Климатичните аномалии продължават
Близо 30 души загинаха във Великобритания в резултат на екстремалните метеорологични условия.
Обратно в новинатаКоментари - Климатичните аномалии продължават | Днес.dir.bg
Коментари
тепърва ще има все по-големи аномалии и тепърва ще гриземе дръвчето. то в белите държави ще го гризнат яко, ама ще се оправят криво-ляво, къде с повече ток, къде с руски газ. Ние да му мислим, след като сертифицирания идиот ББ Тиквата спря строителството на АЕЦ и отказа прекарването на газопровода през наша територия, и всичко това за да угоди на своите господари от ЦРУ
адски готино е ,че има такива информирани хора, а не само дървени философи из форумите!!!!!
Браво! Предоставеният от теб материал отговаря на всички въпроси и затваря устата на лаиците, които говорят колкото да не заспят.
Nyama nikakvo globalno zatoplyane. Vreme e istinata da se kaje, che stava duma za globalno zabogatyavane na malko na broi svetovni tarikati!
Тъй като си много добре осведомена по въпроса ще те помоля да ми обясниш как Гълфстрийм топли Германия например. Справка: http://en.wikipedia.
Напълно съм съгласен с тебе. Масово се преразказват разни чути и видяни неоспорими факти представени от безспорни експерти. Мислете и подлагайте нещата на съмнение. Черното не е бяло, само защото някой много убедително го твърди. Принципно човешкия мозък може много повече от това да контролира вегетативни и приемо-отделителни процеси и да гледа телевизия.
Това което е написала Мари е много силно преувеличено!!! Учените отдавна са предвидили изчезването на Гълфстрийм, процесът е много дълъг и постепен, след близо 200 години сигурно ще изчезне напълно. Но те не са предвидили някакви ектремни или опсасни последствия от неговото изчезване. Малко по-сурови зими в Западна Европа, което си е нормално за зимния сезон и по-чувствителни промени на климата в Северна Америка, без да се стига до някакви ектремни аномалии. Например Ел Ниньо през 2000 година промени посоката си, това не придизвика края на света....
Всяка държава е получила климат според участието си в борбата срещу глобалното затопляне. Б-я участва с малко и получава малко студ, а Англия с много и получава много студ.
Хора, не мога да разбера защо не се радвате на това, че ако наистина вече сме в реалният процес на глобалното затопляне, сме на топло, а не на арктичен студ. Ние сме на златната среда ! И ако стане така, че в Англия, Германия, Франция, Белгия и въобще на север до Май месец да има сняг, тука само се сещайте какво ще е ... 9-10 месеца туристически сезон.. Аз съм от Бургас и познавам 2ма човека, които се къпаха в морето на Коледа, просто защото беше около 14 градуса :) кеф .. И стига сте мрънкали, погледнете малко по-позитивно! Ако ще мрем поне да е с усмивка, че и 2012 е скоро ..хохохо
Хей GodLike, не се радвай много - за нас предвиждат жеги, суша и полупустинен климат...
Аз ще ти обясня. Гълфстрийм не топли Германия директно. Гълфстрийм минава между Великобритания и Исландия, доста далеч от Германия бих казал. Германия /особено северозападната й част и крайбрежието/ се топли от топлите западни ветрове от Северно море. А Великобритания, освен от Гълфстрийм се топли също и от топлите ветрове от американските Скалисти планини.