Две трети от пилотите заспиват по време на полет
Две трети от пилотите заспиват по време на полет - стряскащата информация дава специално изследване.
Обратно в новинатаКоментари - Две трети от пилотите заспиват по време на полет | Днес.dir.bg
Коментари
Заспиването на пилотите е голям проблем, те трябва да са винаги в кондиция, дори и да са на автопилот са длъжни да наблюдават параметрите, защото най-малката невнимателност води до фатални грешки, не може да се разчита само на автопилотите!
Пак поредната изцепка.Де да беше така.Има разлика между хората който летят и тези долу където се чудят какво да пишат.
Шапка свалям на хората дръзнали да управляват тези машини!!! :) Малко отклонение. Знаете ли от какво трябва да се състои екипажа на един съвременен пътнически самолет? От Командир и куче. Работата на командира е да храни кучето. Работата на кучето е да пази Командира да не пипа уредите!
ми всеки човек, който става трета поредна нощ в 3 часа иска да си подреме за 20 минути. само тези, които не са работили в авиацията не знаят колко е трудно
Глупости !!! Накараха ги да работят , и сега се чудят как да си издействат по-малко натоварване.
Позор за многознаещите журналисти, публикували такава супер-супер недопроверена информация. Позор и за тези, които супер-супер компетентно я коментират. Произ на едно просто електронно устройство Dead Man Alarm са закъсали с пазара и искат да принудят въздухоплавателните администрации задължителното му използуване.
Заглавието е много интересно, за някой закъсал журналист да изкара 20 кинта от публикацията,може да изкара още 20 ако се порови малко повече в документите регламентиращи полетите и да види че всичко това е регулирано..т.е. позволено при определени условия (етап на полета,продължително екипаж и т.н.) но за да си изкара стотинките трябва и да се потруди,да измисли нещо повече от заглавие с големи букви.
Mi daite im Il 18 detogo karat 5 choveka i bumti i se trese kato Vezuvii davidim dali ste zaspiat...:-)
da im slagat ustroistva da sledqt fizi4eskite parametri/puls,kravn na lqgane/ i kameri na vsqkade da nqma zaigravki