Откриха растителни стволови клетки на 300 милиона години

Палеонтолози от Оксфордския университет откриха във Великобритания вкаменели останки от стволови клетки на растения на 300 милиона години.

Обратно в новината

Коментари - Откриха растителни стволови клетки на 300 милиона години | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Че са открили растителни стволови клетки във вкаменелости е ясно. Не е ясно как са стигнали до зивода че тези вкаменелости са на 300 милиона години? Понеже такива се формират за месеци. Винаги ми е било интересно да разбера с какво тези шегаджии аргументират смелите си изказвания.

какво направи за да отговориш на интереса си? Отвори ли google, попита ли учител, отиде ли в музей...

Радиовъглеродно датиране е физически метод за радиоактивно датиране на биологически останки, предмети и материали с биологически произход чрез измерване на съдържанието на радиоактивния изотоп на въглерода въглерод-14 (14C) в сравнение със съдържанието на стабилните му изотопи. Предложен е от Уилард Либи през 1946 г., за което той е удостоен с Нобелова награда за химия, 1960). Във всички живи организми съотношението между въглерод 14 и въглерод 12 е същото както в атмосферата, защото при жизнените процеси непрекъснато се обменя въглерод с околната среда. Когато обаче организмът умре, този обмен се прекратява и броят на ядрата въглерод 14 които са се съдържали в него започва да намалява в съответствие със закона за радиоактивното разпадане.По броя на неразпадналите се ядра може да се определи възрастта на предмета или организма.

Занимавам се с наука и когато се говори за научни открития очаквам да видя проявление на научните принципи. Тука обаче има голословни декларации които разчитат на безкрайна повтаряемост вместо на научни аргументи. Аз лично знам че е невъзможно определяне на възрастта на произволна проба с радио изотопните методи за датиране , понеже на изследователите не им е известно кога е стартирал изотопният часовник (пъровначалното съотношение между изследваните изотопи) и как физическите фактори на средата са повлияли пробата през реалният период на нейното съществуване. Като оставим емоционалната страна има фундаментални пречки за определяне на възрастта и реконструиране на миналото. И понеже няма свидетели идва мястото на фантазьорите.

На практика във всички тъкани на произволно взет жив организъм имаме различно съотношение между изотопите С12 и С14. Това зависи от диетата му и от много други фактори на средата в която живее. Концентрацията на изотоп С14 в атмосферата също не е константа във времето и пространството. Метода за радио изотопно датиране може да се използва с условна точност до няколко хиляди години. Не повече.

Какво доказва вашият пост след като предоставя отново голословни твърдения? Английският по-голяма тежест ли му придава според вас? Как може човек да е сигурен в предварителната концентрация на изследваните изотопи в една произволна проба? Помислете по въпроса. Искам да говорим за наука. Не за фантазии.

jingiby

Докато хората творят науката на бъдешето - генетиката, бай Ганьо се драпа по таш?ците и обяснява авторитетно: "Те такова животно нема"...

Голем праз. Ние па иткрихме нещо по-важно... стара руска псувня.

Като те инрересува науката, отиваш и и изравяш оригиналната публикация. След като си учен, редно е да си чувал за scopus, google scholar и другите бази данни с научни публикации. Тук, ако беше прочел новината като учен, щеше да видиш, че става въпрос за информация от британски учени, при това най-вероятно от прес-центъра на университета им, преведена и преразказана от руски новинарски вебпортал (Лента), преведена и препредадена от БТА, за да се озове накрая в Дир. Всяка следа от научна строгост е била заличена по пътя. Редно е, когато обвиняваш другите, че не мислели, да се запиташ дали сам го правиш.

БРЦК

Какво са няколко хиляди при 300 милиона ?

земат ги имплантират на Щерев така и така е кух поне има малко клетки:)))

Диро не трий тука, това са методологийте за установяване на времето в което един предмет се е появил, ако се интересува някой да си превежда сам Absolute dating methods rely on using some physical property of an object or sample to calculate its age. Examples are: Amino acid dating[1][2][3][4] Archaeomagnetic dating - Clay lined fire hearths take on a magnetic moment pointing to the North Pole each time they are fired and then cool. The position of the North Pole for the last time the fire hearth was used can be determined and compared to charts of known locations and dates[5] Argonargon dating - for dating fossilized hominid remains Dendrochronology - for dating trees, and objects made from wood, but also very important for calibrating radiocarbon dates Lead Corrosion Dating.[6] Obsidian hydration dating - a geochemical method of determining age in either absolute or relative terms of an artifact made of obsidian Optically stimulated luminescence dating for archaeological applications Potassiumargon dating - for dating fossilized hominid remains Radiocarbon dating - for dating organic materials (Maximum 50,000 to 60,000 years old) Rehydroxylation dating - for dating ceramic materials[7] Thermoluminescence dating - for dating inorganic material including ceramics

Пич, късно е за тебе вече. Така е когато не си четеш уроците и не си пишеш домашните. Липсват ти много години, Гугъл няма да ти компенсира. Аман от неграмотници в тази държава.

там е работата че Гугъл компенсира, живеем в информационното общество, знанията са достъпни за всички и с твоята диплома може да си обършеш...

Да и излизаш пред вас, късаш едно листо, праскаш му един анализ и то излиза на 20 милиона години и ся ко прайм??? Защото безкрайно много пъти е доказано че това не работи така и релано нищо по-старо от 4-5 000 години не може да се датира без фантазия! Ама нали учените трябва да изязат големи откриватели и велики мъже на науката........

Ама човека ти обръща внимание ама ти не искаш да го разбереш. Абсолютно ясно е че няма никакъв достоверен начин да се датира нещо отпреди 300 000 000 години!!! Каквито ще анализи и тестове да правиш това са просто едни клетки. И самата идея че нещо може да просъществува толквоа много време било то и биологично просто е нелепа! реално няма никакъв шанс да се датира нещо по-старо от 4-5 години!!! Връщането назад с милионин и милиарди си е просто опит за втълпяване на еволюцията и е доста нескопосан опит. Човека учен и не може да го заблудят, който го интересува също се е информаирал и не може да го заблудят но обикновенния човечец дето си гледа телевизията и си чете дира направо си го приема за чиста монета това. А то е просто една хипотеза без много смисъл. И разбира се абсолютно би трябвало да доказва еволюцията, дарвинизма и една редица други хипотези даже може и прераждането да сложим там. Но всъщност никой никога не е виждал еволюцията вместо да се увеличават видовете на земята те стремглаво намаляват!!!

Учените са разчели баркода на клетките и са дешифрирали датата на производството. Като разбира се в случая отброяването започва от първата година от създаването на глупостта която се вижда че е доста по-стара от създаването на интелигентния живот на нея! Но каква е идеята да се датират неща с милиони и милиарди години? На кого и за какво помага това? Някой да знае еволюционната теория да се ползва за нещо практично и полезно?

Я по-скромно с лъжите! Излиза, че природата е създала някакви растителни клетки които са толкова устойчиви, че триста милиона години не са се променили. Учени - недоучени! Хераклит ряпа да яде!