Предложение: Отпуска без да се пита шефът
Работниците не бива да бъдат наказвани за неща, които вършат други хора, заяви пред БНТ вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.
Обратно в новинатаКоментари - Предложение: Отпуска без да се пита шефът | Днес.dir.bg
Коментари
НАЙ-СЕТНЕ И ЕДНО ДОБРО ПРЕДЛОЖЕНИЕ, АМА КАТО СТАВА ДУМА ЧЕ НЯКОЙ ОТ АДМИНИСТРАЦИЯТА ЩЕ ТРЯБВА ДА РАБОТИ, Т.Е. ДА ИЗВЪРШВА КОНТРОЛ - МАЙ НИКОЙ НЯМА ДА ГО ПРИЕМЕ ... kristina pejcheva ( нерегистриран ) 22.04.2010 10:30 Затегнете контрола за издаване на болнични, а не да взимате от работника, това което му се полага. Поради нежеланието на държавата да се заеме именно с този контрол се измислят други меко казано идиотски предложения да не се плаща на работника първия ден от болничния. От друга страна крайно време е да се изплаща 60% от брутната заплата при безработица, а не само да се приеме като антикризисен вариант. Това определено ще накара много от работещите да се осигуряват на по-високи осигурителни нива, което от своя страна ще доведе и до значителни постъпления в държавната хазна. Нали в крайна сметка искат да излезнат на светло всички доходи на хората!
Да, и лекарите не си получават заплатите навреме! Това какво ти говори - че цялата здравна система е едно нищо.
ами аз го казах и преди, всеки който може да бяга от тая мутренска държава- в остатъка от света такива подигравки няма!
Новите анти-кризисни мерки - само за гербари! Няма как, трябва да се затягат коланите...щом Бойко се готви да разбива самолета...
Стига с тези глупости. Ако бизнеса ти зависи от един работник си загинал отвсякъде. Винаги може да се наложи някой да отсъства и всеки умен предприемач си прави сметката. Не подценявай и работниците/служителите - в повечето случаи ако се отнасяш към тях човешки и с уважение и те ще ти отвърнат с лоялност.
3735 държавни служители в НОИ - в-к Стандарт. А сега след предложението за орязване и очаквания драстичен спад на болничните, колко "държавни служители" от НОИ и ТП, ЗАНИМАВАЩИ СЕ С ОБРАБОТКА НА БОЛТИЧНИ ЩЕ БЪДАТ ОРЯЗАНИ? Мерките не трябва ли да са правопропорционални - по-малко болнични - по малко служителки, които и без това едва ли са с някакви елементарни медицински познания!
Има хора, които чакат да излезат в отпуск и веднага бягат да вземат болнични. Държат си отпуската за парично обезщетение. Отпуската се дава , за да я използваш и като се върнеш на работа да си пълноценен. Няма незаменими хора
Болничните трябва категорично да се плащат на 100 % от НОИ,защото на тях се внасят вноските и от работниците и от работодателите!!!! Които злоупотребяват с болнични да се наказват и така ще се ликвидира този проблем ако не на 100% ,то поне максимално и нама управляващите вместо да си извършват контрола да стоварват на гърба на действително боледуващите хора цялата вина.А българите боледуват много ,защото останаха старите и болни хора в българия ,които и да избягат на запад не ще си намерят работа ,защото и там капиталистите искат здрави млади хора да експлоатират.Отпуските пък могат да се ползват до средата на другата година и ако не са ползвани - да се заплащат от работодателя и тогава и той ще си прави сметка дали да плаща 2 заплати или да пуска по график работниците в отпуск! Учудвам се как на запад масово излизат в отпуск през август и никой работодател не протестира !?
Уведомителен режим за отпуските?! Това може да стане само при някои бюджетни служители. За релната производствена дейност това е пълно безумие и никой работодател няма да го позволи! Нали изпълнението на поръчката ще донесе парите, които трябва да се платят! Дори и неплатеният отпуск не може да се ползва така.
като не можеш да платиш една сервитьорска заплата,вземаш и пускаш кепенците или вземаш таблата и сервираш ти /или жена ти, респ. дъщерята,сина ти/.Никъде не е казано,че всеки трябва да има фирма.Като работих в Кипър, собственикът на ресторанта сервираше наравно с всички или заставаше на бара.
Поредната простотия измискина от хора никога не хващали работа. Чиновническо слабоумие са всички предложения господа управници и бизнесмени. Ако искате работника да не се скатава просто маправете условията за труд поносими а тези които шмекеруват ги уволнете. Правите така че тарикатите с по два три дни болнични да си могат да си ги взимат като прежалят заплатата която получават а в същото време да си въртят страничен бизнес и да изкарват много повече в тези два три дни.
Това за болничните си е жив обир на редовият данъкоплатец, контрол трябва, а не измислици. За отпуските какво да ви кажа в нашата фирма ни глобиха затова, че не сме си ползвали отпуските за миналата година....не че имаше възможност да ги ползваме ама нали трябва да се избие някой лев....
КАТО НЕ МОГАТ ДА НАКАРАТ ЛЕКАРИТЕ ДА ДАВАТ ФАЛШИВИ БОЛНИЧНИ, ПАК НИЕ, РАБОТЕЩИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ БЪРКАМЕ В ДЖОБА. РАБОТНИКЪТ МОЖЕ ДА ИСКА БОЛНИЧЕН, РАБОТОДСТЕЛЯТ ДА ГО СТИМУЛИРА, КАТО НЕ МУ БЪРКА МНОГО РАБОТАТА, НО В КРАЙНА СМЕТКА ГО ИЗДАВАТ ЛЕКАРИ...Е, КЪДЕ Е НАЙ-ГОЛЯМАТА КОРУПЦИЯ? ТЕ, ЛЕКАРИТЕ МИНАХА И МИТНИЧАРИТЕ...НАМЕРЕТЕ НАЧИН ДА СПРЕТЕ ЛЕКАРИТЕ В ТАЗИ ДАЛАВЕРА.
абсолютно съм съгласна, че хората които работят държавна работа, не ползват отпуските си , не защото имат толкова работа а защото ходят служебни командировки, ползват болнични, и пазят отпуските си , евентуално при съкращение или песиониране да вземат парите на куп
Ех, Мите, Мите ... и в "Агрокомплект" беше същият некадърник! Къде бяхте синдикатите, когато хората трупаха отпуските? Ама тогава ви се затваряше устата с пликчето, а сега Бойко не ви го подава, а? :) Така трябва да е! Свикнахте да си го взимате с лаене и бълване на празни приказки, но сега вече се налага да го изработите ... радвам се, че и при вас изгря слънцето. Защо не поискате и присъствието на работа да има уведомителен, а не задължителен характер? То и без това сега държавната администрация си прави каквото иска през работно време :) Мога да ти гарантирам, че нямам нито една провизия за неизползван отпуск, но това не е благодарение на КТ, синдикати или самата държава, а на организацията на персонала ми! Запомни го, Мите!