Коментари - Предложение: Отпуска без да се пита шефът | dnes.dir.bg
назад

Предложение: Отпуска без да се пита шефът

Работниците не бива да бъдат наказвани за неща, които вършат други хора, заяви пред БНТ вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.

Обратно в новината

Коментари - Предложение: Отпуска без да се пита шефът | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

''обикновено за да станиш началник трябва да си доносник или партиец ... '' ??? Каква е разликата ???

Ами ще плащаш, нали затова ти работят хората. Те също плащат осигуровки и данъци. Те също бъхтят. Така че, по - полека с обвиненията. И един съвет - първо мисли за наетите от теб като за ХОРА, а след това като за работници

Към работодателите - Защо решихте че всички работници ще искат да ползват отпуските си в едно и също време. Не смятате ли че и те могат да мислят за бъдещето на фирмата в която работят, и че са заинтересовани не по-малко от Вас тя да работи добре, независмо че не са нейни реални собственици?

и скоро няма да има

да се премахне изплащането на неползвания отпуск и тогава всичики ще го ползват, няма да се изхитрят да си ги събират за пари - това е разковничето

Проблема с отпуските е проблем на работодателя не е държавен проблем.По закон държавните служители ползват доста предимства. Тях когато реши държавата да си ги пуска в отпуск - при ползване се плаща и при неизползване пак се плаща. Нито отпуските са проблем, нито болничните, защо се води дискусия?? Абе хора не разбрахте ли, че икономика трябва да има,производство ??? Дянков едно смята друго излиза, ами не е в час с проблемите, защо сам не се подаде оставката, ами стана СМЕШЕН през цяла България, а и пред света!!!!

Поредната глупост на хора който не разбират от нищо е да орежат "болничните:, то и сега не е справедливо да получаваме 80% от брутната си заплата за болнични . Нима плащаме само 80% осигуровки или пък след месец два закъснение . Къде е справедливоста питам синдикатите работодателите и Държавата????

Измислете работа на хората .За това Ви избрахме , а не да ни стресирате и да се чудите как да ни направите живота ад! Умръзнаха ни всеки ден все нови и снови идеи , коя от коя по- лоши за обикновенните хора . Срамота ГОСПОДА УПРАВНИЦИ ! ЗАСРАМЕТЕ СЕ , ако не си ХОДЕТЕ И ВИЕ !

tui kato nie bulgarite sme se dokazali s neadekvatnite si deistviia vuv vsiako edno otno6enie na kakvito i da bilo deistviia bilo v sudebnata bilo v zdravnata i kakvato i da bilo dryga oblast ne e li vuzmojno da se vzemat gotovi modeli na ypravlenie ot strani kudeto ne6tata vurviat vidimo po dobre i da budat prilojeni y nas

Едно е ясно - Човек вече НЕ трябва да се разболява...

Наистина е разумно това предложение.

ало манолов,посочи ми къде си придобил управленски опит,за да видим как си се справял с това което доста фриволно коментираш.

Явно предлагащите не искат да има бизнес в България :). Много предприятия ще затворят - в условия на криза имат спешна поръчка, но раборниците им е кеф на Вуте да му е зле и не идват...А като се върнат от платен отпуск направо да си тръгват!!! Явно вървим към черен пазар на труда.

къв си ти б смешнок? я вземи се избръсни преди да се показваш в публичното пространство. Сами да излизали в отпуска ???!? Абе можете ли изобщо да осмислите какво искате и до какво може да доведе това или пак ще се налагат тълкувания и влачене по съдилищата заради неизяснени практики,а? България тепърва почва да се строи. Кръв, сълзи, труд и пот това е. Те ми говорят работниците да можели да си излизат когато си поискат в отпуск. Баси и малоуниците...

толкова е просто. нека старият отпуск да бъде платен от прекия началник, които е отговорен за графика и за ползването на отпуск. нека да има персонална отговорност занарушаването на правата на работниците!

Най-добрият за всички вариант е да се върнв старото положение, но с 1 год. давност, т.е. останалия отпуск да трябва да се ползва задължително до края на следващата година, иначе се губи. Така максимума на старите незиплатени отпуски може да е най-много 20 дена (ако толкова се полагат годишно). Можеш да го превхвълиш за следващата и да не го ползваш тая год., и тогава следващата год. имаш да ползваш 40 дена, но не може да ползваш по-малко от 20 (старият отпуск), иначе ги губиш тия 20 дена. Ако имате толкова много работа, че не можеш да отсъстваш 20 или 40 дена, това не е оправдание, ти също имаш право да заведеш децата на море! Шефът да си мисли кой ще те замества, това не е твой проблем, ти също имаш нужда от "презареждане".Санкции, и то жестоки за работодател, който не пусне работник в отпуск, който му се полага, при поискване от работника - 10 000 лв. глоба би го укротила малко...Предварително уведомяване, за да може да си направи плана за тия дни, в които няма да те има.

и кво му е умното пич? имаш три сервитьорки и едната излиза в отпуск. Какво праим, наемаме някой за 1 месец ли?или изгърбваме останалите от работа? Това е положението в малките фирми, а те са гръбнака на бизнеса. В Кремиковци може и да не е проблем, но на много други места е.

Едно е ясно, болният българин е виновен, че е болен. Виновен е пред работодателя, виновен е пред ББ, виновен е пред близките си. Абсурд! От началото на дискусията трезвата мисъл, човещината и народосъзнанието са изгонени. Какво остава да кажем - "Да влезе осъденият - неправомерно разболял се българин, роб на алчни господари и поданик на безхаберни некадърници!"

"Boss ( нерегистриран ) 22.04.2010 10:49 Т.е. вие отивате при вашия началник и му казвате: "Аз след 2 седмици излизам 1 месец в отпуска" Ха-ха-ха! Нека някой от моите служители, съгласно този нов закон (ако изобщо се приеме!) да ме "уведоми", че излиза в отпуска и ще си ползва отпуската за търсене на нова работа! Смешници!" Цитирам затова да се видите тия които най-много скачате срещу държавните чиновници - ВИЕ какви изродски боклуци сте!!!! Значи чиновника трябва да работи за вас когато си поискате с 24часов работен ден , така както си третирате личните РОБИ!!! Няма да стане оправия в държавата докато такива изроди и ДЕРИБЕИ като вас не бъдат НАКАЗАНИ!!! Показахте си истинското лице , затова ,че не давате нормални заплати и се държи като РОБОВЛАДЕЛЦИ ще фалирате ще ви крадат и само ще се оплаквате!!! Радвам се ,че току що си показахте истинското лице пред всички за да се разбере защо тая държава няма да я бъде!!! Дори това дето му се полага на човечеца няма да му го дадете - какво повече да говорим..............

Абсолютно те подкрепям, макар че не съм собственик, а служител! То в такъв случай излиза, че фирмата е някакво социално формирование- хем не ти работи, хем му плащаш!Та по този повод- един виц: Жена врънка мъжа си да си вземе отпуска, че от 3 години не са ходили на почивка, а той увърта и не ще! "Е, толкова ли си незаменим! Ще изкарат без теб 2 седмици!"А той и казва: " Точно от това се страхувам! Ще установят, че и без мен могат!"

Aбе само аз ли си мисля, че ако всички почнат да се осигуряват на реалните си заплати, ще има пари и за болнични и за здравеопазване и за пенсии?

Работниците са винаги най-мачканата страна.Държавата да си регулира и контролира издаването на болничните. Предлагам ако работника има натрупани отпуски и не може да ги използва в рамките на годината да му се платят от работодателя през декември

Глупости, така е навсякъде по света и няма проблеми. Крайно време е да се погрижат за правата на наемниците и отпуските са най-малкото. В момента е феодална история.

И ти плачеш някой да ти сложи шапката.

Ами ако не те пуска работодателя? Какво ше му ги преотстъпиш ли?

Аз съм специалист във фирма. Не мисля ,че е редно да решавам от раз кога да изляза в отпуск без съгласието на шефа. Някой компетентно трябва да ме замести , без да страда от това работата.Това е лоялност към работодателя. А висшите служители нямат интерес да излизат в отпуск, защото самото им присъствие на работното място им носи дивиденти.Те не работят за мижавата си заплата, а за употреба на власт и влияние.

Болничните се изплащат независимо дали работодателят е платил осигуровките или не, същото е и със здравото осигуряване. Много работодатели в момента не внасят осигуровки и никой не ги притеснява за това. В Англия, франция, испания, португ, и др. първите 3 дни не се плащат. Въобще такъв либерален режим няма никаде. При нас всичко се изкористява.

Отпускът е за това, да се ползва когато е необходим на работника или служителя, не да бъде плануван от работодателя или принуждаван. Е, що се отнася до моменти,когато обемът на работата намалее - тогава работодателят да решава. А колкото до болничните - лекарят е този, който преценява дали пациентът е болен и носи отговорност/или се мотивира/ за действията си.

Има ли някой идея как може да се докаже че един болничен е фалшив. Аз си мисля, че много доктори клатят правителството в момента и не само те.

Така.. премахнете ни отпуските, болничните ги направете неплатени, не плащайте детски/и всички други добавки/ и така на татък ... и най накрая просто ако може да ни бъде съобщено към кой точно сме ЗАКРЕПОСТЕНИ за да знаем от къде да си търсим полагащата ни се коричка хляб за деня.

Много глупости прочетох в коментарите, конкретно за служителите в местното самоуравление, началниците не подписват отпуски защото няма кой да работи. Има хора с по 200 дни отпуски и не са им позволили да ги ползват. Хем са наказани от ползването на нов заряд, хем не ги изплащат като компенсация, хем ги режат от стари отпуски, да не говорим че работят за 400 лв. на месец чисто. Какво ще кажете за това?

време е в тъпата ни държава да се създадат фондове за здравеопазването като пенсионните и всеки да трупа там средства и когато е болен да го лекуват от там, болничните му също от там да се плащат. Иначе работим и плащаме на "манго" лекуването и като се разболеем, за награда че сме плащали, ни прецакват още веднъж !

В Лудото търсене да вземат и малкото, което му се полага на човек, взеха та се оляха. Гореспоменатите варианти за болнични единодушно говорят в полза на НОИ.

Чакат ни още по-големи катаклизми- щом пенсионерката Митрева не желае да се пенсионира, какво очаквате от осигурителната система.госпожата е автор на всички недоразумения за болничните и преди и сега.Даже "десният" Нейкжов беше за предпочитане-той поне е умен.

само аз ли си мисля, че ти си оФца или има и други, които си мислят. просто кражбите ще са повече, както и ще раздуят още повече щата за техни хора

"местното самоуравление" - всички знаем че тези служители по цял ден търкат бюрата и само гледат как да скатаят. стига сте давали държавните служители за пример защото те са на привигилированите.

Абсолютно е така, работодателите в по-голяма част от случаите, се вживяват като робовладелци по отношение интересите на работниците...

Този който има пари ще продължи да си взема "фалшиви"болнични.Ощетени ще бъдат наистина болните ако дори и един ден не им се заплаща от болничния.Защо тогава плащаме здравните си осигуровки?Може би,за да не се изплащат,както си внасяме пенсионни осигуровки и получаваме минимални пенсии или изобщо няма да доживеем да ги получаваме.

За болничните най-добър ми се вижда Вариант 2. Така фалшивите болнични листове ще намалеят драстично. За платеният отпуск има още един вариант: Работникът се задължава да използва минимум 50 % от дните на полагащият му се отпуск през текущата година. Половината от неизползваният отпуск от минала година се изплаща, а другата половина се използва задължително през втората година, в противен случай се губи. Така според мен и работника е защитен, че няма да бъде лишаван от почивка, но ако и работодателя е съгласен може да не използва до 1/4 от отпуска с/у заплащане.

много си прав, обаче цените на стоките ще скочат тройно и повече. икономиката ни е устроена върху това да не си плащаме реалните осигуровки, ако твоята фирме реши да ти плати пълната осигуровка, както и на още 100 човека, следващия месец ще е фалирала заради ниските цени които е принудена да дава.

Гърците стачкуваха, защото искаха да им орежат допълнителните заплати - те дават една заплата при излизане в отпуск / в България защо да не ти я изплатят когато те гонят от работа/, гърците получават също и за Великден и за Коледа по заплата. Тук в тази скапана държава, това некадърно управление се зачуди как да притиска народа си. Такова нещо не е имало при друго управление.Време е народа да се събуди!!

извинявай ти в коя държава живееш? защото в българия ти пука за фирмата само ако е твоя.

И според теб кой ще управлява тези фондове .Сега пенсионните са часни и ???

От такива недостоверни коментари си патим. Болнични хе се плащат ако не са внесени осигуровките. Не трвбва да говорим като счупена грамофонна плоча думите на управляващите а да мислим и разсъждаваме.

По-тъпо нещо не съм чувал.

С уведомление излизаш в отпуска, и с уведомление ти а) подписват заповедта за уволение или б) съкращават ти щата. Глупости на търкалета. Докато не се въведат драконовски глоби за работодателите, които не пускат в отпуска - проблемът няма да се разреши. Щото "бизнеса" иска с пръдня боя да прави - 1 човек да работи всичко. Ай сиктир!

СЛЕД КОТО СЪМ БОЛЕН И ТОВА ГО УСТАНОВИ ЛИЧНИЯ МИ ЛЕКАР И МИ ДАДЕ БОЛНИЧНИ НАД ТРИ ДЕНИ И СЪГЛАСНО ТОВА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЕДИН НЕ МИ СЕ ПЛАТИ, А АЗ СЪМ ОСИГУРЕН - ИМАМ ВЪПРОС КЪМ НЯКОЙ ЮРИСТ.КАКВА Е ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА СПЕЧЕЛВАНЕ НА ДЕЛО ЗАВЕДЕНО ОТ МЕН. ИМАМ И ВЪПРОС КЪМ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ УПРАВЯВАЩИ, КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА НИ ВЗЕМАТ ОТ БОЛНИЧНИТЕ,ЩОМ ИСКАТЕ ДА НЕ ПЛАЩАТЕЖ ВСИЧКИ БОЛНИЧНИ ЗА МЕСЕЦА ЗА КОИТО СА БОЛНИЧНИТЕ ДА НЕ СЕ УДЪРЖАТ ОСИГУРОВКИ.