Решението си той обявява с писмо до председателя на парламента Цецка Цачева и то бе прочетено от парламентарната трибуна, съобщи БТА. 
Веднага след това името и снимката му бяха свалени от сайта на Народното събрание.

Петков стана независим народен представител. В 41-то НС той влиза като водач на листа от 25 МИР-София. Засега мотивите му да напусне партията на Волен Сидеров не бяха обявени официално.

В последните месеци обаче Камен Петков се разграничаваше при гласуването в парламента от съпартийците си. Той беше и единственият народен представител, който се въздържа при вота на недоверие срещу кабинета „Борисов”.  Депутатът не е съгласен и с безрезервната подкрепа на партията към управлението на ГЕРБ, предаде Дарик радио.

Не е фатално, че Камен Петков напусна ПГ на "Атака", коментира по-късно проф. Станислав Станилов, депутат от групата на Волен Сидеров, цитиран от БГНЕС.
Народният представител каза, че не е знаел за намеренията на колегата си и е разбрал от медиите. Станилов не очаква да има други отцепници от "Атака". На въпрос дали Петков трябва да напусне парламента той заяви, че това било въпрос на съвест.

През април миналата година друг народен преставител се раздели с "Атака". Христо Попов се прехвърли в парламентарната група на ОДС заради несъгласие с ръководството на "Атака". Той обясни, че  ще подкрепи дясната коалиция, защото само тя може да бъде алтернатива на сегашното управление.