Коментари - Полша обвини Москва в геноцид | dnes.dir.bg
назад

Полша обвини Москва в геноцид

Полският Сейм (долната камара на парламента) единодушно подкрепи вчера декларация, критикуваща действията на Москва преди и след избухването на Втората световна война през 1939 г., и призова руснаците да сътрудничат за установяване на истината.

Обратно в новината

Коментари - Полша обвини Москва в геноцид | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Защо, защо не ни избиха братята турци, та сега да не плюеме поляците. Какъв Катин бе, какви 5 лева бе, какъв Батак бе?! Рашъните избили само 20 000, нищо работа, виж башибозука избил 2500 това е олеле. Е има все пак разлика, в Катин Червената армия стреляла, а в Батак банди от турските села.

Ако много ровят, ще стигнат до едно племе от Близкия Исток, де коли и беси по света..

А как и кога бяха завзети тея територии няма ли да кажат справедливите поляци и що дириха по едно време в Киев ?

Samo donekade Poliatsite sa pravi...Istinata e nekade mazhdu dvete strani.. Nikoi ne te zakacha ako ne si napravil i ti neshto greshno...Ta, triabva i Poliatsite da se izviniat na Rusniatsite za neshto losho v minaloto...Tolkova e yasno....

Пич, имам предложение: заври си главата отзад, за да видиш какво лайно си.

в щатите във вицовете най-тъпите персонажи носят имена завършващи на -ски

май ги сърбят пак бузите..

Относно Пакта за ненападение Рибентроп- Молотов ми е много интересно, ако от руска страна не беше подписан, какво щяхте да кажете? Може би, че Сталин се е готвил да нападне Германия? Сега като е подписан, защо пък е подписан? Е нама угодия! Сталин е лош и това си е. Предубеждението е голяма работа. Нещо като вица Защо си със шапка... защо си без шапка? Припомням, че не Сталин и Хитлер са подписали Пакта, а Йоаким Фон Рибентроп е заминал за Москва, където както подобава, търпеливо е изчакал да бъде приет не от Сталин, а от външния министър Вячеслав Молотов. Звучи ли ви убедително, там на ниво външни министри да бъде поделен Света, като Хитлер задочно да получи половин Европа, а Сталин- каквото остане от Полша + Литва? Истината е, че този пакт е толкова второстепенен и протоколен за Сталин, че той оставя министъра си да се занимава. Този договор би останал в някоя прашна руска папка, ако няколко дена по- късно Хитлер не е нападнал изненадващо Полша, а 2 години по- късно и СССР.

Хубав въпрос - къде беше Сейма цели 64 години? Ами беше в ръцете на т.н. комунисти, управлявани от Кремъл. Едно уточнение, не бяха точно 64 годините, около 45 бяха, но както и да е. Същитет ези партийни функционери, които през 1956 г. удавиха в кръв народното недоволство (не, няма грешка става дума не за Унгария, а за Полша. Защото освен в Унгария подобни събития има и в Полша и в Чехия и в ГДР, ама в по-малки мащаби). И през 1970 г. и през 1979 г. за да се стигне до военното положение въведено от ген. Ярузелски. Лошо е да имаш обще граница със СССР - поляците го знаят най-добре. Историят е ясна - Хитлер и Сталин сключват военен съюз - как точно се нарича няма никакво значение. И започват Втората световна война. И както във всяка военна операция военните действия започват по определен план - германците настъпват на 1-ви септември, а руснаците на 17-ти септември. Само че Германия има доблестта да обяви война по всички правила, а СССР и това не прави - просто войските на Червената армия нахлуват вероломно в Полша. Само за сведение, при нахлуването на германските войски в СССР, Германия спазва процедурата и обявява война няколко часа преди това. Така че Втората светован война е започната от СССР и Германия (е, ако на някого му е неприятно руснаците да са първи - от Германия и СССР). Геноцид е имало, и още как. Освен избитите 20 хил полски офицери в Хатинската гора има още между 13 и 15 хил избити полски офицери. Избити в крещящо нарушение с всякакви международни норми -все пак те са били военнопленници. Но, както се оказва впоследствие, те са били направо късметлии в сравнение е онези, които са били натикани по лагерите в Сибир (и не само), по-голямата част от които са загинали. И така от 17-ти септември 1939, та чак до 22 юни 1941 г. - близо 2 години (без 3 месеца) СССР уаства в съсипването ан Европа в бомбардировките над Англия, акто съюзник и основен доставчик на Германия. Е, и руснаците не са стояли със скръстени ръце - освободили са Финландия, Естония, Латвия, Литва, части от Румъния. Или поне те твърдят че са ги освободили. От кого - не е ясно. За инландия имам съмнение че е от Дядо Мраз и джуджетата, и може би и Снежанка. За другите просто нямам идея. Истината е че през месец август 1939 г. Сталин и Хитлер са се спазарили кой какво да заграби. И за беля са го описали доста пунктуално (по стар немски обичай) в секретен протокол. Вследствие на това няма нито един сериозен инцидент между двете армии. И как да има като участват заедно в парада на победата над Полша. И Сталин поздравява Хитлер за превземането на Париж. ккато се полага между съюзници, разбира се. Русия трябва да се извини на поляците. Това е първото с което трябва да започне, за да може да стартира процеса на подобряване на отношенията. Защото в случая принципа Победителите не ги съдят няма практическо приложение - след като някой те е владял 150 години (горе-долу толкова е била Полша под владичството на Руската империя). Поляците никога няма да заобичат руснаците особено - те за тях са си поробители. Както и за прибалтийските републики. Но едно извинение може да вкара взаимоотношенията в нормални рамки - такива каквито установиха две вековно враждуващи държави - Франция и Германия. Това е цивилизованият подход - другото са моабети.

Абе защо руснаците дадоха цяла Силезия на тези неблагодарни тикви? И изгониха 2 милиона германци.

прави са поляците - болшевишките комисари приемаха паради със германската армия през 39г.най- голямото зло на 20 век - болшевизма - който на всички езици значи глад и мизерия и геноцид

БРАВО! ТАКА СЕ ПРАВИ!

След манипулациите на Гьобелс вече е невъзможно светът да научи някога дали НКВД е участвало или не в това престъпление. Факт е, че полските военни са били германски военопленници, а не руски. Просто защото когато руснаците навлизат на полска територия на 17.09.1939г, немската двуседмична операция блицкриг вече е приключила. Преди да капитулират поляците дават 66 000 жертви, 133 000 са ранени, 22 000 са пленени срещу 16 000 убити и 27 000 ранени от германска страна. Руснаците, навлезли в Полша при свършен факт, почти не дават жертви. Пленниците са убити по заповед на Хитлер. От там нататък, кой е физическият убиец на полските военни можем само да гадаем. Всички истински улики са заличени, а на тяхно място са поставени фалшиви от най- великият манипулатор Гьобелс. Назначена е и международна лекарска комисия, в която участва и българският лекар д-р Марков. Ето какво казва той за престоя си в Катин през 1943г.: ...Докарваните под конвой свидетели и то без преводач, наложената дискусия относно възрастта на засадените върху общите могили дръвчета (борчета), буди съмнение и предизвиква към размисъл - както относно извършителя, така и за целта, която така настойчиво преследва Райха със свикването на самата Международна комисия. Де факто, разгласената самостоятелност на поканената Международна комисия остава пълна фикция, защото още с пристигането си нейните членове попадат под прекия контрол на немските домакини. Четвърто - д-р Марков смята за твърде странен, дори зловещ, начина, по който е подписан заключителният протокол. Подготвен предварително от домакините, той е прочетен проформа на участниците в мнимата научна конференция и след това скрит от погледите им до 1.V.1943 г., в който ден самолетът ги отнася към Берлин. По пътя, без обяснения от страна на домакините, полетът е прекъснат. Самолетът е приземен на военното летище Бела, в глуха горска местност някъде край Варшава (направление Брест-Литовск). Безцеремонната покана за отдих и размисъл, както и шпалирът от въоръжени до зъби войници от самолета до огромната военна палатка, са шокиращи за повечето лекари. След няколкочасови дебати под натиска на организаторите, най-после се фиксира единодушно точното време на екзекуцията - април 1940 г. Всеки член от Международната комисия (по азбучен ред на държавите) е извикан да подпише изготвения от немците заключителен протокол. Всички делегати безпрекословно се изреждаха и не казваха нито дума. Те не направиха никакво възражение. Нито някой се опита изобщо да се отърве да не подпише. Не беше възможно. Между нас и света беше Гестапо. Така д-р Марков обяснява тогавашната обстановка. Едва след това самолетът продължава маршрута си към Берлин, отнасяйки документа, който така настойчиво чакат в Канцеларията на Фюрера. Той обаче е с фалшифицирано време и място на подписването му - вместо 1.V., летище Бела, е вписано 30.IV.1943 г., гр. Смоленск.

Това не е ново за нас.И бате Бойко търси вината в другите.Особенно когато усети,че не умее.

Тия си търсят пак боя :)

Хахах .....Полските шляхти се сетили за геноцид ....Ами да признаят тогава и събитията от полско-съветската война от 1 9-21 за геноцид ...Да кажат какви неща са вършили ...Да кажат нещо за лагерите ....Да кажат за линията Кързън и защо руснаците завземат Полша през 1939 именно по-границите на въпросната линия .....Да кажат нещо за това как преди това си разделят Чехословакия заедно с швабите (с подкрепата на Англия и Франция ).....Не бъдете толкова изибрателно паметливи драги ми поляци ....Помъчете се да бъдете обективни ....

Какъвто и да е Сталин ако не беше червената армия Хитлер щеше да си завладее Русия и да се докопа до ресурсите от които толкова е имал нужда за да се справи с бъдещото участие на САЩ във войната. Ако беше станало то България определено щеше да е на 3, 4 , 5 морета. Но цяла Европа както и поляците трябва да са благодарни че руснаците спират нацистите защото май малко поляци са изгорили по Освиемцим и сие. Смешници

Така си е. Сталин и Хитлер си поделят Полша. По слабите ги изяждат. Нищо ново. А в Катин са растреляни повече от 15 000 полски войници и офицери по заповед на върховния терорист Сталин. Масовите гробове бяха открити допреди 10 години ,по времето на Елцин. Нали не мислите ,че Путинова Русия би помогнала да се останови истината. Имам приятели поляци и руснаци. Не могат да се понасят ............

Русия няма толкова лесно да признае тези факти. За нея това ще бъде дълъг и болезнен процес. Ама аз си мисля пък , ако вземе та ги признае, тогава поляците какво ще правят. Цялата им история, цялата им пропаганда, цялата им външна политика е построена на това КОЛКО Е ВИНОВНА РУСИЯ ПРЕД ПОЛША! Без тая вина на Полша нищо няма да и остане. Едни сал братя Качински...и отбора по волейбол...

Мисля, че Горбачов призна и се извини за Катин. НКВД са избили 20 000 полски военни. Мисля, че във филма Енигма споменават за този случай. Не знам дали Германия се е извинила на Полша за избитите поляци, полски евреи и особено за обсадата на Варшава. Мисля, че е време за помирение.

Абе няма ли кои да ги върже тия луди Поляци бе:)))Ореваха света,ако всеки почне така ще стане ебаси мамата:)))

Pol6a vinagi go otnasq purva!

Русия се е променила но не до там ,че да признае престъпленията на Сталин защото и до днес твърде много руснаци търсят упора в миналото за да могат да преживяват в настоящето а и управниците им са били кръвно свързани с тази система.Хитлеризма минапрез нюрнбергския съд и беше унизен и отречен а комунистите просто се пребоядисваха докато днес, дори на Запад ,не гледат на тях с предишното отношение (пример избирането на Ирина Бокова).Поляците са прави за да изискват миналото да не се покрива и премълчава но едва ли някога президент на Русия ще им се извини за всичко преживяно както направи Германия спрямо евреите.(колкото и ние ще дочакаме това от Турция)

Най-тъпите парчета в Европа след българите са поляците. Ако руснаците ги бяха оставили на бай Хитлер, щеше да ги окичи всички с шестоъгълните звездички .

Шибана панска сволоч! :--0

БЕ ТИЯ НЯМА ЛИ ДА СЕ ОПРЕДЕЛЯТ НАЙ ПОСЛЕ 20 000 40 000 8 000 ЧЕ ВСЕ РАЗНИ ЛЪЖИ ЧЕТЕМ

я па тия ...как хубаво си е било до Първата световна война - нямало Полша имало мир и спокойствие и по-малко муньовци са се обаждали....

Тва че си я поделили нема лошо. Лошото е , че поляците отново са си направили държава. Иначе поже и към шведите да имат претенции поляците - кой не ги е фанал, той не ги е пребивал от бой.

ха-ха-ха! ха-ха-ха-ха!

Поляците за пореден път показват ,че са народ с достоинство.Те отново поставят източните си и западни съседи от 1939 год .на един кантар.

прави са поляците - нека Русия признае истината и най-после да скъса със сталинизма. Хитлер и Сталин са като близнаци, само дето Сталин е избил повече хора.

поляците пък откриха топлата вода

Къде беше този полски сейм 64 години, та чак сега издават някаква си декларация ни в клин , ни в ръкав.

До: франция (24.09.2009 г. 22:03ч.) И един френски филм те убеди в глупостите, които си написал? Добре, другите не са толкова тъпи като твоя милост.

Що ни ви еба майката на всички писачи! Защитавате Великия Съветски Съюз и другаря Сталин. Няма да умре тая тя паплач комунистическа, която затри Русия и след това половин Европа!

Поляците са разочаровани от решението на Обама да се откаже от разполагането на ПРО на територията на Полша. Затова търсят да изострят отношенията си с Русия и накарат Обама да послуша генералите си.

Поляците са прави,за сьжаление Русия никога няма да признае грешките си,защото и сега управлявят сящите комунисти

Според руските империалисти - агресори нападението на една суверенна държава без какъвто и да е повод и избиването на командният и елит (22 000 души!!!) е деликатен момент!?