Коментари - Сергей Петров пред Dir.bg: За Изтока сме неприятелска държава, но за Запада сме ненадежден партньор | dnes.dir.bg
назад

Сергей Петров пред Dir.bg: За Изтока сме неприятелска държава, но за Запада сме ненадежден партньор

Българинът няма повод за празнуване нито на 8, нито на 9 май, казва политологът от украински произход, чийто прадядо от Запорожието е бил танкист и е участвал в превземането на Берлин

Обратно в новината
| Автор : Ива Капкова

Коментари - Сергей Петров пред Dir.bg: За Изтока сме неприятелска държава, но за Запада сме ненадежден партньор | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Укрите са гнусен, безроден народ от помияри!

Щом не харесва българите и само ни плюе да си ходи в държавата по произход. Хохол неблагодарен, аман от смукачи и паразити. Трябва всички да ги изр инем, че и претенции имат.

"Имам чувството, че не съм у дома си, че страната, в която живея, не е моята. Че времето се е върнало назад към годините, които смятах за безвъзвратно отминали. Към злото, което вярвах, че няма да се върне. И ето, оказа, че съм се лъгал. Те пак са тук и са същите. Въпреки 18-те ни години в НАТО и 15-те в Европейския съюз. Днешната България, или поне значителна част от нея, ми е чужда. Тя не е просто различна. Тя е враждебна. Несъвместими сме. Противна ми е. С невежеството си. С моралното си уродство. С неадекватността си. На 63 години за първи път ме е срам от страната ми. Голяма (електорално значима) част от нея оправдава агресията. Отказва да съчувства и да помогне на нападнатите. Иска агресорът да свърши колкото може по-бързо с тях – за да се възцарял мирът (?!). За да се върнел газът. За да паднели цените. Искат го, без да осъзнават колко са чудовищни и желанието им, и оправданията му. Искат го под портретите на Ботев и на Левски и под разветия национален трибагреник. Наричат уродството си национален интерес. И начело им е държавният глава. И той е лидерът с най-висок рейтинг. И няма друг такъв народ и друга такава страна в Европа. Толкова скудоумна. Толкова подла. Толкова себична. Толкова дребна – и в мисълта, и в чувствата си. Ако това е България, отказвам да бъда българин. Наричайте ме безродник. То звучи по-достойно. P.S. Но знам, че има и друга България. И че тя се чувства като мене. И че тя е гневна. И че нея я е срам. Както във времената на Беров, на Виденов и на Орешарски, но сега – много повече. Защото е война, а във война проличава кой какъв е наистина. Въпросът ми към тази, моята България, е докога ще търпи тези, които периодично се завръщат и се опитват да я откраднат? Защото, освен да крадат, друго не са правили."

Не реви! Сами сте си виновни, съчувствие на търси!

Не обичам да се критикува интелигентноста на българите че сме нещо по нисшо от останалите европейци, това не е вярно и аз имам самочувствие каквото имат и много други на успял човек, каквито са били и много от нашите деди . Четох едно проучване и се вижда че в България по равно са разпределени хората виждащи Русия като виновна и агресор и такива виждащи я като жертва , както и най много са тези смятащи НАто и САЩ за виновни защо защото сме глупави ? Не Ето основните причини 1. Освобождението и значението му което се придава в учебниците , което е незспорно но без обективен прочит на мотивацията на руснаците и украинци впрочем да дойдат и техните цели . 2. Историческите събития в които Русия е участвала и тяхния едностранен прочит в учебниците 3. Най несправедливия преход с носталгия сред носталгично настроените стари хора 4.Медиите които Русия купи и политическите проекти които държи 5 Олигархията в България която харесва запада за да забогатява но иначе по харесва под масата да си прави бизнес по постсъветски модел и ред и законност добре ама за другите за нас чадърче Затова за нашето общество е важно да бъде съхранен мира и вътрешния ред и да се отървем от тази зависимост което нямаше да се случи преди заради корумпираните политици Съдбата на Украйна не зависи от нас . Трябва и да се помисли как да се отървем от фалшиво окрасената история която създава илюзии у децата за някакви братя и изопачава обективните факти и роля на великите сили . Трябва да се работи за обединяване а не поляризация. В въпросното проучване най силно в над 75 проц виновни смятат Русия шведи и финландци . Зачудих се защо и това което се сетих че ги обединява че се чувстват незащитени защото не са в НАТО . Нека се замислят критиците на НАТО колко по спокойни щяхме да сме и каква щеше да е бизнес средата без НАТО у нас при съсед Турция и преокритата имперска доктрина на Москва . Лек ден желая

Трябват ни Европейски въоръжени сили!

Напълно съгласен но в сфера с важност като сигурноста това е дълъг и сложен процес и не трябва да води до времнни рискове но трябва да се оформи или като паралелна структура или като нова организация . Струва и много скъпо . Това ще стане след като свърши войната и потенциала и амбициите на Русия бъдат самоликвидирани

Срещу кой бре!

На тоя дедо му е бил танкист, ама у некой ГСМ само е зареждал. Украйна е приключила. След 2-3 години Украйната ще е като ГДР - втората държава в Европа напълно денацифицирана.

Ало, Запорожеца, руската кръв струва скъпо. А Порошенко искаше да натика децата от Донбас в мазета та, докато тези от Киев ходят на училище и в детски градини. И нас ще натикат по мазетата ако им се дадем. А българите от България изобщо не се интересуват да са нечий партньор, след като досега само ни ебават. Турция случайно да е ненадежден партньор?

Какви са ни западняците, че да сме им надежден партньор. Те нажедни ли са, като ни ограбват и съсипват икономиката. Те ни броят за втора ръка хора а ние да сме им надеждни.

Абсолютно надеждни са. Гарантитрано е че ще продължат да ни съсипват.

Какво го обсъждате този укропедераст?

Колкото и да плюете това е 100%- вата истина! България винаги е страдала от липса на управленски капацитет, в тази държава просто някой минава и си напазарува "политици"- не народ, а политици! Българинът е по- зле и от руснака, при тях поне има фалшива гордост и самочувствие, при нас тези черти просто отсъстват, не народ, а овче стадо винаги на ръба на пропастта, вечно без пастир и никога на правилната страна....

И за руснаците, и особено за гнуснуте укри!

само дето има един съществен пропуск! Която страна изберем, тя губи...

Да има и една друга страна, общата булка на площада винаги е от ебнатата страна!

Мълчи , като партизанин по един основен въпрос - ЗАЩО я докарахме до тук? Или нямат ли и НАТО и по-конкретно САЩ вина в случая?!

Защо руснаците са бедни и прости ли ?! Сами са си виновни.

У умен, нали :)

В навечерието на най-светлия и безспорен български празник – Денят на Светите братя Кирил и Методий, нека кажем: Вечна слава на нашите предци, избрали ни за ДОМ НАЙ-КРАСИВАТА част от Балканския полуостров! Да не би т.н. „Обетована земя“ на евреите да е по-красива от нашата, или тази на Дания, Белгия или Нидерландия? От какъв зор братята Кирил и Методи създават азбука за народа ни, която да отразява в писмен вид особеностите на говоримия ни език и да се опълчат на византийските и латинските традиции? Аз мисля, че от ЛЮБОВ към този народ и дълбоката убеденост на правото му да съществува достойно, наред с другите народи! Да благодарим и на светите наши отци, които успяха да съхранят българщината по време на тъмните робски години и да ни изведат целокупно до ден днешен и да съхраним земите си такива, каквито са, културата си, традициите си и историята си. Амин!!!! А ПРЕДАТЕЛИТЕ ДА ГНИЯТ В АДА !!!!

тази година май ще празнуваме празника на пресветите Скопско-Киевски братя Кирил и Кокорий

НЕ на Пресветите Скопско-Киевски братя Кирил и Кокорий, а на ТРАВЕСТИТИТЕ Скопско-Киевски братя Кирил и Кокорий!!!!!

Аферим, Дедо Пич! Голям си!

Педераст

не си пич, но си прост. Нашата азбука не е писана от Кирил и Методий, а за миризливите чехи, словаци или обитателите на техните земи по унуй време. Солунските Брадърс са създали глаголицата, едва години по-късно техни ученици с подкрепата на българската държава, която също се явява създател и разпространител, създават кирилицата, за да се пръкнат такива недоумение, като да могат да пишат глупости.

Винаги е имало предатели Дедовото, но никой не ги обича, а само ги използват !!!!

Светите братя са се ръководили от изцяло християнска мисия за божествено спасение. Няма общо с никакви българщини, достойни места между народите , земи , почви и добитък. Глупостите , които пишеш показват, че делото им е било частично неуспешно и се присвоява от нискочели индивиди , нерабрали за какво става дума.

Ти МАРО, мъжо ли си, женско ли си или си Х ????

Напълно нормално, докато умре старото поколение, което се кланя за всичко на 'матушка Рус' и дойде новото поколение отворено за света има преходен период. Лошото е, че (част от) старото поколение възпитава прости, бедни и неграмотни деца, които също толкова милеят за Бай ТошЕво време и колко било хубаво тогава, нищо че ползват всички блага на Европа. Ако им обера лаптопите, телефоните, спра им интернета, конфискувам западните автомобили и остане само Лада, затворя Кауфланда и им се премахне правото да излизаш да работиш в Англия, младите олигофренчета ще откачат. Но иначе в интернет са силни на думи..

Джендер поколението!

България винаги е заемала позицията на правият седнал. Сега разбрахте ли руски подлоги защо пак сме на губещата страна? Защото се гънем като медузи. Поляците показаха как се прави! Унгарците също! Само Ганя гледа и вълка да е сит и агнето цяло. От два стола се пада на земята. Винаги...

Безродна страна с гнусен народ!

искал да ти повярвам, но ... ми е трудно

За Запада сте корумпирани боклуци, а за Русия сте подлоги на Запада. Просто е !

Па вие сте хохоли, какво да добавя?

Серьога брат. Кой те е направил "експерт"? Виж колко си глупав само. Изхождаш от това какви трябва да бъдем в очите на едните и на другите. Но и ти като другите глупаци, не може да разберете че трябва да се изхожда от това какви са българските интереси!!! Не ни уважават и вярват точно заради това...че не знаят на кого ще прилегнем!

Аз го направих.

Още преди войната 95 процента от българите работят на Запад, а във вашата Русийка 1-2 %. Сега вече 0 %. След войната Русийката ще я посещаваме за да видим как изглежда една голяма Северна Корея.

ад де но руски чукове в България колкото щеш...

Не им се бъркам!

Признавам, че не го четох, но само заглавието ми дойде в повече, защото е вярно. Аз съм твърдо за неутралитет, макар че разбирам колко е трудно това. Понеже за мен лично 90% от Запада е ненадежден партньор - 20-тина години работя с тях, знам кякво говоря, съм на страната на руснаците (отделно имам и руска жилка - прапра ниво). Не искам да съм партньор със Запада - благодаря, напатила съм се от това! От руснаци по-малко лошо съм виждала и затова са ми по-симпатични, а Путин, който преди войната много ме дразнеше с опитите си за мъжкарски имидж, успя да ме спечели и да ме убеди, че е мъж на място, а имидж мейкърите му са за разстрел, защото го представят като гротеска.

Бахти простия трол, представяш се за лелка хахахахха

"Ти разправяш , бай Иване , че съм бил МАЛКА, снощи ядох,бай Иване, х.й като махалка" ! Ама това ми е в гените от пра,прабабата-рускиня !

Аман от разни малоумници на които им давате трибуна. Нямали сме повод да празнуваме 9 Май ли? Коя друга победена държава запазва териториалната си цялост след ВСВ? Особено след мераците на Югославия и особено на Гърция (с пълно право) да вземат още територии м? Пълни профани, платени козяшки клакьори и тъпанари се отглеждат в България вече 330+ години. А тази сутрин онзи измислен енергийен експерт от квотата на НТН Хинов, вече открито лобира за проучвания и добив отново на шистов газ в България. В ефира на НОва, този мерзавец изрече куп лъжи една след друга и нито една истина.

Откъде го изкопахте тоя ждрольо

На изток сме европейци, а на запад сме миячи на чинии.

Ми такава ти е квалификацията, бе Мунчо. Като не ставаш за нищо Запада ли ти е виновен.

Няма как да коментираш нещо с човек, който има име уй...

Иска да каже човека, че когато си седнал на два стола ще паднеш на земята. И понеже Русия е вече зад стената и от нея почва Азия не е много трудно да разбереш на къде трябва да се ориентираш.

А педерастите да се ориентират на където си искат!

Педерасите в Русия като процент са точно толкова колкото и на Запад, бе Мунчо.

Католическите педофили, тогава!

Доказателство че укрите са пълни боклуци!

"За Изтока сме неприятелска държава, а за Запада сме ненадежден партньор!" Вярное, че "Хитрата сврака и с двата крака!" и "На пръдлив Съби, никой му не верва!" и "Ахмак човек - два пъти сее!"

Викаш да го лапкаме на Бай ти Дън ли, а?

Не, дедовото! Викам, че сме селски тарикати (Андрешковци) и все гоним да евем Дявола, пък той не ни го изкарва от гАза! Щото нямаме достойнство, щото бай Тошо казваше да се снишим, докато мине бурята, а днешните ни препоръчват да бъдем ФЛЕКСИБЪЛ! Ама дедо не знае това ФЛЕКСИБЪЛ за едене ли е, за пиене ли е !!!!

А Дедо Пич, ФЛЕКСИБЪЛ дава (обезпечава) днес и едене и пиене!

Украинец! какво да го правиш, диагноза на луд! Като поляците! Да си гледа укрите, щото и войната на САЩ срещу Русия няма да им помогне! Бахти недоразумението! Само едно: неприятелска държава за Русия, но Изтокът не е само Русия! Ало, чиче! Гледай си зеления клоун и мълчи! А Дир-а да не се излага повече с такива идиоти!

Какво ме интересува мнението на тоя безроден урркропедераст?

Всичките ви роднини са на Запад, оттам ви пращат пари, а вие го плюете по цял ден и хвалите Путята. Няма такава изродена измет.

Хохол недоубит!

Няма такава измет като вас безработните копейкаджии на Пригожин. Ама има господ - до края на година вашия Путин ще го отстрелят, а вас ще ви уволнят.

И не харесвам особено руснаците! Но такива боклуци като укрите няма други на света!

А защо са на запад бе? От хубаво ли, значи се подигавате на руснаците, че много специалисти ги били напуснали, а тук се радвате, че заради демокрацията в България не останаха хора... Толкова е хубав този запад с двойните си стандарти, че кзчезнахме като народ!

Hяма угодия! И най-вече нямаме право на собствено мнение!

Стига глупости, каквото и да направим, за запада винаги ще сме лоши. Ние сме славяни, православни и пишем на кирилица. Това е нещо което никога няма да ни го простят от запада.

И ВТОРАТА СВЕТОВНА СМЕ УЧАСТВАЛИ СИМВОЛИЧНО,ПОСЛЕДСТВИЯТА ГИ ЗНАЯТ ВСИЧКИ,И ТОЗИ СИ ЗАРАБОТВА НАДНИКА ДА НИ УБЕЖДАВА В ГЛУПОСТИ

Много си прав защото малък процент подкрепят запада.

Украинеца ни казва, че българите са предатели и подлоги.

Ако украинците са отделен народ, тогава руснаците чий го дирят в Украйна? А ако украинците са руснаци, тогава руснаците защо избиват собственото си население?

Избиват е силно казано, напротив търпят големи загуби именно за да опазят колкото е може повече хора. Всичко друго е пропаганда. Иначе Русия беше принудена да започне тази война от ЕС и САЩ (разработка на ядрени оръжия, биологични лаборатории, приемане в Нато...), ако Нато беше разположил ядрени оръжия в Донецк, с Русия щеше да е свършено. Ако ЕС и САЩ искаха мир, щяха да приемат руските условия.

"Избиват е силно казано" Спрях да чета дотук...

принудения, обикновено е по-слабия (пРусия). Ако не им беше ядрения арсенал отдавна да е прегазена! Видя се, че корабите И потъват, а Путин вече е политически труп!

Какъв надежден партньор !Кой те бръсне за слива !

както всеки политолог и джурналист и този е сбъркан! за Запада сме били, сме и ще сме докато ни има врагове! Затова ни ограбват, отвличат и тровят с химия от веригите!

Бай Ганьо - балканският тарикат се вози в Ориент експрес, но пътува към Виена, а си мечтае за екскурзия към Москва...

"Не позволявай на неуспеха да влезе в сърцето ти и не позволявай на успеха да влезе в главата ти". Трябва да се вгледаме в тези, които харесват Путин. Според мен всички те носят неуспеха си в сърцето. Тези 30% българи много приличат и на онези над 70% руснаци, които също носят неуспеха си в сърцето. И е напълно нормално. България в много по-малка степен, Русия в огромна степен, имат нереформирана икономическа система, малък процент население със собствен бизнес, и огромен дял от бизнеса съсредоточен в ръцете на олигархията. Как да очакваме от тези хора да са доволни от себе си? Затова и приказките на Путин за "лошия запад" намират аудитория. Бедния българин не се идентифицира с богатия запад, а с бедния руснак. И им остават единствено 3 опори - Победата над Германия, Постиженията в Космоса, Постиженията в оръжията. И трите в момента са поставени под въпрос, както казва руския посланик в София Митрофанова. "Победата над Германия" - биха ли я постигнали без "лошия запад"? "Постиженията в Космоса" - биха ли ги постигнали без технологията на "Нацистка Германия"? "Постиженията в оръжията" - има ли ги реално, ако загубят войната в Украйна? Та на българите, които харесват Путин искам да кажа - напуснете зоната на телевизора, и се заемете със собствен бизнес. Ще станете щастливи хора, и ще спрете да харесвате диктаторите и диктатурите!!!

стига си стоял на сянка тогава

Критичното отношение към Путин не е несъвместимо с критично отношение към Запада. Всъщност и в двата случая това е нормалното отношение от страна на мислещите хора. Другото са клишета. Някои хора лепват етикет "путинисти" на всеки, който не повтаря задължителните формули за "психопата в Кремъл" и "бензинстанцията с ракети" и се опитва да разсъждава малко по-задълбочено. Не всички малоумници са фенове на Путин и не всички интелигентни хора са захласнати еврофили.

Защо гледаш в канчето на богатия? Там ти неможеш да припариш. Спри да се захласваш по запада, защото нямаш място там. Не се нареждай като жабата. Ако можеш устрой си живота тук в България и спри да се захласваш. Знам какво е... неможеш да дишаш свободно.

Не, за запада сме утайка и сметище, където да си пласират боклуците.