Трима ранени са в болница след челен сблъсък между две коли край Враца
Лекарите в МБАЛ "Христо Ботев" се борят за живота на 59-годишна жена
Чуйте статията:
Трима души са в болница след катастрофа на пътя между Враца и Криводол, съобщават от Областната дирекция на МВР във Враца.
Сигналът за инцидента, който е станал в района на местността Лиляшка могила е подаден вчера около 17:20 часа.
По първоначална информация лек автомобил "Сузуки", управляван от правоспособен водач на 65 години, с повече от 40-годишен стаж, прави ляв завой, губи контрол над управлението и навлиза в насрещната лента, където се удря с автомобил "Мицубиши". Тежко ранена е 59-годишна жена, пътувала в автомобила "Сузуки". Тя е с пневмоторакс на гръден кош, настанена е в Многопрофилната болница за активно лечение във Враца, с опасност за живота.
Леко ранени са водачът на същия автомобил и още един пътник - и двамата са настанени в Хирургичното отделение на врачанската болница. Двамата шофьори са тествани за употреба на алкохол и наркотици, като пробите са отрицателни. По случая в Районното управление е образувано досъдебно производство.
При катастрофи през изминалото денонощие в страната са ранени 28 души, няма загинали. Това съобщиха от МВР на сайта си.
Общо 20 са тежките пътнотранспротни произшествията за последните 24 часа.
В София са регистрирани 32 леки катастрофи и две тежки, при които има двама ранени.
От началото на годината пътните инциденти са 400, загиналите са 36, а ранените 488. При сравнение с реалните данни за загиналите през същия период на 2025 г. се отчитат с 10 повече загинали участници в движението по пътищата през 2026 г.