Ето го най-скъпото лекарство в света
Лекарството за генна терапия на наследствена слепота Luxturna бе първото одобрено за прилагане в САЩ от Американската агенция по лекарствата и храните.
Обратно в новинатаКоментари - Ето го най-скъпото лекарство в света | Днес.dir.bg
Коментари
В USA само едно лечение е поето от държавата и е безплатно - хемодиализата...Затова частните фирми, правещи хемодиализа (плаща им държавата) не съветват пациентите да се записват за трансплантация (която е и по-евтина и те лекува)
Дотам я докарахме.Адвокати -плямпала да казват кое е справедлива цена и кое не е!По-добре да е скъпо и да го има, отколкото изобщо да го няма!
соросоидни комундели, ривете! :)) хората хем правят пари, хем спасяват от слепота. после ще ривете, че с вноските ви от 20 лева на месец, държавата не иска да ви закупи нещо за два милиона :))
Дай Боже,Драгалевският Ай Дук много скоро да си го поръча и купи ! Амин! И Коньо,и Сашо Нерезов и останалите от оредялата им чета!
Друга гледна точка: одобрено само в САЩ. Тоест могат да разчитат на максимум 2000 пациента. Тези 2000 човека трябва да платят разработката, заплатите, комисионните, яхтите и самолетите. Нормално е!
Това е само началото. Всичко ще се лекува скоро с генна тгерапия...за който има парите да си го купи.
Ами, да си дойдем на думата: Имаш пари - живееш, намаш пари - умираш... Абе, демокрация, к'во да се прави ;-)
Много хора пишат, че цената на разработката била голяма ... НО КАК Е ФОРМИРАНА ЦЕНАТА - Колко е за материали - Колко е за заплати на учените - Колко е за ЗАПЛАТИ НА МЕНАЖЕРИТЕ И ДИРЕКТОРИТЕ?
разработките се финансират от други източници - заделена печалба, фондове за иновации и т.н.т... цената на един продукт се определя от вложените материали и труд за производствена единица и печалба за производителя. но, като си единствен, без конкуренция, може на себестойност един цент, да заложиш милион долара печалба.
И по-важното е колко е за акционерите. Със сигурност, първоначалната цена за разработка, мениджмънт, подкупи за прокарване на ПРО-генетична политика и др. Съвсем сериозно, не е евтино всичко това, за една компания да достигне до пазара. Много хора мрънкат, че от създаването на формулата на дадено лекарство, до пазара минават нормално 10 години (с изключение на някои ваксини, които може да бъдат прокарани за няколко месеца, ако има епидемия). Съответно, ако имаш общо 2000 клиента с дадено заболяване, лекарството ще е много скъпо. Отделен въпрос е, че цената е несправедлива. Ако обещетението за убит човек рядко е повече от 100 000 евро, то няма как едно лекарство, което спасява въпросния човек да е по-скъпо. Но, има и други заболявания, като диабет, за които има потенциално стотици милиони клиенти.
Едни разработват лекарства за милиони... Други препарат за вани.... Еххх живот....
В USA е по-добре да си умрел отколкото болен.
То и люсентис не е много евтино. Една инжекция е $1900 за 0.5 грам. До сега сме на 12 инжекции за жена ми.
Преди да започнете да осъждате гадните фармацевти, само да спомена, че разработката на ново лекарство НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА струва междо 5 и 7 МИЛИАРДА долара и отнема НАД 10 години.
и според теб трябва да си избият парите с първите 1000-2000 пациента, така ли?
Може да е несправедливо скъпо, но пък ако не бяха вкарани пари и ресурси в изработването му нямаше да съществува изобщо. Трябва самите държави да започнат да харчат повече за здраве. Като се замисли човек хората харчат в пъти повече за коли и телевизори и айфони но за здраве вноската е най малка от всички разходи.
Американска вестникарска простотия. ЩЕ ми сравняват ябълки с круши. Първо от едното лекарство правиш 4000 бройки (за двете очи на тези 2000 човека - одобрено е само в САЩ) - щото толкова ти трябват, а от другото правиш 1 000 000 бройки - които продаваш по света. Второ това лекарство го слагаш по веднъж на лечение, а това за рака - никой не ти казва по колко дози ти трябва за лечение. Моля... оправете си статията. Добре ми е ясно че за разработката на лекарства се вкарват милиони (да не говорим за тестовете), но моля без глупави манипулации.