Коментари - Бисери от матурата: Алеко е комунист и модернист | dnes.dir.bg
назад

Бисери от матурата: Алеко е комунист и модернист

“Алеко твори в областта на леката литература, в произведенията му няма насилие, покъртителни човешки драми, убийства и кръв. Повечето от тях завършват смешно и щастливо.”

Обратно в новината

Коментари - Бисери от матурата: Алеко е комунист и модернист | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Абе те не могат да пишат правилно заради тия чатове, камо ли да вникват по-сериозно. Но проблемът е в методологията и начинът на преподаване на предметът литература. Литературните анализи и разказите с елементи на разсъждения са отживелица. Децата трябва да се насърчават да гледат философски на актуални теми, да развиват есета и да се обогатяват с познания. Вече има интернет и всякакви тематики, стига с тия локуми кой какво е искал да каже в творбата си. И сега като отворя някой от литературните анализи и се почват едни бисери, едва ли не анализатора знае по-добре какво е искал да каже автора в творбата си.

Жалко но още по-жалко е факта, че децата за да го напишат това са го прочели или чули от някъде.... А ако авторите отворят учебниците и критиките на знайни и незнайни специалисти то наистина ще има да се смеем... такава ни е образователната система за жалост. Зубрене на комплексарски писаници и пълна забрана за собствено мислене и мнение. После ми стачкували за високи заплати....

Ние младите хора от поколение на поколение ставаме все по-тъпи и зомбирини олигофренчета - а бе въобще след 90 набор ни пишете бегали..прости сме като гноми ! АРЕ НАЗДРАВЕ ПИЧОВЕ ДЪРТИ :))

басирам се, че всичките тъпанари, написали това, са софиянци

А младеж я да се направи тест на всички!

страшно неграмотни има.виновни са тъпите им родители.има и много умни и грамотни деца,но тази сволач да ходи да чука камъни,а не да лежи на нечий гръб.

докато разпищолил се е популярно политическо изказване на българсият елит, не виждам нищо нередно в изказа на абсолвентите провер да си пренастроят критериите и докога ще изучаваме отдавна изгнили автори? произведения от преди 200 години с тази образователна система си е чисто замазване на положението

матурите са напълно безсмислени. и министъра вече е убеден ,че с тях не може да се накарат тези , които не искат , да научат това ,което са пропуснали. с една дума - излишни пари от нашите , на данъкоплатците , които ще е хиляди пъти по-добре да отидат наистина за обучение , а не за изпити и матури. а отделно като прибавим и парите ,излизащи от джоба на родителте за частни уроци около матурите ,сумата наистина става ужасяваща. затова апелирам да гласуваме за това правителство , което даде ясен знак , че ЩЕ ОТМЕНИ МАТУРИТЕ !

Ей,неграмотна младеж.

Хваща ме страх от бъдещето и то май не без основание. Не знам какво да очаквам, какво ме очаква...Какво да правя поне за собственото си дете. Класната на сина ми е разкошен човек и преподавател. Готви ги целегодишно за новия метод на оценяване, въпреки че тя самата храни известни резерви в това отношение. Държи знанията им да останат трайно. Работи всеотдайно с дечицата въпреки всичко. Синът ми се справи отлично на матурите и то без абсолютно никаква намеса от моя страна, тъй като по стечение на обстоятелствата се грижа почти денонощно за нашето преживяване. Но какво ще се случи с него след година да речем, когато ще е друг преподавател? Ами ако попадне на учител, който е като този по английски, който казва, че пропуснатия и неразбран материал трябва да се навакса в къщи с родителя и който при две текущи двойки поставя финална оценка 5, а фактическите знания са на ниво предучилищна, когато можех да си позволя да плащам уроци...?! Казват родителите са виновни-ок, какво трябва да правят родителите?! Държа го строго, но въпреки това нямам възможност да оказвам пряк контрол и ако в училище е както в цялото ни общество...?! Казват учителите са виновни-ок, а учителите какво да правят, защото вижда се не само заплатите са проблем?! Какво да се прави и от къде да се започне?! Трябва ли да се стига до там да узнаем, че Австралия е столицата на Мисисипи или че Рила се намира в подножието на Байкал?! Сергийката с въженцата е за краен случай. Да отидем в чужбина?! Ами ако нямаме възможност?! И всички ли там да отидем?! Самата аз страдам от липса на кадри. Явяват се хора с дипломи, а в подкорието им не минава дори логична мисъл, да не говорим, че и знанията, които по документ би трябвало да имат, липсват. Трябва да се чуствам виновна, че изисквам работата де се върши така, както е поне по учебник. Тези същите хора имат претенции към заплащането си, което е в пъти над официалното средно за страната, но нямат абсолютно никакво отношение към извършваната от тях работа и отговорност към възложените им задачи. Аз лично искам Рила да продължава да е планина в България и от нея да извира Искър и сина ми да знае български и да знае българската история и децата му да живеят тук. Не искам да сме обект на подигравки и гаври, та чак и в космоса да тече ту жу ма ливе. Какво да се прави обаче?! Някой има ли поне някаква идея какво, как и от къде, защото аз....вече не знам?! :/

[img]http://i.dir.bg

Вече се знае и името на единия от героите - племенника. Той се казва Чунким!!! ahahaha ... поне аз такива глупости не съм писала ... ма ще видим де :P

evtim kisimov e roden v dobrich prez 1887g.kesimov se e boril srestu fashistite

Ивах нещастието да бъда квестор на злополучните матури по география и си спомням как ме питаха, къде е Южна Корея /не им направи впечатление, че на картата беше разделена с паралел иот Северна!/1 къде е ...Китай, Индия и Япония...!!!! А на матурата по литература се опитаха да ме питат, какво е невъстанал град...!!! Ако това не са идиоти - здраве му кажи!!!! Честити Ви отрочета, драги родители-бизнесдами и бизнесмени...!!!!

Хора тия бисери не са само до незнание. Това е до акъл, само един идиот може да реши, че Чунким е име и да обърка диалогично с биологично. Тъпотата и вселената нямат край, аз съм 12ти клас и дори не съм отварял за тая матура - тя е за това да се види колко си научил до момента. Не виждам какво толкова се опъваха срещу нея като беше направена така, че да може всеки бездарник да я изкара...

Ми да, най-добре да не учим нито литература, нито история, нищо...само ебане, чалга, кебапечта и кючеци!!!!! Докато има хора като двете точки и сиси, положението няма да се промени. Сиси я по-добре си стой на село, че тук в София ни писна от простите ти съселяни, които ни заливат с провинциалните си дикции и комплекси! Трябва да се забрани със закон, хора, които не правят разлика между и и й и разни такива като авторите на гореописаните бисери, да пишат каквито и да било коментари върху творчеството на писателите (независимо дали български или чужди), защото това си е живо кощунство и осквернение!

Сисо ти от дека си ма мила? От чие село си? Сигурно някъде в много дълбоката провинция.... Повръща ми се от такива прости селянки....

чунким ко ши му й!

а аз се басирам че са прости селянки като тебе травеститка проста друг път да не се басираш От боклуци като тебе София заприлича на кофа, развалихте хубавия град мамицата ви