Коментари - ГЕРБ предлага въвеждане на уикенд винетка | Днес.dir.bg
Коментари
а защо не измислят винетка с която да ти връщат парите когато пътя е целия в дупки и асфалта липсва, с която да плащаш ремонта на колата си след като си я карал по такива пътища-не са свикнали да връщат а само да взимат гадовете
Не е лоша идеята , аз примерно само по това време потеглям из страната , а както виждам и много други хора правят така!
Изливат се милиарди в магистрали и пътища, но всичко е с ниско коачество и се чупи бързо и отново се намиват пари. Това е основната схема за ограбване на държавата. Паро за хората с увреждания не се дават, щото там няма далавера, няма схема и не може да се краде както при пътищата. Нещата са ясни и прости.
Хаха, страхотна измама. Това е прехода към плащане на тол такси и за колите. София-Бургас по магистралата 10лв., по обиколни пътища 5лв.:)
А не е ли по-добре да пусне дневна винетка и всеки да си преценява ? Още повече че от догодина винетките ще са електронни !
С премахването на винетките за леки коли ще си плащаме всеки път за движението по магистрала. Отделно има идея винетлите да останат за 2-рокласната и 3-токласна пътна мрежа, а за магистралите всички да плащат на всяко преминаване.
МНОГО КРАДИХА ТИЯ ГЕРБАДЖИЙСКИ ГАДОВЕ.СЕГА ТРЯБВА ДА ПОПЪЛНЯТ БЮДЖЕТА- ЦИГАРИТЕ, ЕКОТАКСИТЕ ,ВИНЕТКИТЕ...ВСИЧКО НА ГЪРБА НИ...ГЛАСУВАЙТЕ ПАК ЗА ТЯХ,ДЕБИЛИ! И КОМУНИСТИТЕ КРАДЯХА-НО КРАДЯХА ПО СОЦИАЛНО...
Готви се, премахване на винетките за леки автомобили. Всички си спомняме добре как ГЕРБ обещаха преди няколкл месеца, че с въвеждането на ТОЛ системата вибетките за леки коли ще останат в сегашния вид, а на разстояние ще се таксуват само камионите.
разкошна идея ама не мерси....
а тези, които имат възможност за пътуване само през уикенда какво предлагаш - да си плащат винетка за цялата седмица ли? То е най-лесно да се хейтва всичко!
а о н евземат д апомислят по въпяроса за цената н авинетката.. В Румъния е къде къде по евтин а,а пътищата с амного по добри! В Швейцария също е дост апо евтина винетката и не знам длаи има и акциз в горивото като тук.
хайде юруш на печатницата ... аз пък предлагам почасова винетка
Няма нищо чудно че това предложение се внася от ГЕРБ. А то е защото те от понеделник до петък си ползват служебните автомобили , а събота и неделя само си ползват личния автомобил. Е как ще плащат винетка за цялата година, като може да се мине 5 пъти по-евтино.
Идеята не е лоша. Цената обаче е важна
Според мен който има кола трябва да плаща за пътищата на България , а не кой колкото км е изминал. Ако никой не кара с какви пари ще се строят пътищата и ще се поддържат. В Швейцария има само годишна винетка и тя струва около 90лв.Няма на месец на ден на уйкенд и т.н.
ок, в Швейцария е 90лв, в България е 97 лв . Да сравним е заплатите и качеството на пътищата ?
То по твоята логика (до колкото може да се нарече логика), трябва да плащат и тези които нямат МПС-та, понеже купуват стоки от от кварталните/селските магазини, които се доставят там с МПС-та, за които трябва да се строят пътища.
Разбрахме, че изминаваш много километри годишно. Вероятно и доходите ти идват от това. За да бъде ценно обаче мнението ти по въпроса, трябва да защитава обществения интерес, а не само твоя личен. В случая мнението ти е важно само за теб и семейството ти и не е необходимо да го споделяш.
ще въвеждат тол система от догодина какви винетки ги гонят ?
Какво им пречи да сложат по една камера и компютър (вече не са толкова скъпи) на излизане и влизане във всеки град и да засичат колите и да се таксуват за изминато растояние. Пък сега с тези винетки те стимулират да пътуваш, след като си я купил вече.
Почти 50 държави съм посетил и не се сещам за нито една, в която да има ТОЛ система и винетки едновременно. Да ме извиняват ГЕРБ, но ако в началото преди доста години правеха по една простотия на месец, ако по-късно се случваше да правят по една простотия на седмица, то в момента имат гарантирана простотия всеки ден. Дори се случва да направят и по 2 на ден. Ами вероятно това ще им е последният мандат. Но заради такова нагло управление БСП повече от 10 години е в опозиция, а ГЕРБ взеха властта. Толкова ли нищо не са се научили от миналото, та повтарят същите грешки
НЕЩО НЕ ДОУМЯВАМ....ПАК ПРОСТОТИЯ.ЩЯЛА ДА ВАЖИ ДО ПОЛУНОЩ В НЕДЕЛЯ....ТОГАВА ВСИЧКИ ЩЕ БЪРЗАТ ДА СЕ ПРИБЕРАТ И ЕТО ТИ ХАОСА ПО ПЪТИЩАТА ЗАКОНО ПРИЕТ ОТ ПАРЛАМЕНТА.ЕДИН СЪВЕТ ДА ВАЖИ ОТ 00.00 ПЕТЪК ДО 00.00 ВТОРНИК.ВЕЛИКИТЕ НЕЩА СА ВЕЛИКО ПРОСТИ НЕ УВАЖАЕМИ ГОСПОДА.ТОВА АКО НЕ ВИ Е ЯСНО ИЗЧЕЗВАЙТЕ...
Герб,защо да не вземат да ни предложат оставките си се питам аз.Макар,че не симпатизирам на никоя партия конкретно,всъщност то няма и на коя като се замисля,те се чудят само как да се прегрупират и кръстят,но Герб вече прекалиха с глупостите ,които сътвориха:-(
На всеки литър гориво на бензиностанция в БГ половината от цената е за акцизи и данъци за държавата - за какво са винетки? Най-големият терорист (вносните са без значимост) е самата крадлива мафиотска ДС-арска псевдодържава, поддържана и финансирана от EU и УСА, която законно краде от банкови влогове, от здраве, от съдби, от природа, нагла, лъжеща и мизерна като народа си робски!
МНОГО ТОЧНО КАЗАНО! Когато акцизите отиват за пенсии, здравните осигуровки за асфалт, пенсионните фондове за издръжка на управлението то явно нищо не си е на мястото. Проблема е като домино и всеки нов заем само мащабира нагоре ситуацията. НЯМА КОНТРОЛ НА КАЧЕСТВОТО И ОТГОВОРНОСТ ЗА СВЪРШЕНАТА РАБОТА. Пътя Варна-Добрич се руши след ремонта, преди да е изсъхнала боята. Велоалеите във Варна са неравни, криви, тесни, накъсани и негодни. Не се използват математически модели за оптимизиране на процесите. Няма специалисти в бранша а само калиники и философ хидроинженери....
Поредния мрънкач в БГ. Никога няма угодия за вас. И преди 89та и сега ви има - какво направихте вие за тази държава? БГ е много по-добро място за живеене от много други страни! На който не му харесва - къш!
ПРАВИЛНА МИСЪЛ - да си взимат парите за път от акциза на горивата. Колкото повече караш, толкова повече гориво ползваш, а от това следва, че повече плащаш защото повече си ползвал пътищата на страната. ТОВА Е НАЙ-СПРАВЕДЛИВИЯ НАЧИН ЗА ПЛАЩАНЕ НА ПОЛЗВАНЕ НА ПЪТЯ. А в допълнение колкото по-тежъ автомобил, толкова повече руши пътя, ама харчи повече и плаща по-скъпо. КАРАШ - ПЛАЩАШ. НЕ КАРАШ - НЕ ПЛАЩАШ. А сега имаш винетка, но не караш,а си плащаш.
ГЕРБ предлага въвеждане на уикенд винетка
Още не е сметната цената, МС ще трябва да я определи
Обратно в новината