Опасения за свободата в интернет след ACTA

Интернет гражданската група Avaaz започна подписка срещу предварителното подписване на спорното международно споразумение Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA). Според българските власти то реално не променя нищо у нас.

Обратно в новината

Коментари - Опасения за свободата в интернет след ACTA | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

А защо да се ограничават да следят само Интернет? Да започнат да подсушват и всичките телефони, да отварят и писмата, да не би някой да изрече или напише някоя фраза, защитена с авторски права, че да го гепят и него и в панделата. А всъщност, знете ли колко готварски рецепти са защитени с авторски права или патенти? Как не са се сетили да искат втория лист от тоалетната хартия още?

Проблемът с АСТА е че държавата за да опази монополните права на частна търговска организация поема задължението чрез своите правоохранителни органи да събира и предава всякаква информация не само за предполагаемия нарушител но и за трети лица които могат да бъдат свързани с него,а кои са свързаните лица ще решават правоохранителите . Или с други думи използвайки търговски договор всеки може да бъде следен или преследван за нарушение извършено някъде или от някого когото не познава като по същество търговските спорове относно патенти,авторски права или притежание на такива ще се криминализират.

1chovek

Тази Магдалина Тодорова защо лъже? Никъде не видях в текста да се говори за разграничаване на търговски количества и лично ползване. А има и текстове, които разрешават предприемане на действия срещу Вас дори само по подозрение, както и санкции, които влизат в сила против Вас само при няколко сигнала срещу Вас (забележете - сигнала, не доказателства, не нещо друго, а само да ви наклепат и сте готови). Това е най-абсурдния документ, който освен това, лично според мен, е противоконституционен, защото нарушава основни граждански права и свобода.

Не ме разбирай погрешно, и аз смятам, че авторските права трябва да бъдат защитени, но с точни и конкретни текстове, които не нарушават правата и на обикновените хора. Според мен това трябва да бъде уредено законово от всяка държава по отделно, а не с общи споразумени, които целят защитаването на определени монополистични интереси!!! Повярвай ми, от цялата тази история няма да спечелиш нито ти, нито аз, а само ОПРЕДЕЛЕНИ КРЪГОВЕ!!! Между другото, замислял ли си се, че може да се налага да плащаш всеки път, когато искаш да свириш някоя известна песен в столичен клуб? Или просто ако искаш да направиш нечий кавър?