Коментари - Еднаквите числа в тотото се паднали случайно | dnes.dir.bg
назад

Еднаквите числа в тотото се паднали случайно

Няма констатирани нарушения при проверката на съвпадение на числата от два поредни тиража на играта „6 от 42”, стана ясно на пресконференция в Български спортен тотализатор.

Обратно в новината

Коментари - Еднаквите числа в тотото се паднали случайно | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

тото ли - никага повече няма да наливам пари на оная дебелата шефка и мафията около нея - на какви запои съм я виждали синът и един пръдльо мамин.

Какво да мерят топките, бе? Трябва да се направят статистически тестове за случайност на цялата поредица от тегления на ТОТО 2 за всички години откакто са тези апарати и да се види има ли отклонения. Аз мисля, че всяка лотария периодично прави серии от тегления и ги проверява за случайност чрез известни статистически тестове. Така се вижда дали апаратът действително дава случайни числа. Иначе нищо друго не може да каже дали има мошеничество, освен ако не се хване.

Пускайки единичен фиш за ТОТО 6x42 шансът да спечелите от 3-то теглене е 1 на 5 245 786. Пускайки фиш с печелившите числа от 3-то теглене на предния тираж шансът да спечелите от 3-то теглене на новия е отново : 1 на 5 245 786. ТОТО 6x42 съществува от 1995 година , т.е. 15 години и до момента не e имало повече от 104 тиража на година ( виж http://toto.bg/index ). Шансът събитието : еднакви числа се падат в 3-то теглене на два поредни тиража на 6x42 е: 1 560/5 245 786 или 1 на 3363. Или по друг начин казано шанса да ни правят на маймуни е: 99,97%.

А бе вие сте наистина полудяхте! Толкова луди хора няма! Първо е ясно, че могат да се паднат все някога числата два пъти. Второ, ча лично имам познати възрастни хора, които пускат паднали се числа от минали тиражи. Трето, кой малоумник ще си сложи главата в торбата за по 10 000лв. бе? Голяма печалба, големи мутри! Такъви дребнави душички не съм виждал като вас бе! В един очерк бях чел за едно семейно хотелче в Родопите коментар на някаква завистлива малоумница, че собственика бил мутра, защото имал такава къща- два етажа и половина, а да поясня в селото от 100 къщи, само 5 са на по-малко етажи и са на по 20-30 години и нагоре. Та това за завистниците и хора, които цял ден завиждат на другите!

ади сега вижте тез от напредналата възраст точно от къде са и къде отиват през уикенда някои от служителите на тотализатора,че все се оплаквате ,че софианци си одат по родните села:))))

Сега чакаме случайно да се паднат две еднакви числа в едно и също теглене.

Жива далавера !

ЕБАТИ СКАПАНАТА ДЪРЖАВА

Да ви имам проблемите с тия топки! Що не си гледате собствените... ПРОБЛЕМИ, а се занимавате с чуждите... ТОПКИ?!

Момент, тук говорят само тотаджиите на нарочна пресконференция. Проверяващите още не са се изказали...

Фреди Меркюри е жив ... и ще изнася концерт заедно с Елвис Пресли

Хайде де! Тези са направо за Гинес по лъжи! Умниците отрекоха и теорията на вероятностите и теорията на игрите! Явно претендират за гениално откритие, само че в измамничеството на цял народ. Правят ни на балами и нямат срама не само от нас, а и от целия свят!

Нека да кажат при кой са шестиците и голямите джак потове - При свързани лица

Хората преди много години кацнаха на Луната по телевизията и фръкнаха даже та едно тото ли ще е проблем ..... филми,филми ..... в телевизията е истината.

шансът за 6-ца при 6 от 49 е 1:13 000 000, смятайте колко е шансът за две шестици при две различни тегление при условие, че числата са еднакви. Не сме балъци, аз тото не играя, печелят само техни хора.

Ne'e

Кога ще пуснат европейската лотария, че да го отсвирваме това корумпирано тото?

НА КОМАР С ДЪРЖАВНАТА МАШИНА Е ТРУДНО ДА ИГРАЕШ.А ТАМ ОСМЕЛИ ЛИ СЕ НЯКОИ КОИТО НЕ МУ Е РАБОТА ДА БЪРКА В ДАЛАВЕРАТА СЛЕД ТОВА МАИ МИНАВА НА КОМАНДНО ДИШАНЕ.

Моите топки не са ги мерили, ама ще им простя тоя път. А оттук нататък съвсем случайно спирам да пускам тото, вие да не си помислите, че има нещо общо с този случай?!

къде е друтият комплект с топки

Проблема не е в топките. Много ясно, че като ги претеглят ще теглят истинските топки. Това което гледаме по телевизията е видео монтаж със сигурност.

математическата неграмотност на народонаселението е покъртителна. шан да се повторят 6-те числа в два последователни тиража е равен на шансът произволен фиш да спечели (1 на 42! / (36! * 6!). иначе казано, това е точно вероятността човек да пусне фиш с една колонока и да познае 6-те числа. да, куриозно е, но не е невъзможно. не е по-куриозно от това вие да пуснете фиш и да познаете 6-те числа. ако искаха да мамят, щяха да го правят незабелязано, а не с толкова шум и патърдия...

Черепа е най-чист. Докато всички се занимават с държавното тото той си пере парите с частното! Апропо кой плати на 24часа да раздуха тоя скандал????????????

А камерите който снимат и излъчват заверени ли са и пломбирани в метрологията? Това може да е един и същ запис пуснат 2 пъти --- Колко му е? При тая техника лесно се прави.

ТОТОТО СИ Е ДЪРЖАВНА ДАЛАВЕРА. Ако се спре компютърната обработка на фишовете, преди тегленето, тогава може и да им повярвам, че не може да се нагласят печелившите числа. Това е толкова бавен процес, че е въпрос на добра програма, да се изтеглят непечеливши числа. Сам с очите си съм виждал при теглене как топка спряна от клечката горе се връща обратно при другите. А не е случайно, че при смяна на бъркащите в кацата с меда се получи тая издънка. Юруш на печалбите. Света ще свърши, глупаците не.

Тотото е специфичен данък за прости хора.

Аз съм решил проблема с тотото.Просто не пускам вече фишове,за да пълня гушите на мошенниците.Направет го и вие!Така няма да има балъци,ядосващи се ,че отново късметът ги е изоставил.А иначе е много патриотично:за спорта.Какъв спорт бе хора ,какви 5 лева ?Чиста измама.

АЗ ОТДАВНО НЕ ПУСКАМ ТОТО. ЧЕ ИРЕНА КРЪСТЕВА ОТ КЪДЕ Е ТОЛКОВА БОГАТА. ТАКА СИ И ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ Е СЛУЧАЙНО. сАМО ЧЕ НЕ СЛУЧАЙНО 18 ЧОВЕКА СА ПУСНАЛИ СТАРИТЕ ЧИСЛА???????? ЕТО ЧЕ И БОЙКОВИТЕ ХОРА ПОЧНАХА ВЕЧЕ ДА ЛЪЖАТ И ДА КРАДАТ.

Сори, грешката стана в грешния тираж, требваше да е в 6 от 49 ама сбърках копчето, ще се поправя следващия път.

А бе за 20 г едно и също правителство не се падна 2 пъти ,та 2 шестици в 2 тегления няма да ни стреснат ...между другото,какво би могла тази проверка да установи?

Защо играете Тото? Виждам, че никой не вярва, че е честно, но пак всеки месец си пускате фиша?! Като смятате, че измама - не играйте! Освен ако не сте в схемата. Аз съм убеден, че Тото-то може да се манипулира и не му давам нито стотинка - да си правят далаверите без мойте пари.

пет стотни от килограма ;)

Правите основна грешка! Тези дето спечелиха сега по 10000 лв са наистина късметлии. чисто и просто това са реалните попадения за тези числа , които са от предния тираж. Нали това и ем целта - да има по малка вероятност много хора да спечелят!

мдааааа - че хората са случайни са случайни; но че съвпадението на числата не е - не е ; Нали имено преди това теглене е било сменено ръководството на тотализатора, и новото не е било съвсем наясно кой къде какво е пипал и си е пуснал старият комплект топки и те са си излезли както саи били нагласени да излезнат предишният път

Не случайно черепа е най-богатия българиян....ето така се унищожава конкуренцията.....бр Василе!

Симеонов, а какво ще правите ако се паднат пак същите числа и тази неделя? Стига сте си мерили топките, ами се хващайте да изривате оборите. Да не ви изриеме ние.

едно време и аз пусках ТОТО :)

еее,тва тото бе.От едно време си е бошлаф работа.Измамаааа

Спортен тотализатор в Страната на Чудесата...

HORA CHUITE VNIMATELNO,CHREZ PUSKANETO NA TOTO FISH TOVA E NOVO ISLEDVANE ZA EJESEDMICHNOTO PREBROIAVANE NA SUPER GLUPACITE V TAZI DARJAVA,VIE AKO STE RIBI S BASTUN 6TE VI HVANA WE,KAK MOJE DA SE NADIAVATE DA SPECHELITE TIA SAMO VZIMAT TE NE DAVAT TOVA E OT 64 GODINI VE4E

опааа...и ква се оказа тя...много шум за 10бона!!! И кой печели в крайна сметка????? Приятел на Бойко Борисов по прякор черепа. Да му е честито. От тук нататък само еврофотбул! От няколко години се опитваше да унищожи държавното тото и най-накрая ще го направи!

Случайните случки случайно се случват.

Тотото е касата за джобните на всички управляващи! Така че , това не е случайно , някой им подля вода да не могат новите да си купуват банички?!!!

Може този който променя параметрите в софтуера нарочно да е забравил да направи промените последния път, за да ни подскаже на наивниците как се теглят числата

samo neznam,ako onova toto koeto go narichahte cherno tova vashto kakav cvqt e,samo moshennici i prestupnici,Albania ve4e nemoje da ni stigne po prestupnost dori sre6tu naz da ticha,6te napravqt ot nashte jeni prostitutki,a ot mujete ob6ti rabotnici tichaite pak kum urnite shushumigi

1 Е ПРАВ !! 1. (17.09.2009 г. 16:21ч.) Едно да се повтори -ОК, две,три - ама всичките шест и нито едно различно?! Просто, този който пипа софтуера е забравил да смени параметрите за новото теглене и се издадохте...тъпаци!

We can do it.

Много случайности стават нещо... поредицата от случаности - случайна ли е!? 1. Повтарящи се числа. 2. Повторението е в два последователни тиража. 3. Повторението е в едно и също теглене. 4. Гафа става при смяната на ръководството на Тотализатора. 5. 3 от въпросните 6 числа се повтарят и в останалите 2 тегления. Чудя се каква е вероятността за случване на тези 5 събития едновременно!

ЕГАТИ НАГЛОСТТА! Тия нещо да не са социалисти? Щото за тях е характерно да ръсят простотии без да мислят. Айде да джуркаме денонощно числата и да видим за какво време би излязла една и съща комбинация 2 пъти? Аз съм сигурна, че ако тегленията се извършват на всеки 10 мин.например, един човешки живот няма да стигне, за да се повтори до точност тегленето. Този, който е изръсил подобна простотия, едва ли и сам си вярва! То бива случайност, ама чак пък толкова ...Случайна държава със случайни балъци, дето си губят времето да слушат от случайни хора теория на случайностите.