Коментари - Промени в Семейния кодекс предвиждат отпадане тайната на осиновяването | dnes.dir.bg
назад

Промени в Семейния кодекс предвиждат отпадане тайната на осиновяването

Зад проектозана стоят общите усилия на депутатите от ГЕРБ и ПП Деница Сачева и Христо Петров

Обратно в новината
| Редактор : Елза Тодорова

Коментари - Промени в Семейния кодекс предвиждат отпадане тайната на осиновяването | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Какви са тези безумия? Представяте ли си, да ви почука дете на вратата и да каже: Казаха ми, че ти си ми баща? Ицо хазарта, в семеен кодекс щял да се рови, дава ли си сметка за драмите, които ще предизвика за деца, биологични родители и осиновители---злоупотреби, изнудвания. Той хубаво ББ каза: А вие направихте ли ДНК тестове на децата си! Особено след масовите случаи на размяна на бебета в родилното, гаранция никаква!

Защо не направят референдум и не попитат потърпевшите, а ще предлагат точно некадърниците Сачева и Ицо хазарта? Така ще е докато в парламента избират олигофрени!

Само глупости! Вместо да се опрости и облекчи и да се направи по-ефективна процедурата за осиновяване, така че децата да попаднат по-бързо в добри семейства, където ще ги обичат и ще се грижат за тях, се правят поредните щуротии! Я прочетете за какво става въпрос - какви документи се изискват, колко месеца някой уж ги проверява, колко интервюта се провеждат, колко месеца минават докато предложат на одобрените родители дете /не е като едно време родителите да избират/, колко време минава да предложат друго дете, в случай че не си допаднат родители и дете! Пълна лудница! После две години уж някой проверява какви грижи са полагат за детето. И в резултат на всичко това четем често за разни трагедии на осиновени деца и за такива, които се изнасят в чужбина, защото тук нямало осиновите и в същото време има толкова много желаещи да осиновят, които не получават такава възможност, защото идеята е да се възпрепятства процеса и да се създават проблеми там, където ги няма, вместо да се предотвратяват такива. Скапани процедури, некадърни и злонамерни социални реботници, нещастни деца и семейства без деца - това е резултата от всичко и те седнали да се занимават с щуротии! То за това инвитро клиниките са пълни - хората правят какво ли не и се подлагат на какво ли не, вместо да осиновят дете, защото живеем в страната на неограничените простотии!

Така хората няма да искат да осиновяват. Ще вземеш едно дете, ще го гледаш 20 години и накрая то ще трябва да вика мамо и тате на някакви непознати хора. Деница мисли ли с главата си и тя има осиновено дете, един ден ще дойде някоя и ще каже това дете е мое, дай си ми го.

Чакайте сега, излиза, че Деница Сачева прави закон за майка си и за себе си... Утре други двама-трима депутати ще внесат проекто закон за нещо тяхно си...и народното събрание ще трябва да отдели време и да разглежда нещо, което както чета, има съвсем адекватна и действаща норма... А има къде-къде по-важни неща да се решават

Поредната демократична,еврогейска и демократична глупост

Идея нямат, какво правят и до какво ще доведе безумието им.........

Ицо е пълен боклук. С такива управляващи горко и на България... като спи народа така ще е

На Ицо Хазарта не му ли обясниха, че работата му в парламента е храни кучето и не пипай нищо. Съществува решене на ВКС от 2021, с което отдавна е решен проблема, ама нали Ицето трябва да се намира на работа. Това решение отваря широко вратата децата да научават за биологичните си родители. Там обаче се отчита, че с разкриването на тази тайна не бива да се накърняват интересите на трети лица. В момента имаме идеалният, работещ закон. Вместо да се занимават с нещо смислено и полезно за хората, пишат ненужен закон за да решат вече решен проблем. Целта е да оправдаят по някакъв начин присъствието на Ицо Хазарта в Парламента. Той там не върши абсолютно никаква работа. Само се подписва като н-ти вносител на разни законопроекти, които надали въобще е чел. Не търсим човек за работата, а работа за човека!

Много сте прав.След като има решение ,но явно тия хора в парламента даже не са чували за това.И за какво са в парламента тогава!!?

Никой не спира родители да обяснят на детето си,че е осиновено.Проблемът идва когато детето реши в пубертета да търси биологичните си родители. Безспорен факт е че в България повечето деца за осиновяване са от ромски произход.И при тези измислени промени и достъп до информация без ограничение ще има -“И нека изнудването започне сега”. Какво е било мнението на осиновители по този прост никой не казва.

Ами, това добре, но тези които се осеменяват в клиники с материал от незнайно кой, ако утре детето ти се събере със сестра си или брат си, не знам но може би остарявам и мисленето ми не е ок, но на природата не можеш да заповядваш и да я подреждаш, както искаш, за осиновяването - трябва осиновеното дете да знае!

не бой се! донорският материал се обменя между различните държави, така че тези рискове са минимални. Също спира да се използва при успешна процедурта в страната, където се е случило!

Травмата е, че си ИЗОСТАВЕН от биородителите си - ЗАЩО МЕН, КАКВО МИ ИМА И ДР. Да не дрънкат глупости за други травми, освен ако в новото семейство на осиновители си занемарено дете, но икономически обезпечено, или ако си малтретиран и.и тормозен. По-важно е да имат добър подбор на осиновители и деца, защото съм свидетел и на щастливи хора, но и на нещастни до кошмар от напъни просто да има каквото и да е осиновяване. И Сачева да не дрънка много за осиновеното си дете, защото с това го травмира, независимо дали то знае, че тя ще разтръби това или дали то е изразило е уж съгласие. А и ако тя няма собствено биодете защо ли Господ е спрял гена й да се множи.

Ти нали се сещаш, че не тези в парламента вписват децата в регистрите за осиновяване и подбират и обучават кандидат осиновителите? Бутат се и кинти под масата за светкавични осиновявания. Също така съм свидетел как функционално неграмотен колега е постоянен член на комисия за комплексно педагогическо оценяване. И накрая, но не на последно място - тези тайни тежат на хората, които са били замесени в процеса на осиновяването. Ако тази тайна отпадне бърнаута при социалните работници значително ще спадне.

А с донорите на семе какво става? Един ден ще ги търсят абсолютно непознати с цел финансови облаги.

Споко нема опасност тук процесът е обърнат. Обикновено донорите на сперма са донори щото са някви скъсаняци които имат нужда от бързи пари..а не щото са скучаещи милионери

То, ако имаше пари в това , щеше да има и донори. Внасят от Дания. Единици даряват България, не се плаща.

Боклуц8иииииии, майка ви да айна

Тази информация ще служи за същите цели като и отворения кадастър: за изнудване. Да живеят мафиите и техните правителства.

прявилно е детета да знае...а ако е качектвено дете истинските родители щехса само едни..

Познавам няколко деца, които знаят че са осиновени от самото начало. Родителите явно ги е било страх да не научат не както и не от когото трябва и сами са им казали. И тези случаи ще се увеличават- т.е самите осиновители ще разкриват тайната , от страх да не я разкрие някой доброжелател. А щом най-заинтересования- детето - ще знае от самото начало, какъв точно е смисъла да се пази в тайна това- от всеки друг и по каквато и да е причина?

Тайната на осиновяването се състои в това да не знаеш кои са ти биологичните родители, а не да не знаеш, че са те осиновили.

Чудесно, сега остава да отпадне и банковата тайна, данъчната тайна, лекарската тайна и имотния регистър(там тайна няма но трябва да обясняваш от какво се интересуваш и по какви причини). Всички тайни трябва да отпаднат и всичко да е открито пред гражданското общество

Идеята е да няма осиновяване от нормани, а само от лгбт и педофили. ;) Това заслужавате

Умно красивите ще усетят какво са си докарали, ама ще е късно.. и ще реват по телевизията как не са знаели и разбирали, защото са прости и неуки

Прекрасно! Нека се знае кои са биологичните родители. На въпрос "Ами ако биологични брат и сестра не знаят, че са осиновени и тръгват да сключат брак?" проф. Анна Станева каза, че добри хора щели да им кажат. Добрите хора с риск от наказателна отговорност. И айде бактън с тази стигма. Осиновяването не е срамно, че да се държи в тайна. Ако в 21 век не е срамно да кажеш, че си гей, то колко повече не трябва да се срамуваш, че си осиновен/осиновил?

А защо смятате, че детето ще умре от щастие да разбере, че собствените му родители не са го искали? Това не е ли травма?

Поредната недомислица. Така още повече ще намалеят желаещите да осиновяват деца.

Най гокямата тъпотия която демокрацията роди! Кой нормален ше осинови цигане дето мангалите ще чакат да им го отгледат и ше си го търсят :)

х100

На Ицо хазарта много му се ще да е като хамериканец...за съжаление е само един сополанец...

То това е само една част от промените. Другата е внедряване не истанбулската конвенция. Тихомълком по нареждане на господарите им.

и на кой идиот му е нужно това???

Тайната на осиновяването не случайно е тайна. Тя не може да спре желанието да разбереш кой си и от къде си, но предотвратява някои нежелани ефекти, за които всички участници биха съжалявали. Това е по-скоро лошо, отколкото добро. Не е важно кои са вносителите, явно не са мислили много като са взели папката.

Няма как да мислят тия изроди те рабитят оо пиръчка

Каква "тайна", като половината квартал знае? Дрънкате празни приказки! Все едно комшиите не виждат, че жената не е бременна и изведнъж се появява бебе или дете... И най-често детето научава от друго дете, коментирали в неговото семейство по много грозен начин. Мислете!