Имитиращите млечни продукти не може да имат етикет “вредни“

На имитиращите млечни продукти не може да се сложи етикет „вредни”, както например се прави при цигарите.

Обратно в новината

Коментари - Имитиращите млечни продукти не може да имат етикет “вредни“ | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

"КЕ УМРЕМ ЗА НЕЯ" - НЕ ЩЕ УМРЕШ ОТ НЕЯ

Не пишете небивалици. Как може да има на пазара храна с етикет "Вредна за здравето!" Ако е вредна, трябва да се забрани. А ако не може да се забрани, трябва да й се измисли едно съвсем ново име, което да не обърква хората. Например, какво означава думата МАРГАРИН. Никой не се замисля, но също така никой не го бърка с МАСЛОТО. Ами, нека да има ПАЛМОРИН и тогава никой няма да го бърка със сиренето.

Възможно ли е спорът да надхвърли етикетната идея на едно министерство и министерството на здравеопазваването да отговори на въпроса вредно ли е палмовото масло или не? В състояние ли ибългарското общество да поиска от управляващите да свършат поне една работа както трябва и да се направи горното, което ще доведе или до забаран или до спокойство.

Нека тези хора ни кажат, съгласни ли са да купуваме техните - имитиращи продукти, с имитация на пари? И двете неща не са истински и би трябвало да се съгласят, нали?

Спорът се насочва в грешна посока. Говорят ни за етикети, когато става въпрос за пълната забрана на употребата на палмово масло. Няма да можете да отклоните общественото мнение от истинското решение на проблема с вредата от консумацията на палмово масло - забрана на упребата му.

Много е просто. Точно обратното на това което твърди г-жа Славова, обществото е в правото си да поиска научна аргументацияу за вредата от палмовото масло и ако такава има, да писка и забраната на употребата му. Всякакви твърдения за -"първа необходимост" и "ниско -бюджетни храни" са неверни, защото ниският бюджет инеобходимостта от храна не превръща автоматично хората в материал за опити, колко дълго могат за оцелеят при такова хранене. Проблемът на мандраджиите етози, ме те не искат да изпадат до полежение -нисък бюджет и да бъдат тровени със други храни, подобни на произвежданите от тях.

И защо да не може? На цигарите пише, че са вредни, но се продават на пазара. Пък на сиренето не можело? Не може, защото на тези, които правят палмовото сирене не им изнася - продават го за първокачествено и правят доволни печалби. Смотана държава сме - винаги клякаме на всички и всичко при първото възражение.