Коментари - Уволняват от работа жени, които опитват ин витро | dnes.dir.bg
назад

Уволняват от работа жени, които опитват ин витро

Неправителствени организации в областта на репродуктивното здраве получават сигнали, че жени, които се опитват да забременеят по метода ин витро, са били уволнени.

Обратно в новината

Коментари - Уволняват от работа жени, които опитват ин витро | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Абе свирчо,като няма деца в тази държава кой ще ти работи.На тебе не ти ли пука или само за печалбата си мислиш.Аман от алчни скапаняци.Пък ако ти дойде нещо подобно на главата сигурно ще оревеш всичките форуми.А това с раждаемостта е национален,а не личен проблемЗапомни го ако имаш толкова мозък.

До 1990 година над 3000 жени прекъсваха по желание бремеността си ,минавайки през окръжна комисия.Това бяхя разведени ,вдовици и неомъжени.Отделно без проблеми правеха аборт по желание жени с едно или повече деца.Много от набедените за ин витро са на възраст ,която им е дала възможност за аборт по желание.След това започват напъни за бременост с удобни партньори.Оптималнат възраст за бременост и раждане ,при условия на висше образование е 23-25 години .ТРЯБВА ДА СЕ НАСЪРЧАВАТ БЪЛГАРКИТЕ,КОИТО БЕЗПРОБЛЕМНО ЗАБРЕМЕНЯВАТ И РАЖДАТ.Да се вземе пример от Де Голова Франция.

Я вие с проблемите си признайте ако семейството на работодателя ви има подобен проблем на вас ще ви пука ли за него ? Никой не е застрахован и беден и богат... Ако ви се каже : ще се наложи да работите няколко месеца безплатно заради проблемите на работодателя , колко от вас ще се съгласят ? Свикнали сте само да получавате и оттук идват всичките проблеми в тая България. Всеки си има някакво житейски трагедии , но едва ли всеки може да отсъства продължително от работа . Аз и майка ми се грижим за двама инвалиди на легло вкъщи и ходим всеки ден на работа. Е и ? Да искаме някой да ни плаща ли или да ни дават свободни платени дни ?Не , опитваме се да се справим някак си. Ин витрото е толкова скъпа процедура и всяка двойка трябва да е вечно признателна на тази държава , която плаща разноските ,а не да търсят под вола теле.

Алоооо , държаватаааа...Я си оправете законите! Забременява служителката ми , ражда дете /бъдещ данъкоплатец/ и аз трябва да и платя отпуската , защото е родила дете на държавата и и е лежкунала вкъщи ,да и давам превилегии 2-3 години , защото детето се е разболяло , август не работят детските градини и др. подобни глупости....!!!!!!!Т ДЕТЕ МОЕ ЛИ Е ? ЗА МЕН ЛИ ГО Е РОДИЛА?ПИТАААМ!ЩЕ ГИ УВОЛНЯВАААМ!САМО ДА ЗАБРЕМЕНЕЕ НЯКОЯ И ЩЕ Я УВОЛНЯ!ЖЕНА МИ НА ПЪРВАТА СЕДМИЦА СЛЕД РАЖДАНЕТО ,ЗАПОЧНА ДА РАБОТИ!!!!ЩОМ ЖЕНА МИ МОЖЕ , ЗНАЧИ МОГАТ ВСИЧКИ! ДЕТСКИ НАДБАВКИ НИКОГА НЕ И ДАДОХА ЗАЩОТО СМЕ БИЛИ С ВИСОК ДОХОД! НАШЕТО ДЕТЕ НЕ Е ЛИ ДЕТЕ БЕЕЕЕ? НЕ Е ЛИ БЪЛГАРЧЕ?ЩЕ ГИ УВОЛНЯВАМ!ВСИЧКИ БРЕМЕННИ ЩЕ ГИ УВОЛНЯ!В МОЯТА ФИРМА , АЗ ВЗЕМАМ РЕШЕНИЯ И НА КОЙТО НЕ МУ ХАРЕСВА ОТ ЧЕТЯЩИТЕ ИДИОТИ ТУК , ДА СИ ГЛЕДА НЕЩАСТНИЯ ЖИВОТ В СКАПАНАТА НИ НЕЩАСТНА ДЪРЖАВИЦА И ДА НЕ ПИШЕ ПО ВЪПРОСИ КОИТО НЕ СА МУ ЯСНИ!!!АЗ КАЗАХ!

Всичко е в постигане на хармония :) . Неговори - били много умни,били много интелигентни, били.......те ако са умни няма да си прекарват старините по парковете разхождайки някой дог, защото видиш ли били се отдали на кариера,работа,бизне са толкова богати да напуснат работа...както каза някой по-долу , вкрайна сметка всичко е в приоритета. Ако и е по-важна работата да работи ако са децата да продалжава да прави опити....но не засметка на ДРУГ !!

Подкрепям Сжетла. ррр е писал глупости, но погледнете от трета страна: здрави, симпатични и интелигентни хора не могат да имат деца. Защо? Защото природата е решила, че комбинацията точно от тези двама не е удачна. Но те не мислят за това, в главите им е само: искам дете. Нищо добро не излиза от ин витрото. Това е груба намеса и в астралния свят. Итръгват се душички, които още не са готови да дойдат при нас. Такива родители винаги имат сериозни проблеми след това (не само здравословно), но рядко ги свързват с необмислените си действия. Така се трупа карма.

Aman ot zlobni bulgari, zatova se mahnahme ot tazi darjava, vav France njama profani s takiva tesnogradi i nedorasli mozaci, horata tuk sa informirani kakvo e in vitro i nikoi ne zlobee po otnoshenie na dvoikite s problemi. V clinikata kadeto az hodja na konsultacii ima I cherni, I zabuleni arabki, I indiici - nikoi ne e zastrahovan, no tuk obshtestvoto podkrepja, a ne plue!

Ти мойто момиче, раждала ли си? Ако не си, моли се да не те стигнат нашите проблеми! А освен това, ти имаш ли дори бегла представа, що е това ин витро? Не ми отговаряй, въпроса е риторичен, очевидно е че нямаш, инче нямаше да дрънкаш глупости! Като говорим за хуманност и изкуствени работи, айде ся кат си много умна, кажи ми, хуманно ли е да се слагат изкуствени сърца на хората със сърдечни проблеми, за да живеят????? Само да ти кажа, че ембрионите при ин витро не са изкуствени, съвсем истински са си, с яйцеклетка от жената и сперма от мъжа. Само се оплождат извън жената, в специална среда, която имитира маточните тръби. Вие явно смятате, че това е някакъв тип генно инженерство с мутации/ хахахахах/. Стига сте гледали тъпиамерикански филми за световна конспирация, а прочетете специализирана литература, преди да се изказвате компетентно.

И работниците не сме съгласни да поемаме работата на отсъстващите по майчинство, студенти и пр., защото на тяхно място не се назначават временни заместници , а ни стоварват и тяхната работа без да ни се плаща допълнително. Така че, независимо колко благородни са причините - който не може да осигури присъствие и принос в работния процес - да си направи избора ще работи или ще гледа деца/учи и т.н., без да натоварва колеги и работодатели.

Миличка, ами ти тогава защо да се мъчиш да износиш собствено дете. Това е свързано с доста изпитания, направо си вземи едно от дом, който ти си избереш.

Ама чакайте малко. Жените с рак на гърдата също ги уволняват или изобщо не ги наемат. Това също не е хуманно, нали? Защо сте съпричастни само към жените с репродуктивни проблеми. Има много болести и проблеми.

Алиен, така е, но в случая не става въпрос за кариера, а за работа. И тук не говорим за отсъствия - жените с деца отсъстват много повече от работа, а за намерения! Жената е уволнена заради намеренията си да забременее и стане майка - при това абсолютно не защитена от Кодекса на труда, за разлика от безпроблемно забременявашите такива. Светле, да ти кажа на мъжете им е присъщо да се изказват неподготвени по тази тема, но от жена такива думи звучат грозно и жестоко. Изкуствено създаден ембрион в твоите фантазии нямам представа какво представлява, но ин витрото само по себе си е оплождане със същите гамети, но извън организма на жената, поради различни причини. Децата, заченати по метода ин витро по нищо не се отличават от другите деца. Прочети малко преди да се изказваш неподготвена!

ima bolnizi za tazi rabota.

Ами да ти се връща Светле, нещастието на тези хора, на теб, или твоите деца. Пък тогава вземай решение дали да осиновяваш. Не мислиш ли, че всеки има право да опита да даде живот, който е плод на обичта между двама души? Коя си ти, че да даваш акъл? А по отношение на научните ти познания, то те граничат с ПОТРЕСАВАЩА ПОСРЕДСТВЕНОСТ!!! О, СВЕЩЕНА ПРОСТОТА!

Не знам вече какво става в тази наша държава - като гледам колко хиляди чакат за ин-витро, това е съизмеримо с населението на страната в съответната възраст?! Само циганките ли вече могат да забременяват всяка година, какво е това чудо? Познавам жени, които се занимават с ин-витро процедури - те обикновено са имали аборти преди това, което е една от причините, но не единствената. Много по-сериозни са психическите блокажи и напрежението в работата и ученето, а също и отношенията в семейството, защото знам и случаи, когато жената не забременява, свекървата й натяква, след това се развежда и се жени отново - и в новото семейство всичко е наред, дори една моя позната така си роди близначета- съвсем нормално, без ин-витро, от втория мъж. За първия се оказа, че причината е била в него, а също и в майката му- идиотка, която говореше глупости за снаха си. Съчуствам на жените, които след много учене и кариери искат и дете, и бих ги посъветвала да се заемат малко и с духовни практики, посещения на свети места и молитви към Дева Мария за помощ в това отношение, а не само с процедури, защото създаването и отглеждането на дете не е болест, за да се оставя само в ръцете на меркантилните доктори, които правят състояния от трудностите на хората. А работодателите, които ги тормозят, са гадове, естествено, и са забравили ,че всичко на този свят се плаща! Трябва да оставаме хора, при всички обстоятелства!

да, така правят жените в България когато искат да имат и деца и да се подсигурят финансово. Първо се хващат някъде на работа, правят нужното време там и после хайде чао, ама сега съм бременна и трябва да ми се плащат майчински. Обучиш я, свикнеш да и се доверяваш и тя ти казва, че чака дете...

Това е зверска простотия което пишеш. Познаваш ли поне една жена с такъв проблем??? Жените които опитват инвитро са обикновено много хубави и интелигентни жени. Знаеш ли колко им е трудно хем да работят хем да опитват да забременеят. Обикновено са достатъчно богати за да отгледат с любов не едно дете, а не като някои наши сънародници да родят 10 и да ги хвърлят на улицата да просят.

Дебилщина е да отказваш хуманност, толеранс и съпричастие към онези, които искат да се посветят на родителски радости и грижи. Отвратена съм от пишман работодатели и псевдомъже, които мислят с оная си работа и така показват, колко са бедни душевно. А бе ДЕБИЛИ такива, нали когато тези хора станат родители, ще бъдат много по-отговорни, съвестни и работливи, защото щастието ще ги е докоснало. Един работник с проблеми е далеч по-неработоспособен. Но кой да проумее елементарни истини, след като има пъдпъдъчи мозък. Жалки сте вие, скрили се зад никове като: а, ppp, Работодател и Alien. Защо не вземете да излезете с истинските си имена, че тогава да видите...Нещастници долни!

Не знам защо се нахвърлихте на а? толкова, всъщност аз съм жена и - също не подкрепям ин витро. От една страна не смятам, че е безвредно да се създават така деца и не смятам, че има някой, който може да докаже дали това е така. Не ми изглежда идеално хуманно да се създава ембрион по изкуствен път и ако след поколение излезе нещо, да се гледа като 'грешка на експеримента'. Това е първо, второ - да, наистина не мислите ли, че е много тесногръдо и надменно да не искате да дадете шанс на едно захвърлено в дом дете? А нима вие на негово място щяхте да сте умни, интелигентни и успели? Вашите успехи са много повече плод на усилията, вложени във вас, отколкото на гените на родителите ви или цвета на кожата ви

Колко са си наши децата, щом внасят датска сперма, не знам:)))

До някаде си прав, но при положение че над 90 % от хората специялно в софия работят по 9-10 часови смени, кога да ходят на процедури ? Направете им работният ден нормален и тогава правете забележки. А и не е много морално това изказване, поне според мен. Жена ти ако има проблеми, да я уволнят ли ? Айде мини от другата страна на проблема и тогава мисли на глас какво ти е мнението !

Да грубо е , но погледгнете нещата и от другата страна.Ако е някакъв много ценен кадър никой работодател няма да иска да я загуби и ще плаща. Ако обаче е заменима за какъв дявол да я държи и един вид да я спонсорира ? Има си държава , има си социални служби за тая работа. Нека държавата през това време да плаща разноските . За сведение приятелка , която е зъболекар роди в САЩ. Там ти дават точно 12 седмици платено майчинство. После или се връщаш на работа и си намираш бавачка ( затова и масово викат бабите от БГ в САЩ да се грижат за внуците) или напускаш и си береш грижата сам( затова пък масово стават домакини ако нямат добре платена работа). Ненапразно това е водещата икономика в света !

Мили хора, а защо работите при такива работодатели?Знам, че сега ще кажете, че няма пари и трябва работа, но ако на такива говеда им се опънат повече хора все се надявам, че ще започнат и те да се променят.Вярвам в доброто у хората.Който и шеф като вижда, че не му се задържат хората ще преразгледа малко от малко и своето поведение.Прави ми впечатление, че много хора се оплакват от шефовете си.Където и да съм работила досега съм установила, че и шефовете са хора като подходиш по човешки към тях.В момента съм в изцяло женска фирма-имаме си шеф мъж.Той много толерира забременяванията и ражданията.На тези, които още нямаме деца ни подхвърля чат пат, че ни е време да излизаме в отпуск по майчинство, а тези с едно дете, че им е време за второ.Като някоя от нас роди ни прави подарък под формата на 4-5 заплати.Какво мога да кажа за такъв човек освен да се моля Господ да го благослови и да го пази всеки ден.И дано и всички шефове и шефки, които четат тук да се замислят над това.Мили хора грижете се за подчинените си, за да ви обичат и всеки ден да идват да работят с желание за вас.Така ще ставате още по-богати с всеки изминал ден.

Ин витрото е дълга и скъпа процедура. Семейството трябва да има серизоен финансов ресурс.

С такова отношение България се е превърнала от държава в територия - при това циганска.

До имащите проблема ин витро през работно време: При частния бизнес собственикът може да уволнява с причина и без причина. То не може да искате капитализъм а да е като при социализма. А иначе забременявайте по каквито методи искате, но няма смисъл да го изписвате на челото си. Ако смятате, че ин витро ще е на първо място, а работата между другото, напуснете работа за 1-2 години. То не може хем душата в Рая, хем ........ И не спомeнавайте за опита на другите държави. България е диагноза, не държава.

Погледнете от позоцията на работодателя - той е наел работници и не е длъжен да се съобразява с детеродните им неволи. Всеки си има лични и семейни проблеми, но те не бива да се отразяват на работата.

Лелеее,колко сте тъпи и прости,пък и злобни! Тя затова държавата ни е на този хал,аман от комплексари!

Излишното нещо си ти

Единствената дума ,която ми идва на ум за теб е изрод.Аз съм една от тези жени с проблемно забременяване. Не е твоя дработа да ми казваш дали да имам дете или не. И дали да си осиновявам. Искаме с мъжа ми наше собствено дете, плод на нашата любов и на осъзнатото ни желание да станем родители.Да физически сме здрави , привлекателни и интелигентни и да не би децата да са запаени само за циганите. Защо си отправил тези упреци към нас- ние имаме възможността да изгледаме и изучим поне 3 деца, докато циганите няма да изучат дори едно. Не ти ли се иска да се раждат повече българчета в България, които да получават цялата обич на родителите си?

Пожелавам ти да те стигнат нашите проблеми. То на деца се връща да знаеш. Нещастник.

щото като се комбинират грозна жена с импотентен мъж какво хубаво може да излезне собственоръчно? а те повечето са такива :)

моляте отиди да се прегледаш някъде -толкова злоба не е нормално!

За бизнесмените е пагубно ако един работни отсъства повече от половината година от работа. Изобщо , боли ги оная работа тях че Пенка искала дете, те пък искат ПАРИИИ и то мноогоооо. АМА НЯМА.

имам само един риторичен въпрос, а именно :това може ли да бъде държава ?

Защо, въобще, се плащат излишни неща? Има достатъчно деца по домовете. Осиновявайте, по дяволите! Защо произвеждате нови от себе си? Защото сте най-красивите, умни и здрави? Ако беше така, нямаше ли да можете сами да си позволите процедурите (а и да си направите дечурлигата собственоръчно)?

Бих отворил фирма само за бременни - при положение, че се подпишат, че и децата им ще работят за мен и фирмата...!!! Ще ги закрепостя с по 2500 лв. да не мрънкат и да бачкат, пък ако са луди в тая криза, нека бягат простачките....

Бих отворил фирма само за бременни - при положение, че се подпишат, че и децата им ще работят за мен и фирмата...!!! Ще ги закрепостя с по 2500 лв. да не мрънкат и да бачкат, пък ако са луди в тая криза, нека бягат простачките....

Извинете, че съм постнала няколко пъти едно и също мнение,... станало е неволно - техническа грешка.

Няма ли кой да те взриви,бе изрод?Заедно с посраната ти фирма?

ffgf

Да опитат извънтатъчно...с шефа, и ще спечелят двойно - хем детенце, хем запазена работа, пък и никой няма да разбере.....А и се отразява добре на кожата - изпъва жилите и бръчките!

Да опитат извънтатъчно...с шефа, и ще спечелят двойно - хем детенце, хем запазена работа, пък и никой няма да разбере.....А и се отразява добре на кожата - изпъва жилите и бръчките!

Моля ви, нека не се разделяме на ние и вие! Защото, както вече го писах, проблема е по-скоро в ПОЛОВАТА ДИСКРИМИНАЦИЯ и не се дължи САМО на репродуктивните проблеми!!! Явно не сте обърнали внимание, затова пак ще го напиша... Примерче: Ако съпругът от двойка с репродуктивни проблеми (която, да речем, има трудности с детеправенето заради мъжката страна...) разкаже на работодателя си за предстояща ин-витро процедура, едва ли ще има проблеми на работното си място... И никой няма да тръгне да го уволнява, тъй като се предполага, че НЕ ТОЙ ще забременее, ражда и излиза в майчинство... Това е основния проблем. А двойките с репродуктивни проблеми действително имат много трудности от практическа гледна точка, защото е почти невъзможно, да скрият ПЛАНОВЕТЕ СИ ЗА ДЕТЕ, които обикновено ПРИ ВСИЧКИ ЖЕНИ не са желани... Затова се налага, да има законова защита при двойките, провеждащи ин-витро процедури. А не защото трябва да се отсъства от работа и горките колеги на жени с репродуктивни проблеми, видиш ли, ще са двойно натоварени заради тях... Сигурна съм, че повечето, които отсъстват от работа няколко си там дни, са намерили начин, да компенсират липсата си пред колежките и работодателите... Имам въпрос към вас, който не е реторичен ;). Вие, които плюете тук, ОТ ЛИЧЕН ОПИТ ли казвате, колко сте ощетени от колежките си с реппродуктивни проблеми??? И накрая - Не разбрах, ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ ПАЛИТЕ ОТ НАПИСАНАТА ПО-ГОРЕ НОВИНА? С какво точно ви засегна (пряко или косвено), че вие да обиждате така? Проблемът е на всички ни! И напълно подкрепям мнението на France - тесногръди сме, расисти... трън в очите са ни са неща, които изобщо не ни пречат и не ни засягат лично...

a az uvolniavam vsichki bokluci ot mediata dirnik.bg pichka vi maichina neshtastna

знам за такива случаи от приятелки от преди 5 години и на мен се случи преди 2- одобряват я след като се е съгласила да не забременява поне 4 години след назначение и договора и за постоянно е подписан след 9 месеца случайно да не е вече бременна. Е тя вече ражда за Канада и сигурно няма да се върне тук.

khgcikgc