Вендета в Рибново
Скандал вчера вдигна под тревога гоцеделчевската полиция заради масов бой в село Рибново, организиран от учителя по религия в местното училище Мурад Бошнак срещу братята Недим и Феим Таламанови.
Обратно в новинатаКоментари - Вендета в Рибново | Днес.dir.bg
Коментари
а,не --хората са казали-вържи попа,да е мирно селото-а в случая духовния им водач,,,,не кмета ,а онзи ислямист да вържат,че да мирясат помаците най -накрая!
И Бойко ченгето няма да свърши това, което обещаваше щом разни престъпници му дърпат конците визирам системата на горите....
Този малоумен учител/той не е учител, защото не учил в нормално университет признат от държавата и ЕС, изучаването на корана не му дава такива титли/ е май доста отмъстителен, а уж вярата учела на покорство и мир/смятайте колко месеца минаха от сканадала/. Поне 20 години в затвора за насаждане на етническа омраза и ще решим проблема със следващите малоумници. А за Помака и тези с турско самосъзнание да не говорят глупости за бащите и дедите им, защото вижте колко българи са останали християни, въпреки нечовешките изстъпления на турските башибозуци и изверги, и не са предали вярата си. А вие сте едни страхливци, които още като сте видели турците на хоризонта и веднага сте се предали-какво ви е пречело да се правите пред турците на потурчени, а вътре в себе си да си запазите вярата? Страхливци! Сега е време да покажете, че не сте страхливци, спомнете си за дедите ви, които са били християни, и се върнете към християнските си корени, а не показвайте на всички, че сте едни страхливци. Онзи малоумник им казал нещо пред джамията и те веднага хукнали да бият. А бе вие ум нямате ли, ако ви каже, че иска да спи със жените ви и сестрите ви в името на вярата, ще им дадете ли? Ако не ви харесва тук живота, т.е. не се съобразявате с правилата в тази държава, ходете си в Турция и арабския свят, след като не ви харесва светския живот! Никой не ви задържа! Все вас да уважаваме, а вие кого уважавате? Уважението означава да не парадирате с вашата религия, да карате децата да обличат дрехи, несъвместими със светския начин на живот и да им се смеят, да не се чува никога думата гяури или неверници към християни, да не правите 3 джамии в едно село с 500 души/за кого ли са/ и да учите/но не на училище да учите корана наизуст/, и не да гледате тютюн и да мислите, че светът свършва с него и с Доган. Никой не ви мрази, но вашите проповедници/естеств не всички/ насаждат омраза във вас! Защо повечето от вас не учат, а си стоите в селата в Родопите и Североизточна България? Вижте света около вас!
сравнението ми бе за светско образование а не за религиознно не може да сложиш по една черта терористи от алкайда и население което зповядва религия такава каквато я изповядвали дедите ни да бъдем толерантни към всеки
Държавата е длъжник на българите с мохамеданска вяра. Голям длъжник. БСП и НДСВ оставиха тия райони в ръцете на ДОган, а това е предателство към помаците равно на предателството на БСП към българите от Македония
Какво да коментораме повече?УЧИТЕЛЯТ ПО РЕЛИГИЯ ОРГАНИЗИРА БОЙ!Те това му е религията!
Защо когато стане нещо с човек който не е българин и кой какъв е в тази държава и защо се вдига толкова шум . Българите не са бели хора повечето са с матов отенък вгледайте се в лицата на хората , за образование също не може да се говори много от циганите също са бяли и с много високо образовани .Не може да има чиста нация защото след като е имало обединение на племена . Нима не знаете за произхода на българите за обединяването на славяни и прабългари . Славяните принадлежат към индоевропейската езиково-етническа общност. . Славяните идват в балканските провинции на Византия по времето на император Юстин . Прабългарските племена са съставени от хуногури, оногури, уногондури, котраги и кутригури. Да тези народи са се обединили за да създадат една силна и могъща държава . Какво ли би станало с това обединение , ако в онези времена са имали интернет не ми се мисли ...
Сравнението за образованието НЕ Е НАПРАВЕНО ПО ВСИЧКИ ПРАВИЛА,КАКТО Е ВЕЧЕ НАПРАВЕНО ОТ СВЕТОВНИ ЕКСПЕРТИ,КОИТО ПОЗНАВАТ ДВЕТЕ И ДОРИ ВСИЧКИ РЕЛИГИИ И КАК ИСЛЯМЪТ СЕ ОТРАЗЯВА ВЪРХУ ЗНАНИЯТА И ПРИНЦИПИТЕ НА ПОВЕДЕНИЕ НА МЮСЮЛМАНИТЕ -ОСНОВНОТО Е,ЧЕ ИСЛЯМЪТ НЯМА И НЕ СПАЗВА ОСНОВНИТЕ ПОЗОТИВНИ/ГРАДИВНИ/ ПРИНЦИПИ И СИ ПОЗВОЛЯВА ДА НАРУШАВА НЕГАТИВНИТЕ /ПРЕСТЪПЛЕНИЯ ОТ РАЗЛИЧЕН ВИД -НЕ ЛЪЖИ,НЕ КРАДИ ,ДОРИ С ИЗМАМИТЕ НАРИЧАНИ ДАЛАВЕРИ,НЕ ПРОСТИТУИРАЙ,НЕ УБИВАЙ.../ ПРИНЦИПИ ,КОЕТО В ОСНОВНИ ЛИНИИ ОЗНАЧАВА ЗА МЮСЮЛМАНИТЕ,ЧЕ ВСИЧКИ ВКЛ И ЗАБРАНЕНИ СРЕДСТВА СЕ ИЗПОЛЗВАТ ЗА ЦЕЛИТЕ ИМ,НАРУШАВАТ ДЕМОКРАТИЧНИЯ ПРИНЦИПИ НА РАВНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ ЗА РАВНИ ПРАВА,И СЕ СТРЕМЯТ КЪМ ДОМИНИРАНЕ С НАСИЛИЕ ЗА ШЕРИАТ И ПРЕРАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ПРИНЦИПА НА ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА ЕДНИ ЗА ИЗХРАНВАНЕТО БЕЗ РАВЕН ОБРАТЕН ПРИНОС НА ДРУГИ,НЕ УВАЖАВАТ РАВЕНСТВОТО И РАВНОПСТАВЕНОСТТА ПРЕД ЗАКОНА ,ИМА ЗНАЧИТЕЛНО ИЗОСТАВАНЕ ВЪВ ВСИЧКО И НА ВСЕКИ ЗАРАДИ НЕДЕМОКРАТЧНИТЕ ПРИНЦИПИ НА ПРЕРАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НАЛАГАНИ ОТ ТЯХ/ИСЛЯМИСТИТЕ/ -ТОВА Е ПРЕВОД ОТ СТАТИИ НА АНЛИЙСКИ,КОЙТО Е ОФИЦИАЛИН И В ПАКИСТАН/МЮСЮЛМАНСКА ДЪРЖАВА С РЕФОРМИ ЗА ДЕМОКРАЦИЯ И ПРИНЦИПИТЕ НА ДЕМОКРАЦИЯ И ЗА ПРЕОДОЛЯВАНЕ ИСЛЯМИЗМА ЗА ЩЕРИАТ/
Сирийският бизнесмен Мохамад Наджар, собственик на хотел Абир във Велинград, беше експулсиран от България в края на лятото заради проповядване на радикален ислям. Той беше задържан при съвместна акция на ДАНС и ГДБОП. Името на велинградския хотел нашумя преди 3 години, когато в комплекса бе учреден Съюзът на мюсюлманите в България с председател Али Хайраддин, с основен спонсор сирийският бизнесмен Аладин Харфан (здраво стъпил в България като собственик на: техника ЕЛИТ, магазин ТЕХНОЛУКС, строителна компания АЛАДИН БИЛДИНГ, клиники МЕДСТОМ, АЛАДИН ДЮНЕР и мн. др. Разследвания установиха, че там редовно се правят семинари, на които се проповядва радикален ислям, идеи за замяна на конституционната република с държава на шериата, налагане на полигамията и пр. Последва акция на ГДБОП, при която бе арестуван Хайраддин и прокуратурата му повдигна обвинение. Впоследствие след силен полически натиск от управляващата тогава ДПС случаят бе потулен. Мохамад Наджар владее отлично български език. В близки отношения е с почти всички пазарджишки депутати от предишния парламент, както и с дипломати от посолствата на арабските страни у нас. Проверка в регистрите сочи, че Наджар притежава солиден бизнес в България чрез фирмите си Рико Консулт - 2, Наджар - Травъл, Хурани - инв., Ремина консулт, Спидел и др.
АКО КМЕТА СИ БЕШЕ У СЕЛО НЯМАШЕ ДА СТАНЕ МЕЛЕТО,А ТОЙ ПО ТУРНЕТА,ДА ГИ БЕШЕ ВЗЕЛ И БРАТЯТА ДА Е МИРНО СЕЛОТО
Абе какви са тия простотии - ислям, православие и т.н. Всички даскали по религия , всички попове и всички ходжи са за затвора. Ясно е че всички религии са създадени за по-лесно управление владеене на глупавите хора. Разбира се че ако занимават децата ни с такива простотии те ще израстнат неконкурентно способни (глупави). По-добре език да учат децата (та ако ще и турски да е) пак е богатство. Тези българи които се изживяват като турци ще попитам - Защо не отидете да живеете в Турция? И ще отговоря - Не отиват там защото ги приемат като цигани по простата причина, че са необразовани (често ходя в Турция по работа и никога не съм забелязал турците да имат негативно отношение към България, но никоя нация не иска търтеи). Така че дайте шанс на децата си поне да станат равноправни граждани на света.
Приятелю, поздравявам те! Това , което си написал е обективно и смислено , за разлика от всички идиотщини, написани от хора които не познават жив българомохамеданин. За съжаление си прав и за издевателствата над помаците от страна на българските власти.
СЛАВИ БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ТОЛЕРАНТНОТО ОТНОШЕНИЕ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КОЙ СИ И КАКЪВ СИ ДЯДОМИ БЕШЕ ИМАМИН БАЩА МУ Е ЗАКЛАН 1909годОТ БЪЛГАРИ-КОМИТИ НО ТОЙ ВИНАГИ МЕ Е УЧЕЛ ДА УВАЖАВАМ РЕЛИГИЯТА НА ДРУГИЯ ТАКА КАКТО СВОЯТА НЕ Е НИКАК ЛОШО ДА ВЯРВАМЕ ТИ В БОГ АЗ В АЛЛАХ ЗАЩОТО БЕЗВЕРИЕТО РАЖДА САМО ОМРАЗА ИЗЛОБАА ТОВА ДО НИКЪДЕ НЯМА ДА НИ ОДВЕДЕ
съгласен напълно със ////////// (26.09.2009 г. 09:39ч.). Комунизма деморализира цялото общество. и както се вижда на другарите социалисти са им по-свидни господата мюсулмани (нищо против тях), отколкото християните (болшинството българи), срещу които те се борят от край време.... мръсни предатели ..... а към до ////////// (26.09.2009 г. 09:59ч.) - ми то и прасето си има и дом и поминък някакъв, ама също както при социализма не може да мръдне на НИКЪДЕ, че видиш ли може да се окаже че НАВСЯКЪДЕ където няма социализъм е по-добре.... колкото до читалищата - да не би с тях българският селянин да стана толкова интелегентен, че сега всички бягат от селата? и не забравяй че през по-голямата част от 20-те години преход сме управлявани от СОЦИАЛИСТИ, следователно сме живяли при социализъм, КОЙТО ни докара до просешка тояга ... (като народ и население разбира се, олигарсите и свързаните с тях политици и плазмодии са си много добре )
За тоз учителя по радикален ислямизъм Мурад Бошнак има едно лекарство... понеже е болен. Чудя се как да ви кажа кое е то... Мисля си дали пък не се сещате за това лекарство сами ... ;-) Спомням си, че Българският народ е бил ВЕЛИК, а сега не е... Питам се защо ???.... Сетих се за една наша поговорка На зла круша, зъл прът... А, сетих се и още една - Со кротце со благо, ама кога требе и со малко кютек... Абе въобще за много поговорки се сетих, обаче какво от това ? Май съм единствен и освен това не съм в държавната власт :-(( А те там дали се сещат че са Българи ?... Щото преди БЯХТЕ си избрали да ви управляват радикални ислямисти и радикални комунисти !!! ... И в двете групи общото е ТЕРОР И ГРАБЕЖ !!! Само да припомня за един Голям Българин, за който се знае, че е били Голям Човек - не е делил хората на такива и онакива по религиозен и полов признак, а по това как си вършат работата и задълженията към Родината България. Това е Васил Левски. Та той казва, че трябва да имаме Чиста и Свята Република, в която всеки да живее според законите й. Така (ако си спомянте, при положение, че сте чели История на България) са правили предците ни, незнайно защо наричани от нас ПРАБЪЛГАРИ... Да сте чували за пракитайци, праараби, праиндийци, прасирийци, праевреи .... НЕ СТВАВАЙТЕ СМЕШНИ И НЕ ОСТВАЙТЕ ГЛУПАВИ ! ПОМНЕТЕ: Насил ражда насилие ! Който нож вади, от нож умира ! Каквото повикало, такова се обадило ! БЛАГА ДУМА, ЖЕЛЕЗНИ ВРАТИ ОТВАРЯ ! ГЛЕДАЙ НАПРЕД, АКО ВЪРВИШ НАПРЕД ! НЕ гледай надолу, ако вървиш нагоре ! Бог да ви пази ! А вие Го обичайте и Му ВЯРВАЙТЕ !!!
Мисля, че това вече е много обезпокоително. Само си спомнете в кои държави къде пребиват хора с камъни и дървета и това е показателно в каква държава сме се превърнали. Жалко.
им вярвал, че доброволно ходят така облечени и учат ислям. И той нали патриот се пише. Помаците са си чисти българи, но добро от никого не са видели - нито от турците, а уж са от същата религия, нито от нас, а пък сме един народ. Много насилие са преживели и в миналото, а пък и днес. Време е всички да ги оставим на мира да бъдат каквито искат по свое собствено желание. Това, че в момента не ги принуждаваме да бъдат християни, не е достатъчно. Трябва да ги защитим от всякакво насилие, защото те сами не могат да се защитят.
Преди години никой не се интересуваше кой къде какъв циганин бил бит пребит и т.н. Но се стигна до положение на ексцесиите в Красна поляна и Столипиново. И в момента не знам да има такъв смелчак, който да мине през циганските квартали сам нощно време. Нещата трябва да се овладеят навреме. И законът да се прилага с цялата си строгост към всички. Иначе как? Този бил турчин, онзи бил циганин, трети бил мутра четвърти бил политик, пети бил престъпник, и т.н. и всички няма да ги закачаме, защото, видите ли те били със специален статут. Имали права. И само нормалният български гражданин, онзи дето работи като вол ката ден, който си плаша да нъци и осигуровки, ток и парно, кпойто спазва законите и правилата в тази държава - него да шлайфаме и за най-малкото провинение. Така не! Или тези ще влизат в пътя, или да хващат пътя - за Турция, Албания Саудитска Арабия или Афганистан. Който иска да е фунаменталист да си ходи в Ал Кайда или в Палестина. И там да се прави на голям юнак. А дотогава нещата ще се карат по закон - нарушил ли си го - в ареста. После съд и в затвора за дребно хулиганство. И всичко да се представя пред ЕС. Който е терорист го преставяме като терорист. Пък да видим как ще защитават терористи, действащи в страна от ЕС в съда с Страсбург
Мястото на радикалните ислямисти е в затвора доживот. До кога ще търпим такива фанатизирани ислямисти като Мурад Бошнак и част от обкръжението му. Всяка религия проповядва човечност и равноправие. Но разните фракции извръщават Божието слово. С тях трябва да се води тотална борба. Какъвто е и случаят. Къде е комисията по вероизповеданията? Къде са държавните органи? Не е ли крайно време подстрекателите, самозваните водачи и обкръженията им да бъдат озаптени или изгонени извън пределите на страната. Да ходят в Афганистан, Иран.
През социализма селата бяха в доста по-добро състояние от сегашното - имаше училища, читалища, що годе някакъв поминък. Не те разбирам.
НЕ МИСЛЯ ЧЕ ОБРАЗОВАНИЕТО НА ПОМАЦИТЕ Е НА ПО НИСКО НИВО ОТ КОЙТО И ДА Е ДРУГ ЕТНОС НИЕ СМЕ РОДЕНИ ТУК И НИКЪДЕ НЯМА ДА ХОДИМ НЕ СЕ ТУРЧЕЕМ НО ИСКАМИ ДА НИ ОСТАВЯТ ДА СИ ИЗПОВЯДВАМЕ РЕЛИГИЯТА ТАКА КАКТО СА Я ИЗПОВЯДВАЛИ ДЕДИТЕ НИ НЕ ПРЕЧИМ НА НИКОЙ НО БКП НАСАДИ СРЕД БЪЛГАРИТЕ ОМРАЗАТА КЪМ НАС И СЕГА ТЯ БЕРЕ ТИЯ ПЛОДОВЕ АКО ВСЕКИ БЪЛГАРИН ЗНАЕШЕ КОИ ХОРА СА ПОМАЦИ НЯМАШЕ ДА СЕ СТИГНЕ ДО ТУК ТОВА ЧЕ В МЕДИИТЕ СЕ АФИШИРАТ ЕДНИЦИ КОИТО ПРИЕМАТ ХРИСТИЯНСТВОТО ПАК Е РАБОТА НА БКП НЕКА ПОНЕ МЛАДИТЕ ДА ПРОЧЕТАТ МАКО ИСТОРИЯ ОТ 1909 ДО 1973ГОДИНА КАКВИ НЕЧОВЕШКИ ИЗДЕВАТЕЛСТВА СА ИЗВЪРШВАНИ ВЪРХУ ТЕЗИ ХОРА ПЪК ТОГАВА ДА СЕДНАТ И ДА ПИШАТ
и това след като са излезли от петъчната молитва! за какво се молят тия хора? явно не е за мир, хляб и благоденствие. не стига,че получиха една голяма безплатна реклама на селото си през пролетта.
Май лудия Яне ще се окаже прав (за сефте)! Да вкарат доган в панделата , може и да се поуспокои малко положението. Господа Турци, вие живеете в БГ, и трябва да спазвате тукашните закони. Ако не ви харесва, заповядайте при мен, давам по 100 лева за еднопосочен билет. И дано никога повече не прекрачите босфора.
ДНЕС ИСКРАТА ПЛАМНАЛА ВРИБНОВО, УТРЕ ЩЕ ПОВЛЕЧЕ И ДРУГИ. НЕЗАБАВНО ДА СЕ НАЛОЖИ ЗАКОНОВ РЕД И ДА СЕ РАЗБЕРЕ ЯСНО, ЧЕ МЕСТНИТЕ ДПС ФЕОДАЛИ НЯМА ДА ДЕРИБЕЙСТВАТ.
Според мен хората в Рибново са насъскани един срещу друг от политиците. Това е пълна идиотия - да се бият по този зверски начин без истинска причина. А ако имаше наистина някаква драматична причина? Тогава какво щеше да се случи? Мисля, че трябва да им бъде НАЗНАЧЕН НЕЗАВИСИМ КМЕТ или назначен независим шериф, който да въведе ред, хората да се почувстват отново сбободни и да заживеят нормално.
Чакаме и се надяваме Бойко-ченгето да въдвори ред в държавата. Дано не си останем така...
НЕ БЕРЕТЕ ГРИЖА ЗА НАС НИЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИМ НО ВСЕКИ КОЙТО ТРЪНЕ ДА НИ ОПРАВЯ КАТО БКП И ДАНС ЩЕ ВИДИ СРЕЩУ СЕБЕСИ НЕ ПОМАК А ПОМАЦИ СТИГА ВСЕКИ ДА СИ МИЕ РЪЦЕТЕ С НАС
Прост народ - слаба държава! А това тук е типичен пример за манталитета и реалния живот в 90% от българските села, дали ще са турчеещи се, цигани или българи, общо взето проблемите са едни и същи и решаването им винаги е свързано с побои и скандали - масови и не толкова. За съжаление всичките тези години комунизъм до там докараха народа - оскотяване, озлобяване, омраза, мизерия - мизерия в душата, мизерия в къщата! Жалко за хубавата ни страна :(
А вие от Рибново четете български книги и пишете и говорете литературно, ако искате да се реализирате в България, а не в Турция, защото Вие сте наши български братя, нищо че проповядвате исляма! Това, че проповядвате исляма не Ви прави турци, нали така!
Мурад Бошнак може да се осъди за нула време за стотици нарушения свързани с националната сигурност на България,най-малкото от които е насаждане на радикален ислям в християнска България.Къде си г-н Гоце?!?
Та нима при нас (българите) не се случват същите неша?! Не е само БОшнак или както и да е там-нима Рижи и черни и дебИли и мутри и какви ли не не правят същото?!Просто трябва да го прочистят обществото от такива хора ( както когато вариш месо и почистваш мръсната пяна) с голяма лъжица( по-добре сопа...)
ЕТНИЧЕСКОТО НАПРЕЖЕНИЕ В СТРАНАТА ОТКРАЙ ВРЕМЕ СЕ РАЗПАЛВА И ПОДДЪРЖА ОТ КОМУНИСТИТЕ И ТЕХНИТЕ ДЕПЕСАРИ С ДОСИЕТАТА.ТАКА ДЪРЖАТ СПЛОТЕНИ ЕЛЕКТОРАТА СИ С БЕТОННИ И ПОЛУГРАМОТНИ ГЛАВИ.ЗАТОВА САМО БСП-К ТРЯБВА ДА СА ИЗВЪН ЗАКОНА.ТЕ ТЕРОРИЗИРАТ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД.ВРЕДНИ СА ЗА СТРАНАТА.ЗАТОВА СМЕ НА ТОЗИ ХАЛ ТОЛКОВА ГОДИНИ.
Кога светска България най-после ще застане зад единствените с европейски манталитет в Рибново-братята Феим и Недим Таламанови.Ако не са такива като тях тези в Рибново ще си премахнат и тока -защото е гяурско изобретение?
Примитиви. Тези трябва масово да бъдат изселени-те нямат място в християнска светска България. ако искат да живеят тук, да се съобразяват с всичко. А за участниците във т.нар. вендета-затвор. Защото иначе....това ще бъде само началото
Няколко побойника - български граждани са били други двама български граждани. Да се накажат страга , по българските закони! Точка. До коментаторите:Стига сте писали тъпи антипомашки и антимюсолмански обиди Те показват само едно - огромните комплекси на нас , етническите българи.
Доган да ходи да си ги разтървава, а не само да ги ползва като рая да му гласуват и той да си множи обръчите
А какво се случва с ДОГАН? Някой чувал ли е нещо за него?Това затишие дали не е пред буря?
А дали в Турция се проповядва радикално християнс и се насъскват българите живеещи в населени с предимно българско население райони срещу местното население като се проповядва насилие - мислите ли че в Турция някой би позволил подобно нещо? Това което става в страната ни е толерирано от високите етажи на властта. Но ми се струва / не дай боже/ че днешното мълчание на властта може да струва много на България. Страшно е че в България думата политик е невъзможно да се комбинира с патриот.
А къде се покри тая отрепка Доган? Нещо ни се чува, ни се вижда вече! Искаме да го видим в панделата поне за 20 години.
с какво право наричаш прости хорица и тези, които се опълчват на това и си рискуват работата - ти като си голям българин би ли го направил
нямали да престаните да отклонявате вниманието на хората а и да ровите в измислените от оправляваштите рани :НАЦИОНАЛЕН ВАПРОС: някои има интерес пак дани дели на помаци балгари турци и др ,а ние си жижеем много добре заедно : проблема ни е 1 и то общ нямаме си даржава ккоято да мисли за нас :ВСИ4КИ ГРАЖДАНИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ :
Като няма закони, утвърждаващи държавността и законността, така ще е! Разни некадърни адвокатчета в народното ни събрание сътвориха такива закони, че за тях да има вечно работа и купона да тече! Нищо друго не ги интересува! А тези хора са от нашия народ и ако не ги накараме да се чувстват българи нищо друго няма да помогне! Ще ги манипулират такива като Мурад Бошнак!