Протестът на таксиметровите водачи приключи по-рано от първоначално обявеното и достъпът до Терминал 2 на летище София с автомобили е възстановен.

Снимки от блокадата ВИЖТЕ ТУК >>> 

По-рано днес таксиметрови шофьори се събраха на протест пред Терминал 2 на летище София срещу новата организация на движението, влязла в сила от 9 януари. Шофьорите блокираха входа и изхода на Терминала и се заканиха да останат там до 22 часа, ако не бъдат чути. 

От таксиметровия бранш са недоволни от въведеното изискване всяко следващо влизане на автомобил в рамките на 60 минути, осъществено след първото, да се заплаща. По думите на таксиметровите шофьори това възпрепятства работата им.

От 9 януари т.г. всеки пътуващ, който иска да достигне до Терминал 2 с автомобил, преминава през бариерни системи, които регистрират номерата на автомобилите. С новата система бе отделена и "Зона за прегръдки", предназначена за кратък безплатен престой, в която водачите на автомобили да оставят или вземат пътници, без да блокират движението.

В зоната шофьорите имат 10 минути безплатен престой пред сградата на терминала, за да оставят или вземат пътници. Минималното време между две безплатни влизания е 60 минути, информираха от летище София по-рано този месец. 

Новата система обаче доведе до недоволството на шофьори не само от таксиметровия бранш. Сред тях беше и депутата от ПП-ДБ Манол Пейков, който се оплака, че заради новия начин на таксуване му се наложило да заплати за паркинг много повече от това, което е очаквал, оставяйки колата си на летището. 

Блокадата бе вдигната около 16 часа, но таксиметровите шофьори заплашиха, че в понеделник отново ще спрат достъпа до Терминал 2. 

В момента Летище София работи нормално, съобщиха от аеропорта следобед, след като по-рано предупредиха пътниците: "Пригответе се да вървите пеша около 1 км поради блокиране на улици". От летището благодариха на пътниците за проявеното търпение по време на протеста. 

ИЗБРАНО