Коментари - Нови банкови фалити в САЩ | dnes.dir.bg
назад

Нови банкови фалити в САЩ

Федералната агенция за гарантиране на банковите влогове (FDIC) съобщи, че е затворила седем банки в Илинойс.

Обратно в новината

Коментари - Нови банкови фалити в САЩ | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Искров ни убеждаваше ,че резерва е в България и забрани на всички чужди банки в България да изнасят печалбите си извън страната.Така ,че кое е вярното.Но че на НОИ парите са в облигации,се говори много сериозно и който го е свършил си има ред и начин да си поеме отговорноста.

Вместо да клонирате овцата Доли, клонирайте и съживете Роналд РЕЙГАН - той ще оправи и банките и банкоматите, а като бонус ще натика отново таварешите в миша дупка!

таварешите се пише "таварищите"

ДУМИТЕ НА ОБАМА ЕДНО КЪМ ЕДНО СА : "Никога повече американските данъкоплатци няма да стават заложници на банки поради това, че банките са толкова големи, че държавата не може да ги остави да фалират" ОБАМА ПРЕИГРАВА. ЗАЛОЖНИЦИ НА БАНКИТЕ ИМ НЕ СА АМЕРИКАНЦИТЕ , А ВЪРЗАНАТА С ТАЗИ СКАПАНА ФИНАНСОВА СИСТЕМА ЧУЖДИ НАЦИОНАЛНИ БАНКИ СРЕД КОИТО Е И НАШАТА БНБ. С извършеното от американските банки отписване на 1,5 от 2,3 трильона долара токсични активи същите се освобождават от бремето да плащат на инвеститори като Българска народна банка, чиито 80 % от валутния резерв представлява точно такива книги издадени от същите тези западни инвестиционни банки. АКО НЕ МИ ВЯРВАТЕ ПОГЛЕДНЕТЕ БАЛАНСА НА УПРАВЛЕНИЕ ЕМИСИОННО НА БНБ. ВЕЖТЕ КОЛКО Е ОБЩАТА СТОЙНОСТ НА УПРАВЛЯВАНИТЕ ОТ НЕГО АКТИВИ И ГИ СЪПОСТАВЕТЕ С ТАЗИ ЧАСТ ОТ ТЯХ КОЯТО ПРЕДСТАВЛЯВА ЦЕННИ КНИГИ НА ЧУЖДИ БАНКОВИ ИНСТИТУЦИИ. Съпоставете стойноста на тези книги с общите активи управлявани от БНБ и ще откриете че процента им е не по малък от 80 %. ПОРОКА В ЦЯЛОТО ТОВА БЕЗУМИЕ СЕ КРИЕ В ЗАКОНА С КОЙТО БНБ УПРАВЛЯВА ВАЛУТНИТЕ РЕЗЕРВИ НА ДЪРЖАВАТА. Съгласно същия закон всички управлявани от БНБ резерви (на правителството, на НОИ, на НЗОК) следва да бъдат инвестирани не в България и в българската икономика, а в западни банки които се приема по призункция , че са много стабилни. Ако закона по който работи БНБ и в който са разписани правилата на Валутния борд не бъде променен, тази порочна практика няма да спре и ние ще продължаваме да бъдем донори на скапани финансови системи като американската.

Напълно ти вярвам и съм съгласен с теб! Американците вървят към фалит, върви и ние- компрадорите, впрочем народът ни НЕ е комррадор, а политиците му управляващи БЕЗ да питат за нищо народа си- най-НЕдемократично. Това не може да се случи в никоя западноевропейска страна, където политиците са задължени по много начини да питат за всеки изхарчен цент данъкоплатците си. И го правя задължително и ежедневно.За това те се наричан "стари" ,а ние "млади демокрации" Много от българските управляващи през прехода заслужават Народен съд за катастрофата, която са докарали с позорното си управленческо поведение-избрани от народа си, работещи против него. Много народ от цялата йерархия на властта се очаква да бъде изправен пред него. Това нашите политици чувстват надигащото се възмездие и със всички начини се стремят към Парламента, за да получат имунитет и чрез политическата власт да го отложат.Това единствено може да направи народа ни с ВОТА си.Събуди се българино ,събуди се народе!

Има логика в думите ти!

Направо да излезем от валутния борд и да приемем РУБЛАТА за национална валута! И Америка ще си отдъхне и комунистите ще са доволни!

Анализът на /КРАС 24.04.2010 14:24/ дава почти пълен отговор на всички въпроси свързани с долара. Загатва се само как България ще бъде засегната от съществуващата ситуация. Наистина липсата на обективна информация води до много спекулации, но действията на юпито Милен Велчев, като министър на финансите свързани с препозиционирането на външният ни дълг, погледнати от днешна позиция показват колко жестока е борбата между "СИТИ"-то и "УОЛСТРИЙТ". От тази борба губим само ние-българските граждани, а лихварите никога не губят. Именно в така сложените обстоятелства се крие и посоката на развитие на събитията. А логичната развръзка е: ТОТАЛНАНО СРИВАНЕ НА БАНКОВАТА СИСТЕМА. Един "малък" вулкан в Европа и няколко земетресения в Латинска Америка и Азия доълнително наляха вода в потъващият "Титаник", след 21.12.2009 година. Очаква ни "горещо лято", още след 15 юни т.г.

ОТГОВОРА НА БЪПРОСА КАКВО Е СЪСТОЯНИЕТО НА БАНКОВАТА СИСТЕМА В АМЕРИКА ДАВА ПРЕЗИДЕНТА ОБАМА:"Никога повече американските данъкоплатци няма да стават заложници на банки поради това, че банките са толкова големи, че държавата не може да ги остави да фалират. ЗАЩОТО АКО СЪЩИТЕ ТЕЗИ БАНКИ ФАЛИРАТ ЩЕ ФАЛИРА И ДЪРЖАВАТА НАРЕЧЕНА СЪЕДИНЕНИ АМЕРИКАНСКИ ЩАТИ. В порочната схема на зачатие на тази световна империя стои една хартийка наречена долар, която същите тези банки печатат без да влагат много средства. Долара БЕШЕ световно разплащателно средство допреди две години. СЕГА ДОЛАРА Е САМО ЛИСТ ХАРТИЯ ЗА КОЙТО НЕ ИСКАТ ДА ЧУЯТ НИТО КИТАЙ НИТО ИРАН НИТО ВЕНЕЦУЕЛА НИТО ПЪК ТЕЗИ КОИТО ТЪРГУВАТ ЧРЕЗ НЕГО С НАЙ ТЪРСЕНАТА ПО СВЕТА СТОКА - ПЕТРОЛА. Суаповите сделки между Китай от една страна и държавите производителки на петрол от друга промени системата и лиши долара от възможността да бъде посредник при тези сделки. Никои не търсеше стоката която западните банки предлагаха под формата на петро - долари. СПЕКУЛАТА КОЯТО ТЕ ОСЪЩЕСТВЯВАХА ЧРЕЗ МАРЖА КУПУВА - ПРОДАВА И ИЗКУСТВЕНО СЪЗДАДЕНИТЕ ПОВИШЕНИЯ ИЛИ ПОНИЖЕНИЯ НА ЦЕНАТА НА ДОЛАРА БЕШЕ СПРЯНА. Липсата на клиенти които да се възползват от предлаганата от банките стока доведе до техния фалит. Най тежки бяха последствията в инвестиционната дейност където от дериватите на долара никой не се интересуваше . Появиха се понятия като "токсични" активи по които същите тези банки трябваше да плащат на притежателите им средства с които не разполагаха. На помощ се претече американската държава и взаимоспомагателната каса наречена МВФ. Касата на Международния валутен фонд бе изгребана от същите тези банки, които за да се разплатят със собствениците на "токсични" активи я доведоха до фалит. Започна акция по набиране на нови средства за запълване на касата на МВФ. От всичките и акционери най дащни се оказаха компрадорските правителства на държавите от бевшия соцлагер. Още с идването си на власт Борисов чрез назначения от него финансов министър Дянков се включиха в тази дарителска кампания на МВФ. Над един милиард долара от бюджета отидоха за пълнене на касата на фонда. Последваха нови транзакции от бюджета ни свързани с тази спасителна операция. Акцията на МВФ претърпя фиаско, тъй като държави като Китай внесаха в касичката на фонда средства които са по малки от нашите вноски !!!! последва операцията по изчистването на така наречените "токсични" активи от банките. Чрез новосъздадени структори държавата наречена САЩ иззе от банките тези токсични активи започна предлаганетоим на пазарапри цена несъпоставимо по ниска от номинала. Плана се свеждаше до закопуването им на цени от 20 - 25 % от номинала и замяната им с нови по лъскави хартийки по които се гарантираше плащането. ПОДОБНА ЗАМЯНА НА ЕДНИ ХАРТИЙКИ С ДРУГИ ВОДИ САМО ДО ТОВА, ЧЕ ИНВЕСТИТОРИ КАТО БНБ КОЯТО ДЪРЖИ 80 % ОТ АКТИВИТЕ СИ В ТАКИВА ИЗДАДЕНИ ОТ ФАЛИРАЛИ ЗАПАДНИ БАНКИ КНИЖА СЕ РЕДУЦИРАТ И ОТПИСВАТ АКТИВИТЕ НА ВАЛУТНИТЕ НИ РЕЗЕРВИ !!!! Така се стопява не само Фискалния резерв на правителството , но и управляваните от БНБ резерви на НОИ и НЗОК. В резултат от тази операция фалира Здравна каса и Осигорителния институт. ШУМНО РЕКЛАМИРАНАТА ОТ БОРИСОВ РЕФОРМА НА ПЕНСИОННОТО И ЗДРАВНО ОСИГОРЯВАНЕ ТРЯБВА ДА ДОВЕДЕ ДО ЗАМИТАНЕ НА СЛЕДИТЕ ОТ ИЗВЪРШЕНАТА ОТ РЪКОВОДСТВОТО НА БНБ ОПЕРАЦИЯ С ВАЛУТНИТЕ РЕЗЕРВИ !!!! Социалистически Китай категорично отказаха да се съобрази с взетото от Г-20 колективно решение за редукция и отписване на "токсичните" книги. ТЕ ОСТАНАХА ТВЪРДИ И ОТСТОЯВАХА ДО КРАЙ ИСКАНЕТО ДЛЪЖНИКА АМЕРИКА ДА ПЛАЩА КАКТО Е ДОГОВОРЕНО И БЕЗ РЕДУКЦИИ СУМИТЕ ПО ИЗТИЧАЩИТЕ ПАДЕЖИ НА ТЕЗИ ТОКСИЧНИ ЦЕННИ КНИГИ. Като една банкрутирала държава Америка търси начин да реши текущите плащания но не и проблема който Китай Иран и другите производители на петрол и създадоха. Този проблем виси като демоклиев меч и обрича страната на спекулата на пълно фиаско. НОВИЯ СВЕТОВЕН КОЛОС СЕ НАРИЧА КИТАЙ. ДРАКОНА ПОБЕДИ. Икономическия възход и обръщането на китайската икономика към своя пазар ще доунищожи и помете остатъците от империята която довчера се крепеше на един идол, който всички наричаха "цар" долар.

Много добре, само кажи къде свършва речта на Обама...

Деде тоя изперкалия Крас не беше ли от вашите?

Всичко е въпрос на политика от страна на банките !

Това си е нормален процес при пазарната икономика. Ако един икономически субект не е жизнен той фалира. За разлика от социалистическата икономика където може да се наливат с години пари в някоя бездънна яма като Кремиковци.

ГлЮпости! Въпросът е на ВИДА на икономиката.Фалираха банките при американския нео либерална икономика( Рейгъновия модел)със стихиен пазар и липса на държавна участие и намеса. НЕ са фалирали банките в Европа, чийто икономически модел е коренно различен от този на САЩ и сега се оказа много по прогресивен и жизненоустойчив от този на САЩ.В Европа банкрутираха само банки на Англия и Исландия, които се движат по американски пътища и определят "англосаксонския модел". Запознай се с разликите между Америка и Европа и после говори тук. Или си платен драскат на Отворено общество. ideyazabulgaria.org

Деде, понеже твоя модел е много жизнен, затова Европа все още се боричка за глътка въздух, докато САЩ вече забравят, че са били в криза. От всичките ми акции само европейските са на минус. Добре, че в "твоята` Европа част от икономиките са на истински пазарен принцип, та да хранят държавите, защото ако всичко беше регулирано щяхте да се равнявате с Куба. И да не забравя - не си вече интересен с това отворено.... какво беше.

Един от начините да намалеят виртуалните долари е фалит на банки. В Европа не фалират банки. Не намаляват виртуалните евра и по този начин еврото спада спрямо долара. Интересна статия по въпроса Дълговото робство

Реакцията на борсите въпреки всички трусове и загуби в сектора "реална икономика" си остава тип "Poker Face" откъм бавно, но упоритото нарастване на "печалбите". Имаме честта и рядкото удоволствие да наблюдаваме явлението - Либералната икономика на "свободния пазар" в процес на свободно падение. Колко ли дълго още ще може да продължи тази игра.

Поне още няколкостотин години...

Вярвам ти напълно сляпо, все пак надеждата крепи човека.

Ако махнеш "няколкостотин", ще е вярно.

Явно сте младички и зеленички. Аз тези приказки за загниващата Америка и срутващият се там капитализъм ги слушам от 50 години. Гадничко е да се събудиш един ден, да осъзнаеш, че живота ти почти е преминал, а идеите ти са били само кухи фрази наливащи вода в чужди мелници. Така, че момчета не си губете времето с глупости!

Както сте я подкарали в Америка може да ви изпратим литература за РАЗВИТИЯ СОЦИАЛИЗЪМ. А на тези 15 фалирали държави в ЕС ами да вземат пример от САЩ

Кой ще открие, че царят е гол? Няма как да се покрият милитаристичните заигравки на USA армията в почти всички части на света. На времето Куба "изнасяше социалистическа революция" в други страни ( Никарагуа, Ангола и др. ), но социален модел не се налага със сила и никога не може да има успех. Американците имат недевоятното желание да "налагат" своя обществен модел на другите, а не се запитат има ли нещо добро в него. Освен това ако нещо не си го осъзнал и не си го постигнал със свои сили, никога не ще го приемеш, колкото и добро да е то. Как в полуфеодални общества, каквито са мюсюлманските ще налагаш други порядки и обществени взаимоотношения, защото "военното присъствие " на американците във всички "горещи"точки е точно това. И естествено няма да имат успех, или ако го има, той е частичен и целия свят понася безумието на американската администрация.

Нормално.Време им е да се явят на партито с СССР !

честито на американците.Вървят уверено и с бодра стъпка напред към светлото бъдеще на обамунизма.

Егати кефа, нали?! Ама пешкира ще го изперат такива нещастници като тебе! Ха честито и на тебе!

Някой трябва да заплати разходите във войната в персийският залив...