Еднаквите числа в тотото се паднали случайно
Няма констатирани нарушения при проверката на съвпадение на числата от два поредни тиража на играта „6 от 42”, стана ясно на пресконференция в Български спортен тотализатор.
Обратно в новинатаКоментари - Еднаквите числа в тотото се паднали случайно | Днес.dir.bg
Коментари
Нашите крадливи български мишки направо съсипаха теорията на науката математика измислена преди много много векове. Като са такива ербапи /ебати простите копелета, които може би имат едва едва втори клас, но са с добро улично висше/ да вземат да измислят нова теория в математиката, а именно Теория на кражбите и продажбите. Може да им дадат простите европейци и нобелови награди за принос в науката!
Чак от другия край на България се вижда как повечето топки изобщо не помръдват от долния край на сферата,а само няколко се прескандят по-нагоре от които пък някои не стигат до горния свод на сферата.А на на комисията са пробутали топки с разлика в теглото от пет стотни.
to 4e sme baluci hybavo ama da se proiznese niakoi matematik za tazi veroiatnost sigyrno mikrobite v kenefa na centralna gara sa na polovina ot veraiotnosta da se padnat ednakvi 4isla v dve poredni tegleniia
Всъщност няма значение дали числото се е паднало първо или второ, а да се подредят пак така накрая, затова комбинациите, които посочи се делят на 1, 2, 3, 4, 5 и 6, но пак шансът да се паднат в две поредни тегления едни и същи числа е 1 към 5 245 786 или 0,000019%. Толкова, колкото и да улучиш шестицата :)
Предлагам на тотаджиите всеки път щом решат да си пуснат тото вместо да го правят да си ги сложат тези 2 лева които ще ги дадат, в касичка. Така за една година ако пускате два пъти в седмицата ще си спестите 53 седмици X 4 лв 212 лв -- доколкото знам толкова в момента ти изплащат ако спечелиш петица от тотото така, че си правете сметката кое е по изгодно :)
abe hora stiga ste ce 4udili da ne gi izvadiat o6te vednaj prav e 4oveka za gines pone 6te vzemat niakoi lev ot gore
вероятността да се паднат еднакви комбинации е толкова нищожна,че е почти невъзможна!Дори да е едно на четири милиона,което мисля ,че е не съвсем точно изчислено,дори и тогава това означава да се падне веднъж на 38 500 години,т.е.предишнат подобна лотария е била по времето на динозаврите,а следващата когато човечеството няма да съществува!Ясно:това е измама и трябва да сме 500 процентови глупаци,за да повярваме!
Скъпи приятели, аз тото не играя. Но ако играех, сега вече със сигурност щях да спра! Не давайте да ви правят на идиоти!!!
става дума за различни неща. Едно е да се получи множеството от непуснати комбинации, това мога да го направя на домашното РС много лесно, ако автоматично пристигат данни за вече пуснатите комбинации. Особено ако за тази цел има цели дни и часове. Добре, изнамерили сме такива комбинации, които не дават 6-ца в този тираж. Друго е обаче да изтелим точно определена комбинация, било за да се падне 6-ца на приятел, било за да не се падне на никого. Тук с РС не става, трябва топките да се сортират в процеса на теглене. Има ли обаче начин да се появи фиш с 6-ца СЛЕД като тя е изтеглена? Например: пускам си аз фиш, който не печели. Но моята организация прави така, че аз да имам негово копие, само че с правилните числа след 2 дена. Възможно ли е? Идеята с видеозаписите на множество тегления е доста правдоподобна също. Изобщо, ако искат да възстановят доверието в БСТ, да сменят начина на теглене, нека ходят разни спортисти, треньори, други хора и да теглят с 1 метална сфера или от 1чувал топки с числа. Няма да отнеме повече време отколкото сега, когато се чака да излезе правилната топка, а другите се избутват.
хахаахах, абе хора, шанса да уцелите 6-ца е много по-малък от този да се получат еднакви печеливши числа. И все пак печеливши има, нали?
Пишеш: Т.е. вероятноста в два последователни опита да излязат еднакви числа е толкова нищожна че клони към безкрайност. е ВЕРНО СИ КУЦ (т.е. ТЪП)! Пробвай и ти да МИСЛИШ!
Вероятността да се паднат едни числа 2 поредни тиража е точно толкова, колкото един и същи човек да уцели 6ца в два последователни тиража ;) айде тия дето много смятат да го сметнат!
Има едно следствие от законите на Мърфи, което или не знаете или сте го забравили. А то гласи: Нещо, което има и най-малката вероятност да се случи, то непременно ще се случи. Така че не се чудете. Случват се такива неща. Хората ви цитираха, че преди време, година или две, същото е станало и в щатите и никой не го е подложил на съмнение. Ама ние нали сме си синове на Тома Неверни, дай да си чешеме езиците за несъществени неща. Разбирам да бяха една или две шестици да, ама 18 и то ударени от възрастни хора, дето ги лъжат по път и над път...
Е, щом всичко е както трябва, не моеже ли да влезе това в рекордите на Гинес? Предполагам, не е проблем да се докаже и пред тях.
Тея вече си мислят че всички в България са ненормални олигофрени.Явно че смятат хората за идиоти след като търпят всички управляващи досега да ограбват народа си безнаказано.
Тея вече си мислят че всички в България са ненормални олигофрени.Явно че смятат хората за идиоти след като търпят всички управляващи досега да ограбват народа си безнаказано.
има точно 3,776,965,920 възможни комбинации (4241403938*37), шанса една и съща да се падне 2 пъти, е точно 0.000000026476% Не на мен тия!
Няма начин да е случайност стига с тия простотий толкова ли сме идиоти в тази държава няма такава случайност
Още сега отивам да пусна един фиш с тези числа. Щом са се паднали два пъти ще се паднат и трети пореден път. Където е текло пак ще тече!
Задавам си въпроса как може да се повтарят числата? Значи видеозаписа е пуснат 2 пъти! Компютъра е сложна машинка,прави милиони изчисления за секунди. Докато хората си блъскат главите кои числа да задраскат ,някъде се правят едно след друго безброи тегления на видеозапис под номера,тираж,месец,г т.е. създава се една тототека с десетки хиляди видеозаписа. Когато приключи приемането на фишовете в тото пунктовете ,някой може да попита компютъра В кои комбинации от приетите фишове няма улучена шестица,машинката показва изредени 20.100 или хиляда комбинации,тогава пита тототеката ,в кои от видеозаписите има от тези комбинации без шестица и показва на видеозапис номер примерно 2367 от 21 януари 2004год. или повече от една .Всичко това може просто автоматично да излиза на компютъра. Тогава шефа казва Малинке иди и ми донеси запис 2367 от 2005 год. Надяващите се за шестица да духат супата! И обратно ако има голям джакпот някой приятел може да пусне за 100,200 или 1000лв комбинации,и шефа да ги вкара в компютъра и пита тототеката в кой видеозапис има някой от тези комбинации и казваМалинке донеси ми 10005 от 2007год После делят парите има и за членовете на комисията и за всички които са замесени,тираж след тираж се натрупват много пари.Спомням си преди години накой си Цветков ли беше ако се не лъжа заплаши,че щял да проговори нещо за тотото и на другия ден го намериха застрелян в една градинка между парк хотел москва и плиска .Работата е много сериозна!!! Това за схемата която описвам е само мое предположение,но го допускам като гледам какво става в милата ни татковина,или съм много наивен ако съществуват много по съвършени системи за измама на хората които си опитват късмета с тотото,то май само това им е останало като последна надежда да спечелят ,малко да си подобрят мизерния живот и помогнат на близките си да го споменават с добро!
Не ми се вади учебника по теория на вероятностите, затова не гарантирам за точност, но според мен шансът да се случи това е 1 към 5 489 031 744...
По теорията на НЕвероятностите е много вероятно да се паднат 4, 15, 23, 24, 35, 42 така ,че пак ще ги задраскам
Крива ти е сметката, баце! Шансът да се паднат еднакви числа е точно толкова колкото да спечелиш от тотото, или 1 на 5 245 786.
Да, да - случайно е - и земята е плоска и ядрените опити са безопасни и Елвис е жив и рибите карат колела под водата и е чиста случайност да се паднат 6 еднакви числа през няколко седмици ... Докато има балъци да наливат пари на тотото - ще има и тарикати, които ще ги крадат безобразно !
Не се притеснявайте. Винаги ще има хора които ще искат да бъдат лъгани. Хората искат да живеят с илюзии.
Никой да не играе на тото това си е пълно мошеничество. В топките има чипове и ги командват дистанционно кои числа да излязът. На комисията са представили редовни топки за да не се хване далаверата.
И още нещо, явно е, че някой е допуснал немарливост и е забравил да 'оправи' топките от предния тираж, обикновенно най-простия извод и верния извод. Топчетата се сахранявали в студио на БНТ, значи всеки който има достъп до сградата на БНТ може да се базика с топчетата, имайки предвид институцията БНТ май не е голям проблем това :) После живеем в страна кадето всеки си прави квото иска и са сабрани най-много тарикати на глава от населението! Простия извод е един, жалко за хората дето си отделят последните стотинки да наливат в пирамидата БГ тотализатор!
От случая е ясно едно , тото е манипулирано, който е тъп да продължава да играе и да пълни гушата на сулйо, лично аз не бих играл никога повече в България на държавната лотария.
Без да сам капацитет в теорията на вероятностите ще изкажа мнение, когато се смята вероятността да се случи подобно събитие трябва да се плзват формулките за серия от случайни опити, а не да се разглежда единичен случей да се падне точно тази комбинация, който е около 1 към 13 мил. Т.е. вероятноста в два последователни опита да излязат еднакви числа е толкова нищожна че клони към безкрайност. Това се използва и при рулетката, ако се падне червено то при следващото завъртане вероятността да се падне червено не е 50%. Ако имаш серия от 10 поредни червени то вероятноста 11 да е червено е доста малка, има доста стратегии които се базират на този факт! Мислете!!