остане поне една в столицата ни, за да не се дават основания на турчулята и другите мюсюлмани да искат строежи на нови, както правят в Западна Европа в момента. Но все пак внимавайте какво пишете, не всички в този форум са полуграмотни и невежи, някои знаем и история, и география, а и от политически науки отбираме.

Видяхме колко са по-напред,по-новинит даваха щетите от наводненията и причините за да са толкова големи....

Всяка сграда се нуждае от поддръжка, няма вечни сгради дори пирамидите се строят . Та братята мюсулмани вместо с пратените от арабите пари да строят грандомански джамии из родопите за 80 човека село, да заделят малко средства да си ремонтират храмовете.

Кой е тоя български поет, щото в училище не сме говорили за него, пък и Google мълчи по въпроса или може би не е с българско име (като теб), или просто не умееш да цитираш, или и ти много лъжеш;)

Бързата работа на ББ да се доказва с метрото направи един куп поразии по трасето строено под негово ръководство. Още колко ще станат никой не знае защото начина по който се строи непрекъснато се промена. Щялата му работа е такава. Едно строи десет разваля.

Когато човек е безсилен от злоба и нещастен може само да мрази и да се гнуси от себеподобните си : )))))

до до Neco - е щом не искаш да чуеш друга реч освен българския то си е твой проблем има си лесно отиваш да живееш другаде и щом не искаш да те гледа някой бягай в балкана , ти си за там както както разбирам от коментара ти. Щом казваш че са мазни и миризливи то бая си го ял рязания ,иначе няма как да знаеш хахах .

Ще ти отговоря, ама едва ли ще схванеш. Точно защото живея в смесен район си позволявам да давам оценки и мнения. Просто не ми е любимо отвсякъде да чувам турска реч и да ме зяпат мазни миризливи рязани муцуни, които освен това изобщо не се притесняват от гнусната си същност.

На почти всички тук да се събори им се иска но тя се извисява напук защото на никой не му стиска!

Ами направете я една от станциите на метрото и няма да се пука...но на кой му пука..!

Това безотговорно отношение към ислямските ценности е обезпокоително и подсилва съмненията ни, че през последните години има тенденции за негативно отношение към мюсюлманската общност и проблемите й, се посочва в съобщението.През последните години ни управляваше тройната коалиция, в която участваше и партията на мюсюлманите, изкопните работи в тази час от софийското метро едва ли са започнали след началото на новото правителство. Защо мълчахте тогава, защо ни манипулирате, след като бе пусната в употреба една придобивка за софиянци,чакана толкова дълго?

ДО до Годо ( ти приятел също не си живял в смесените райони ,иначе щеше да видиш как се трудят и как се отнасят към хората престани да пишеш глупости и да насаждаш омраза

Много верни думи, но и много глупости са изписани тук. Повечето религии /с изключение на будизма,чиято основа е друга/, са нетолерантни една към друга. Но това е друга тема. Хората, тяхното семейно възпитание, човещината, ако чувстват изобщо такава, определят мирното съжителство помежду им. Разделението в религиите е прикритието, оправданието за неспособността на българите да комуникират помежду си при решаване на проблеми. Затова заиграването на религиозни теми е игра на върха на бръснача. Религията, винаги е била средство за манипулация на човешката простота. А би трябвало, всяка една религия да бъде средство за размишление над собствената си личност - да останеш насаме с твоя Бог / който и да е той /. И не да се каеш като вечен грешник, а да търсиш пътя.....сам.

Господа правоверни, джамията е на сантиметри от натоварен булевард - грохот на коли ежеминутно, постоянно и непрекъснато. През последните години движението има огромен скок, а тази джамия е градена когато я мине днес каруца я не, освен това не се знае върху какво е градена - по стар строеж от антично време или църква от средните векове и в тази връзка какви кухини има под нея. Вероятно това са причините. Остава да затворят булеварда, ама май не е възможно.

Беше казал: Там има един народ, който много люто яде, повече лъже и неспирно краде! Какви европейци са българите - никакви! Каква култура имат - никаква! С какво са известни в света - с един спортист, дори който се отрича от произхода си! Хиляди години претопяване на други народи, хиляди години лъжи и кражби! Хиляди години безчестия както към различния, така и към себе си! Един български поет бе казал: В тази страна няма национална култура! Още веднъж - има ли национална култура в тази страна България?

Споко, и Военният клуб беше тръгнал да фирясва ама го закрепиха.

Що толкова шум, бе приятели мюсюлмани? Аллах е велик и е направил така, че метрото да бутне джамията. Или забравяте най-важния от стълбовете на собствената си религия: каквото каже Аллах, това става (Allahin dedigi olur)? Нима по време на робството тук, сервилно наречено османско присъствие, Аллах не е правил така, че християнски църкви да се превръщат в джамии? Тогава не сте протестирали и ето ви живи и здрави чак в 21-ви век ... Недейте така. Опомнете се докато е време и се върнете в лоното на прлавославния ислям. Имайте страх от Аллах!

Колко поразии още ще направят с това нескопосано метро?

С лошо не стават тия работи. Но все пак се съмнявам, че някой има за цел да напуква джамията. Просто искат да построят метрото. А те го изкарват като нещо умишлено. Това е меко казано странно и по-скоро изглежда преследват някаква цел. Склонен съм да се съмнявам дори в това дали наистина има някакви сериозни поражение по джамията или не е просто някаква хитрина.

тоя със шмайзера е донесъл не само комунизъм, но и освобождение от фашизма, който не е по-добър от сталинизма. това първо. второ, отрудения и претрепан човечец на този паметник е син на същия, заради който въобще има само 1 джамия и много църкви, вместо да е наопаки. както и не знам кой е съсипал повече: царят или тези войничета със шмайзерите. и за финал: който си забравя миналото ще го повтори: справка, от Партията към Парите, от Комунизъм, към Семитизъм етц и пр.

Опитал си се да кажеш нещо, но не е ясно какво. Я се опитай пак...

Изобщо не и е мястото на тази джамия там, а и като почнат онези извивания по колоните става изкючително досадно и натрапчиво. Построили си разни църкви, джамии и тем подобни и всеки тръгнал да разправя как другите са неверници. Писнало ми е от такива глупости. Едно време хората може да са се връзвали но вече не е така. Такива храмове нямат място в съвременния свят, един ден никой няма да вяврва в такива глупости и тези сгради ще опустеят съвсем.

...