Коментари - Вендета в Рибново | dnes.dir.bg
назад

Вендета в Рибново

Скандал вчера вдигна под тревога гоцеделчевската полиция заради масов бой в село Рибново, организиран от учителя по религия в местното училище Мурад Бошнак срещу братята Недим и Феим Таламанови.

Обратно в новината

Коментари - Вендета в Рибново | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Атака не бяха ли тези които си купиха най-много гласове на изборите, а Яне Янев ощте неможе да даде от4ет на парите си. Ако това са според вас хората дето ще оправят нещата, то не ме изненадва, 4е Балгария е стигнала до тук-от такива идиоти, като тебе политикан!

mahnete podstrekatelite i ostavete horata da jiveiat zaedno kakto sa go pravili v poslednite 100 godini. elementarno e, no moje bi ne e tolkova atraktivno

Дано повече хора обърнат погледа и сърцето си към Исус Христос! Той е пътят, истината и живота! Всичко останало е заблуда, която води до такива жестокости между хората...в Библията всичко е записано! Бог да ни пази!

И какво, някакви поганци се молИли, после се бИли, после сигурно са се били напИли...

Не се вживявай толкоз! Не поставяй всички ни под един знаменател така, както много прости хора в този форум поставят турци, мюсулмани, цигани, помаци и тн. под един общ. Аз съм българин! Гордея се с това, но съм против глупаците, които само се бият в гърдите, без да проявят капчица съобразителност. Живея и работе сред турци и цигани. Проблемът е индивидуален. Всеки според възпитанието си. Много българи има, които са като изпуснати, но това не ги оправдава с хулите срещу другите етноси и религии. Пак ти казвам, не се вживявай толкова ;)

Познавам тези хора(братя Таламанови). Жените , дъщерите и снахите им ходят маскирани като пингвини, а вдигат пара до небето, че милеят за българщината! Всички участници в този примитивен битов скандал, са само пионки на играчите Ахмед Башев и Яне Янев! Не мисля, че са достойни за да бъдат обсъждани от толкова интелигентни люде ! Това си е нормална рибанска разправия, но не разбирам защо в последно време всички медии си правят новини от това! Занимават ни с простотиите на някакви си мижитурки, които делят незнам какво си! Представят селската свада като междуетнически проблем, а всъщност всички са помаци и на всички жените им са със шалвари!

Triabva da se zabrani izuchavaneto dori kato svobodna specialnost religia v uchilishtata.Osobeno na takiva mesta kudeto ima preobladavashto naselenie ot musulmanski proizhod.Tezi taka narecheni uchiteli po religia kude zavurshvat i kakvo tochno uchat neznam, no za men triabva da sa izvun uchilishte.

Да се установят и накажат, според законите на Република България, тези в село Рибново, които нарушават реда, законността и справедливостта в Република България!

Рибново,вие там състезание ли имате-кой е'' по-по-най'' мюсюлманин?И кой точно дава оценките?Може да си добър,по-добър,най-д човек,но не и да оценяваш вярата на човека.

Jalko 4e bai To6o sled kato ne uspia da gi ogramoti i integrira v bulgarskoto ob6testvo - v kraina smetka ne uspia i da gi prati na mainata im v Anadola... I neka si gledat pora4kovia film na Kana lie Leika li e Racheva..samo 4e otvad Rezovo please!

Mome, mai te e sram da si kaje6 turskto sme6no ime :) Ako ne ti e priatno da govori6 bulgarski i da se nari4a6 bulgarka - a kakto se vijda nari4a6 sebe si naistina e po dobre da hodi6 pri rodninite si v anadola ili v po-dobria slu4ai v potur4enia Carigrad 4e e po-blizo..

Чета коментарите и се чудя, дали наистина има чак такава омраза между етносите в България? Аз, лично, никога не съм имала проблеми с това, че се наричам с турско име и с такова самочуствие. но не мога да разбера тези Българи, които си озволяват да ни гонят от страната, в която сме родени и да ни пращат там, където те си решат. Този филм го гледахме дарги, братя - правихте го на няколко тура през 70-те и кулминацията беше през 1989 година.Бях само на 6 години, когато ни изселихте в Турция. И ако си мислите,че и там някой не ни иска, защото сме били прости, неграмотни и т.н.-такаго прочетох от нечий коментар-жестоко се лъжете. Ако не ви мързи и можете да проверите кога е започнал икономическия растеж В Турция-ще бъдете неприятно изненадани!!! А за тези, които препоръчват даго изгледаме филма Време разделно, аз им препоръчвам съшо така да отделят време и за документалния филм на Канна Рачева за гоялмата екскурзия през 1989г.

Вижте, боят не го започна учителят по религия. Не намесвайте религията тук ,защото нямаше нищо общо в случая. Просто не познавате Таламанови и си нямате представа що за хора са. Те също са мюсюлмани, дори мога да кажа,че жените им са много повече мюсюлманки,отколкото останалите.

До - ДО ДЪРВОСЕКАЧА (26.09.2009 г. 13:31ч.) Струва ми се, че имате право . Какво бихте предложили ?

prost narod bedna darjava.....

Poznat i blizak mi e tozi krai,tam sam rodena i tam otrasnah.No ot 20 godini jiveq na 500 km.ot rodnoto mi nqsto.Jiveq sred balgari-hristiqni.Sr se ,ne ot etnosa si,a ot prstotiqta, koqto pokazvate na sveta.Nie ne sme takiva.Molq Vi ne se izlagaite poveche!Nie sme vazpitani i gramotni hora.Zaradi nqkvi zranca go otnasqme vsichki!A TEZI,KOITO SA SE PRAVQT NA VELIKI ,NEKA STAPQT NA ZEMQTA.

Каквато и религия да изповядвате - там в с. Рибново, ако не спазвате морала и закона, ще си платите. Рано или късно - ще си платите.

Вижте какво. Никой не ви гони. Аз за себи си знам - не ме интересува кой каква религия изповядва, важното е всичи да уважава другия, а на мене ми се струва, че турците и помаците са против българите и българската държава, и против религията която изпомядваме. Струва ми се, че помаци и турци искат парче от България, за да си правят някаква република. Това ме дразни. Иначе смятам че и библията и корана учат хората на добро, да уважават другите и т.н. А, помаците считам за българи, защото са такива. Ако обаче те не се смятат за такива и работят против българите, подкрепям всички който плюят против тях и да да отиват в Турция. Същото се отнася и за турците.

Не изкривявайте нещата. Какъв процент от българите са политици и мутри, а какъв процент от циганите са неграмотни, не работят и крадат? Не е едно и също. Освен това приказката Всяко стадо си има мърша за циганите не важи, защото не са един етнос, а принадлежат към поне десет различни етнически групи. Вие това си го знаете много добре, разпознавате се и не се харесвате помежду си, но вече и ние го знаем. Ами ако сте мършата на няколко стада?

Чест и почитания, господине!

Много изместихте темата, тук не става въпрос за простите хора, а за една шепа нещасници, който ги манипулират.

За съжаление в лошите случаи ислямистите повече приличат на ислямистите независимо от коя държава,отколкото на гражданите от съответната държава -В КИТАЙ МЮСЮЛМАНИТЕ КИТАЙЦИ ПРИЛИЧАЛИ НА МЮСЮЛМАНИТЕ ОТ ТУРЦИЯ И СРЕДНА АЗИЯ В КУЛТУРНО ОТНОШЕНИЕ, А НЕ НА ДРУГИТЕ КИТАЙЦИ,МАКАР ЧЕ ВЪНШНО ПРИЛИЧАТ НА КИТАЙЦИ,НО СРЕЩУ НАСИЛИЕТО ОТ МЮСЮЛМАНИ ИМАШЕ ГОЛЯМ ПРОТЕСТ В КИТАЙ

Тоя кмета и учителя по вероизповедание, кога ще ги изселят ?

Родените в България са българи . Нека заложим тази проста истина в базовия за държавата документ . После просто да го спазваме и ние обикновените данъкоплатци, и тези на които плащаме да управляват . А дотогава имаме си специализирани структури за случаи като описания . Да си вършат работата, т.е. да осигурят надеждното възстановяване на реда и спокойствието - хората искат да работят и да си гледат семействата; а държавата има нужда това да става . Колкото до горещокръвните индивиди и тяхното вписване в нужния за страната ни контекст : -да си пуснат предложение за организиране на кеч (напр. До съответната община); - да си платят разрешителното за такъв; - ако бъдат одобрени да им се определи място и време (и условия); - и чак тогава ако искат и входна такса да съберат от зрителите, че и доход от реклами да изкарат ако могат; ..а при нарушаване на определените им условия глоба; а върху направената печалба -- да платят данък .

Радикален,фундамента във Политика и Религия са най-голямото зло!!!-Неописуемо!!! Бях свидетел на падането наБлизнацитевъв New York

Не става дума за религия на избор, а религия,която доминира над всичко и решава проблемите по нейните си неприевливи правила и принципи -излезли от джамията и започнали да пребиват с цел да сплашат и доминират над конструктивна критика за корекция,която другите учители са подали,за да не стане както в някои други райони вкл в ЕС,където затворено мюсюлманско общество си издействало да има уж неформален т.е без законно действие техен си съд вкл с грозни средства и бухалки,за да си налагат експлоатация и диктат над когото искат с насилие , а не по гражданските демократични закони за равни задължения и данъци и съотвентно равни производни на приноса права...Срещу нескончаемите мюсюлмански ИСКАНИЯ и примилегии,тези огромни общности нямат обратен принос към държавата и обществото, а предимно обременяват другите и затова към тях са формулирани ИСКОВЕ ЗА СПАЗВАНЕ ГРАЖДАНСКИТЕ ЗАКОНИ /ДЕМОКРАЦИЯ,РАВЕНСТВ И ПО ДАНЪЦИ И ОСИГУРОВКИ, И ОБРАТЕН ПРИНОС ИЛИ ВЪЗВРАЩАЕМОСТ/

Повечето то вас нямат идея за какво става дума. Това не е населено място в съвремения смисъл на думата. Това е резерват за редки видове. Там като отидеш се чудиш дали не не снима филм за турското робство. Всички от мало до голямо са с шалвари или гледаш кепета и фесове. Да там съм виждала истински фесове като от филмите. Хората живеят в 15-16 век и са прости и са бедни и са лесно манипулируеми. Лошото е че са горди с простотията си. Техния бит и морал трудно може да се разберат от съвременен човек. Казах морал? То там сега кипи сексуална революция и няма никакъв морал. Както виждате моралните ценности са останали доста назад. Истина е, че те сами се делят от българското и се определят и те не знаят като какви. Турски не говорят, ама са турци. И всичко това се използва от ислямисти, които въобще не са религиозни хора. Каквото и да си говорим става дума за пари. А относно дали има напрежение между етносите в България- трябва да си абсолютно неадекватен, за да си мислиш, че хората живеят в мир и сговор. В България тлеят такава нетърпимост между християни и мюсулмани, че много малко трябва. И всичко това се случи, след управлението на ДПС. Аз обаче мисля, че етнос помак няма, както няма и етнос шоп. Нека помака да изгледа филма Време разделно та дано разбере какъв е и защо е на този хал.

Ми тия народни будители - таламанови, защо не са подали жалба в полицията ми пак квичат по пресата! Това си е обикновен битов проблем но в рибново като пръднат и в софия вече се насрали (по форумите) ;)

Вие мислите ли ,че не знам на какво интелектуално развитие е циганския етност ... но всеки си избира как да живее и колко да учи , много момичета и момчета от квартала завършиха средно / не живея в цигански квартал / Най-силно бях възмутен когато видях по телевизията ,че има цигански буквар / защо трябва да има подобно нещо ,на кого е потребно в кой университет ще те приемат с такъв език и каква култура ще научиш... / С трурският горе долу е същото завършват обикновенно Шуменския университет или филиала в Добрич повече от учител не може да станаш но учител на какъв език на кой ще го преподаваш и има ли смисъл ... Разберете ме правилно да учиш английски , японски,китайски е переспективно но да учиш нещо което е загуба на време е тъпо . Във всички етноси във България има мърша , но не може да се обвиняват току така етноси / АЗ мога ли да кажа ,че българите са крадци /визирам предишните управляващи / не мога защото това не е така . А мога ли да кажа ,че българите са мутри - а в колите на вън много са такива или по точно казано хора с бяли якички / глупаво звучи -нали ? /

АА ми взе думата от устата!-Какви религии в училищата!!!-Има си църкви и джамии!!! -Няма ли?Или ще проповядвате също и някакви сектантски религии? Моето наблюдение е,че ЛАПАЧИТЕ във България използвайки неграмотността на голямата част от населението превръщат Свободата във Слободия-И не визирам етноси!!!-Факт е,че криво проповядвана и криво разбрана Демокрация разрушиха България!Разделяй и владей!!!-Чалго-кю се смятят заБългарска народна музика??? Кой принизи толкова много България??? НА КЪДЕ ВЪРВИТЕ ХОРА???!!!

Kakvo zna4i u4itel po religia? Ne sam 4ula v balgarsko u4ili6te da nazna4avat takiva i kakvo e zavar6il? Ako dezata ne iskat da otidat v jamiata, tova v u4ili6teto si e nasilie!

погледни обективно, драга! в чудеса ли вярваш? прекалено рано е да правиш такива заключения, особенно като се има в предвид че такова ДВИЖЕНИЕ в държавата ни не е имало от времето на Иван Костов. остана, разбира се и движението да свърши ПОВЕЧЕ РАБОТА....

А след като е ясно кой е виновен за саморазправата защо не е арестуван тоя изрод Мурад Бошнак...май скоро гражданите ще трябва да поемат в собствените си ръце правораздаването в БГ, иначе промяна няма да има

Евала г-н Интелигентен циганин, но нали разбираш, че ти си изключение?! От 1 000 000 цигани колко са като теб в проценти? 0.001...или по-малко? Факта, че го изтъкваш колко си образован и как държиш децата ти също да са образовани/евала за което/ показва, че самия ти осъзнаваш къде се намира етноса ти по стълбата на развитието. И там ще си остане за жалост на такива като теб и мен, които работят и плащат данъци. Като деца имахме в тайфата и едно циганче...играеше си с нас и израстна с нас. Образова се, работи си и единствената разлика от мен е по-тъмната му кожа, което не ми пречи да сме си приятели. Жалкото е, че останалите 99.999% от циганите са мръсни, неграмотни, престъпни, незачитащи правилата на цивилизования човек и т.н. ...дори не се сещам дали притежават нещо положително!

не чакай държавата да ти помогне помогни си сам кото се опиташ да опознаеш тези хора

Браво на Вас и на Вашето семейство, г-не! Вие сте пример, който събратята Ви трябва да следват, но не сте характерен случай. Българските студенти в Харвард са най-многобройната и с най-добър успех група след американските и канадските, разбира се. Но няма как да си затворим очите за това, че много млади българи, дори с висше образование, имат проблеми с граматиката. И ние обичаме да се хвалим с най-доброто, което имаме, но трябва да се гледа и средното, а и ниското ниво.

докога тази анархия в българия какво е това има ли държава

Писна ми от МАЛОУМНИ българи !!!! Докага ще се смесва РЕЛИГИЯ и ЕТНОС , защото от такива недомислици идват проблемите!!!!!!!!!! Това говори за изключително ниска образованост!

НЕ САМО С ИСЛЯМИЗИРАНЕТО СТАВА ТАКА ПРИ ПОДАДЕН СИГНАЛ, СЪЩОТО ЧЕ И ОЩЕ ПО-ЗЛЕ Е С ПОДАВАНЕ СИГНАЛ ЗА КОРУПЦИЯ А ТОВА ОБЕЩАНИЕ ИЗКАРА МНОГО ХОРА ДА ГЛАСУВАТ - СЕГА СЕ ОКАЗВА ЧЕ ПАК СМЕ ИЗЛЪГАНИ

да излезеш от храм и да отидеш да се биеш, ??? :( е- ти религията братя мюсулмани

да си ходим казваш миличка а:)) с това отношение ние българите няма да стигнем далеч. аз също сам помакиня не одобрявам разбира се това нещо което правят хората от Рибново,нотакава верска нетарпимос от силно християнизирани като теб е едно и също като това на хората от Рибново.и в двата случая не сте наред нито ти нито те.ВСИЧКИ СМЕ БЪЛГАРИ.

Престанете хора, нямате представа от ислям и ислямски ценности. Те нямат нищо общо с побоища и пребиване с камъни и дървета. Радикализмът във всаяка религия е извън закона. Живеещите в БГ мюсюлмани са сунити - кротки, добри хора, всички вие ги знаете това са вашите комшии - турците. те не са нито на Доган, мръсното мекере на ДС, нито на Турция. Тук са се родили, израстнали и живеят и работят. Доганизацията им доведе до слабо знаене на българския език и изоставане в образователната сфера. Разрешиха я ДС, БКП и БСП. така им беше удобно да изстискат най-бедните и кротки хора. Сега пои време на управлението на т. нар. тройна коалиция се допусна навлизане на радикалния ислям! Това е още един път съсипия на бедните и без това измъчени хора. Държавата в лицето на Комисията по вероизповеданията допусна тези типове да влязат в училищата и да съсипят бедните. дадоха им по някой лев, постоиха джамии на всеки ъгъл в помашките села и машината им заработи. Ако сега не се вземат мерки по държавнически в съгласие и участие на мюфтийството, то у нас в България мюсюлманите ще станат рафидити, вахабити, поради бедността!

Е НАПРАВИЛА. Така и не се разбира. сигурно са отишли, погледнали, качили се на колета и са си отишли.

Така възникват междуособиците , та дори и гражданските войни.

от село за което не си чувал по доре седни и прочети малко история ако те мързи ела в нашия край да видиш кокво е човещина какво е отношението межу българи помаци турци ще се радвам да видиш истината с своите очи а не да я примаш от чужд

Ана, не говори глупости.Никой не е длъжник на хора,които сами се определят като различни от българите.те знаят ,че не са турци,но и не се възприемат като българи -за какви задължения по-специални говориш тогава????Те сами се правят малцинство,а на са ,тъй като са чисти българи.Сега ти ако се чувстваш нещо задължена към тях е едно,но не набърквай държавата ,моля !

Е те това е! Ти помагаш на скапаната държава, като сигнализираш за ислямизиране, а после сърбаш попарата щото виновните съда ги пуска и после боя е за теб! Евала държаво изкурубена!

Колко близки имаш загинали за България ? - защотот АЗ имам двам пра-дядо ми загинал в Унгария по време на отечествената война - български войник ! другия ми дядо ятак изгорен жив а не растрелян като другите партизани. На паметната плоча името му е наравно с дугите българи . Дали е бил срещу строя е друг въпрос . С какво право ме обиждаш с више образование съм работя както всички други хора плащам високи данъци , тегля всяка година по 6000 лева за обучение на децата ми таксата в Н.Б.У е 1200 лв. на семестър . Над 90% от младите в родът ни са вишисти от 20 деца 18 са с вишисти и две деца със средно работят като продавачки . Нямаме съдени хора от фамилията нито по Живково време нито сега .

Аз съм православна християнка, също като по-голяма част от българските граждани, но нека не забравяме, че по силата на конституцията и по разбиранията на Църквата ние сме светска държава.По тази причина ,според мен, в българските училища не трябва да има предмета религия, дори и само за обща култура както се опитват да го прокарат в образованието.Всеки сам може да се определи след 18-тата си година и нищо не може да му попречи да избере , която и да е религия.Потози начин се определи и нашето поколение.Имайки пред вид радикалните действия, които проповадват в т.нар.ислямски училища, забраната за изучаване на религия в училище е още по-наложителна - от гледна точка на спокойният живот в държавата.В България има и други етноси освен турския, но явно те имат доста по-широк мироглед и до сега не сме чули за искания от католици,евреи,армен и мн.други.Нека да се опитаме да съхраним еднаквото в българите, без различното да ни пречи.

Аз лично помаците ги уважавам живял съм сред тях и са достойни хора.Това че ние допуснахме да им внушат ,че са турци е изцяло наша грешка.Не може всякакви емисари да обикалят Родопите и нашите служби да спят.Защо допуснаха всякакви араби да се вихрят вината е и на Българската църква.Според мен ние самите не направихме нищо за тези хора какво може да очакваме