Зачестяват пожарите от непочистени комини
В Русенско са зачестили пожарите заради непочистени комини. Това съобщиха от областното управление "Пожарна безопасност и защита на населението".
Обратно в новинатаКоментари - Зачестяват пожарите от непочистени комини | Днес.dir.bg
Коментари
Когато такова нещо се гаси с вода, то се подпалва още повече. Има си химия за такова гасене. При домашни условия (например комин на селска къща) се полива кофа вода с литър оцет. Тогава гаси. Иначе само разпалва. Водата не винаги е гасително средство. Ако гасиш запалена мазнина в тиган, разплава още повече. Сходно е с комините, понеже там се натрупват смоли и си горят още по-силно, когато ги полееш с вода. Съмнявам се българските пожарникари да имат допълваща смес за водата за специални цели. Ако имат, то едва ли я изпозлват. Невежеството в България е от най-развитите "науки" в тази държава.
ПЪТник е абсолютно прав.Налепите се получават от горене на мокри дърва и нямат изчистване в коминните тела и камините с водни ризи.Единствено високата температура ги запалва и комините се изчистват.По добре пожарникарите да ни посаветват да не слагаме лесно запалима покъщнина до коминните тела.А запалване на комини ще има и ще нараства при тази немотия и горене на мокри дърва.
Коминочистач,почиства тесни комини на кадънкитеее!Топуз с кожа ,ще прочисти и вашите топли каминии!
Почиствам тръби и комини на млади СОЦИАЛИСТКИИ!Без задръжки и със смазочни матрериали за всички тръбиии и коминчетаа! Ще пушат като нови!
"Налепите на комините се изчистват само с пожар...не саждите, а онова смолисто вещество, тук наречено "налипи" Пожарникарите или журналистите не знаят?