Графикът и давността при отпуските може да отпаднат

Синдикати и работодатели ще търсят допирни точки по идеите за отпадане на графиците за отпуските и давността при ползването им.

Обратно в новината

Коментари - Графикът и давността при отпуските може да отпаднат | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Имам чувството, че напълно умишлено непрекъснато се правят някакви промени - просто за да може няколко чиновника да оправдаят съществуването си! Бизнесът (извън този на Партията) съществува не ЗАРАДИ чиновниците, а ВЪПРЕКИ тях!

Не те познавам, но те обичам!

Добре де, но това с графиците и задължителното ползване на отпуските беше най/голямата олигофрения! хората трябва да си вземат отпуските, но това да се стимулира по различен начин, не така варварски.

Нито те познавам, нито те обичам, нито си "Красная", нито "Кухая" и нито си "Лейка". Но иначе си абсолютно прав/а.

Приветствам напълно отпадането на тая простотия, измислена от Дянков и простата мутра Боко!

Дали да има график или няма -това е абсолютна тъпотия на тъпата администрация. Това са отношиния между работодателя и работника.Какво общо имат тези синекурци да решават как да бъде толкова ли не могат да си намерят някаква работа.

Не ти се е случвало отношенията между работодателя и работника да се определят изцяло от работодателя, затова така ти се струва.

За т'ва говорим!... (не вярвам Лейката да приеме поста ми абсолютно буквално;).

А така, прехвърлете и майчинството на работодателите. Дева и простите ви комунисти. Ся ше поискат и децата да правим. Бумеранг ще стане, прости комунисти, никой няма да назначи млада жена без деца просто щото е потенциално ще задължат работодателя й да й плаща 6 месеца. И ЗАЩО, питам аз?

А на теб обратното не ти се е случвало...

А какво общо имат и с фирми както сме ние -съпруг и съпруга???? Голямата фирма ,че и график правя за съпруга ми кога ще излиза в отпуск .От 17 години забравихме тази красива дума ОТПУСК. Почиваш на Коледа, Велик Ден и се радваме на една седмица на море .

Предложението на КНСБ е отпускът по майчинство да се увеличи с още 6 месеца и да стане две години и половина Кой ще плаща тези шест месеца? Разбира се бизнеса, така казват държавния чиновник и профсъюзния лидер. Само че тези никога не са поемали отговорностите и рисковете в бизнеса и никога не са изкарали заплатата на дори и на един техен работник , затова смятам, че са по-опасни дори от комунистите.

Така, така, давай им идеи!... Следващото ще е график за забременяване.

Майка висшистка с повече от 4 деца да взема пожизнено майчинство от държавата. Работодателите да плащат повече на мъжете. Друг изход няма.

Сега чиновниците ще ходят на море, на балкан и на село без да си пускат молба за отпуска. След 4 години държавата ще им плати по около 120-130 дена уж неизползван годишен отпуск.Всичко се повтаря .Да живее чиновничеството.

Тия така наречени синдикати не за пръв път застават на страната на държавата,а не на работниците. Какво ще означава за една фирма да назначи млада жена без дете? Ами да очаква да и плаща 6 месеца без да я има на работа. кой ще е тоя работодател, дето му са излишни няколко хиляди? Същата е с болничните. Защо работникът и работодателят внасят осигуровки за работника някъде,когато когато се разболее работника пак работодателя трябва да му плати болничния?

Как точно ще стане това?

Затова правите контракт в началото на годината и кой каквото е подписвал. Освен с изрично съгласие от двете страни.

После ще дойдат старите на власт и пак ще го приемат. Ей на това му се вика приемственост в управлението.

Всичко е точно. Като не останат хора. До няма и 20 години проблема с отпуските ще се реши по естествен път.

Това беше едно от многото безумни нововъведения на малоумника Симеон Дянков. Естествено, че трябва да отпадне както графикът, така и давността. Тези графици са бошлаф работа.. И без това, когато ми се наложи да си взема отпуск, в повечето случаи шефът казва "Не може".. пък после що съм имал неползван отпуск.. Е на кой да угодиш?? Но както е казал 190, до има-няма десетина-петнайсет години нещата ще се урегулират по естествен път - когато в държавата не останат работници, а само пенсионери. Само не знам кой ще им заработва пенсиите..

А бе хора, четете преди да пишете! Това за майчинството са синдикални предконгресни брътвежи! А нито бизнеса, нито държавата в лицето на двамата цитирани министри, го подкрепят!

Добра идея е да отпадне давността, графиците също са излишни. Просто трябва да се контролира правото на човека да излиза в отпуска, не кога го прави точно.Майчинството може да се повиши като продължителност, но е нормално плащането да идва от НОИ. Време е да се вкара в дебата и темата за намаляване на работното време и увеличаването на отпуските. А бизнеса трябва всеки ден да пали свещ за данъците, на които се радва, но да знае, че това е до време и е неизбежно рязкото повишение на корпоративните данъци. Икономическа необходимост е, за да се преразпределя богатството по по-социален начин. Дори с издръжката на нарастваща администрация, пак е някакъв вид икономическа политика. За съжаление към момента у нас няма отговорни политици, мислещи за населението, така, че това си остават пожелания.

За да плаща Държавата - още един кредит... Отделно - всички мургави сестри си купуват висше.

Разбира се закона трябва да се развие с цел затваряне на всички вратички. Щом се купуват дипломи тогава какво сме седнали въобще да обсъждаме какъв закон ще има в беззаконието.

Как ли - лесно. Един мой познат работише в НОИ, той преди ми беше казал, че там никой не си пуска отпуска (е, грубо казано...) той казва на шефа - утре няма да съм на работа и толкова (шефа и той така прави)...

"Тука има, тука нема!" Играта продължава с пълна сила, познайте кой ще спечели?!

Глей ся, закони има и в момента. Проблемът е, че не се спазват/прилагат. Дори Конституцията се нарушава от парламентарни представители. Да не говорим, че по Конституция някои партии не трябва да са в Парламента...

държавен чиновник в отпуск не излиза той е незаменим

steltian

Виж как е в другите страни на Европа и тогава коментирай.Защото когато един завод излезе в отпуск всички други предприятия вързани към него няма какво да правят.Затова в Европа август месец е месец на отпуските.

Може и трябва да плащат след като не осигуряват на реална заплата!

Аз работя във Франция, единственото задължение е между май и септември да вземеш минимум 15 дни отпуска. Това за задължителната отпуска през август е факт само в Италия. По-полека с легендите за "на запад"...

Тая герберска изродщина с графика и давността трябва да отпадне незабавно! Само за това, че герберунгерите въведоха тая простотия заслужават да не видят власт никога вече!

Оня ден мои приятели чиновници се завърнаха от поредната екскурзия в чужбина , а след ден горките заминават на следващата ! А иначе не ходят на скъпи ексурзии само по 1500-2000 лв на човек !

Моя роднина работи от 20 години в държавната администрация - работата е зле платена и стресираща, защото със смяната на всяко правителство се сменя и началникът, който по правило води със себе си хора, които нямат нито подходящо образование, нито опит, за да изпълняват функциите си. Затова се налага всички "без връзки" да носят на гърбовете си и да работят за богопомазаните, които вятърът е довял. Въпросните връзкари са тези, които пътуват редовно по европроекти, въпреки че 2 думи на английски не могат да вържат... Това е положението, на всеки 4 години пиесата започва отначало с нови артисти. Така, че има чиновници и чиновници, не може всички да бъдат слагани под общ знаменател.

steltian

А можеш ли да направиш сравнение как се вземат отпуските там и тука.Защото преди две години се оказа че има чиновници с по една и повече години отпуска.И как например във Франция няма такова натрупване на дни след като имаш задължението да ползваш само 15 дена.

Ти си съгласен/на така. Аз съм осигурен на максимума, и то изцяло от фирмата.

Можеш да прехвърлиш към следващата година около 10 дни (не съм 100% сигурен за бройката защото аз винаги си ползвам всички дни, но е около 10). По този начин няма натрупвания на стотици дни както се получи с някои български шефове. Задължителни графици по закон няма. За отпуските всеки се разбира в рамките на отдела си. Обикновено началникът ни пита, кога ще излизаме през лятото например, в началото на май. Но нищо не е фиксирано. Ако плановете ти се променят, няма проблем да промениш и отпуската си. Разбира се, тук не визирам както в твоя пример частни случаи като - поточна линия в завод, където щеш, нещеш трябва да имаш по-строго планиране.

Интересно! Правителство, синдикати и работодатели коментират отпуските ни. Те какво общо имат с нас?

Даскалите си вземат отпуската още до 1 септември на годината!! А някои държавни мандурковци са толкова ценни , че събират платен отпуск с години!? Или много са преработили , или само си го кандилкат на работното място!!

Това с давността беше, понеже много чиновници събират по половин година в отпуски и после като напускат или се пенсионират държавата им дължи два чувала пари. Аз лично не съм против да се пресече източването на моите данъци (но пък това с планирането и на мен ми е неудобно).

kokok

А даже има регрес, защото точно тези връзкари (по полит-линия) и хрантутници се разхождат насам-натам и като махнат давността на отпуските, при напускане (изгонване) ще им изплатят накуп тези "спестени" дни. Поне досега и да се правят на тарикати, губеха тъй наречената "неизползвана отпуска". УЖАСссссссссссссс :( пак се връщаме в "първи клас"... Докогааа?

А график за дишане, за ядене и за еХХХе няма ли???? баси простотията тъпа!!!

Иска да излиза, ама не го пускат. Тия дето бачкат все трябва да са на работа. Една нормална отпуска от две седмици накуп не мога да си взема. Все има срокове, все има задачи, а търтеите - когато си поискат и по колкото си поискат!

....то е ясно че си ...както е ясно че великият финансист ЧОБАНоф е на страната на работодателя..защо ли? А на БГ чиновника не му трябва отпуск..той си е постоянно в такъв...! А за пенсиите ако си чувал за пенсионен ФОНД на времето ще ти се ,,изясни,,...остана под боклуците....

МЕНСТРУАЛНИЯ ГРАФИК на работничките !

И аз съм на мнение, че планирането на отпуската за следващата година до м. декември на настоящата е абсурдно да бъде задължително. Както се казва, човек предполага, Бог разполага. Такъв дълъг период няма как да се прогнозира. Графикът може да се направи в период, много по-близък до отпускарския.

ВРЕМЕТО ПРЕКАРАНО В КАЗАРМАТА КАТО НАБОРНА СЛУЖБА, КОЯТО БЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНА И СЕ ЗАПЛАЩАШЕ ПО 1,50 ЛВ. (ЕДИН ЛЕВ И 50 СТ.) НА МЕСЕЦ, ДА СЕ ПРИЗНАЕ ЗА ДЕЙСТВИТЕЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН СТАЖ!

Голяма тъпотия е това с отпуските - аз съм селскостопански работник на полето има работа до ноември декември са ремонтите и от януари започваме отново/торене на есенниците/ как да си направя график че и да го спазвам /ами ако вали и не сме пребрали реколтата или не сме засяли/какво правим. Защо не се приеме идеята че ако имаш възможност - ползваш отпуск през настоящата година ако неможе просто в началото на следващата ти изплащат неизползваните дни.Така няма да се трупат пари от държ.служители а ние ще си вършим спокойно работата.Сега си пускаме отпуски и ходим на работа.Замеделие - завод на открито какво да правиш.

Просто се замисли чии са фирмите, които не осигуряват върху реалното...