БГНЕС
Нови банкови фалити в САЩ
Федералната агенция за гарантиране на банковите влогове (FDIC) съобщи, че е затворила седем банки в Илинойс.
С това фалиралите банкови учреждения в САЩ от началото на годината стават 57, предаде БГНЕС.
FDIC уточни, че е постигнала споразумения с други банки в този щат да поемат депозитите и в някои случаи и активите на затворените банки. Фалитът на тези седем банки допълнително намалява ресурсите на нейния гаранционен фонд, който е подложен на тежко изпитание от кризата.
140 американски банки затвориха врати през 2009 г. Това е годината с най-голям брой банкови фалити в САЩ от 1992 г. Очакванията за 2010 г. за още по-лоши. Броят на досега регистрираните фалити е почти двойно по-висок отколкото през същия период на миналата година.