Коментари - Дете на 3 г. почина - пило от метадона на майка си | dnes.dir.bg
назад

Дете на 3 г. почина - пило от метадона на майка си

3-годишно момченце почина, след като пило от разтворен във вода метадон, даден на наркозависимата му майка от Центъра за лечение на наркомании, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Обратно в новината

Коментари - Дете на 3 г. почина - пило от метадона на майка си | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

обвинявате, обвинявате... Но някой има ли информация как се става зависим? какво ги кара тези млади хора да посягат към наркотиците? Не виждате ли безизходицата на младото поколение, оставено на самотек, да търси временно забравяне на материалното и социалното си положение, презрението на всички, които чета по-горе. А тези хора също са имали мечки, идеали, но лошия късмет и лабилната психика сди е казала думата. А къде е тук държавата, социалните служби, службите за закрила на децата? Какви мерки се взимат да се помога на тръгналите по този самоубийствен път млади хора? Защо в чужбина има институции, комуни, които правят всичко възможно, безвъзмездно да спасяват тези млади хора, да ги подкретпят в социализирането им, а у нас в тази изстрадала България освен за пари за нищо друго не се говори и прави. Този метадон лечение ли е? Има начини да се помогне на зависимите, но е необходима много просветна дейност. А не като тези сдружения Майки срещу дрогата, които си правят РR, с цел да бъдат забелязани, но ефекта от тях е никакъв. Дори на главните организатори децата са в комуни от по няколко години, а те се събират да въздействат, да възпитават изстрадалите родители... Ей хора, не осъждайте само нашите младежи, а се огледайте какво прави

Драга, нещо сте разбрала. Дават ги не в доммайка-и-детe а в приемни семейства. Но че у нас тези въпроси въобще не са решени от толкова години, само доказва какво е обществото ни. Недейте сълзливо да изтъквате някакви единични случаи, като този на вашата позната, защото той не означава нищо. Нагледахме се на захвърлени на бунището и в тоелетните бебета, на какви ли не ужасии, но никой не иска да напрви нещо , за да се премахнат причините за тези явления. Разбирам че жините се чувствате косвено засегнати от случаи като тозиу но това не ви дава право да си затваряте очите за действителността. Вижте какъв семеен кодекс съществува в България и ако човек е честен към себе си, само може да се чуди какви хора са го писали.

Ужас! Настръхвам като чета за това. Почивай в мир мило детенце. Дано това да е бил по-добрия изход за теб

наркомани, мани маниии

Жоро, става дума защо законът/ държавата допуска тази майка да гледа детето си??? Ясен ли е въпросът???

Толкова ли ти пречеше да спиш ма!!!!

майката е получила 4 кубика метадон???? Това е бая огромна доза,да не и е даден авансово този 4 кубически метра метадон за 20 години напред?Редактори,пиш ,завирайки химикалката или ръцете си в анусите. Преди да публикувате нещо,прочетете дали е издържано правописно,граматиче и стилистично,тогава публикувайте !!!!

Май... по-добре че си е отишло тихо и кротко... При такива родители....

Искам да поясня нещо, защото четейки коментарите оставам с впечатлението, че хората не са наясно. Това, че жената е на метадон, означава, че тя се ЛЕКУВА от наркотиците. Не обобщавайте така, познавам жена на метадон, има семейство, дете и се грижи за тях, ходи на работа и води съвсем нормален живот, човек, който не я познава, не би и предположил, че има нещо общо с наркотиците. И е много свестен човек, по-свестен от много от хората, които не са и помирисвали наркотици. Със сигурност мога да кажа, че детето и не би растяло по-добре в дом за изоставени деца. А за конкретния случай, голяма трагедия, ужасна, престъпна небрежност е това и майката трябва да си понесе последствията, разбира се, горкото дете...

Тази поредна трагедия е директно камък в чинията и по главата на виликите и мастити бълг. юриспруденти, създатели на родния сем. кодекс. Където под лицемерния и фалшив предлог за грижа към децата, същите при развод (без значение неговите причини) се дават за отглеждане на майката, с изключение на някакви мъгляви и далеч от действителността случаи. Този сем. Кодекс може да го сътвори човек, който цели унищожаване на семейството и отглеждане на нещастни и осакатени деца. Подобно нещо като този случай е невъзможно да се случи в САЩ... Но странно защо от там привнасяме отрицателните неща , а не и онези, от които можем само да се учим???

По същия тертип един грузинец и един австриец пратиха милиони на по добро място. Дано да идеш и ти там!

Тази поредна трагедия е директно камък в чинията и по главата на виликите и мастити бълг. юриспруденти, създатели на родния сем. кодекс. Където под лицемерния и фалшив предлог за грижа към децата, същите при развод (без значение неговите причини) се дават за отглеждане на майката, с изключение на някакви мъгляви и далеч от действителността случаи. Този сем. Кодекс може да го сътвори човек, който цели унищожаване на семейството и отглеждане на нещастни и осакатени деца. Подобно нещо като този случай е невъзможно да се случи в САЩ... Но странно защо от там привнасяме отрицателните неща , а не и онези, от които можем само да се учим???

А защо като го е намерила в 4 сутринта се е обадила в СДВР чак в 8?И защо това дете е било само цяла нощ...Като искаш да вредиш на себе си,прави го,но не повличай и други към бездната.Горкото дете.

Майката не се ли е сетила да викне бърза помощ, като е видяла, че детето пие метадон? Или наркоманът като види наркотик от друго не се интересува.

Милото ангелче, да почива в мир невинната душица. Трябва да се вземат драконовски мерки от държавата за изкореняването на организираните престъпни групи, които се занимават с търговия и разпространение на наркотици. Само така няма след известно време пак да четем в черните хроники за умрели непокварени душици. Очаквам от новото правителство реални действия насочени точно в посока разбиването на наркоканалите и наркотрафика, а не PR aкции на правителствените прес служби!!!!

тази жена е за затвораа! но както често става във България....ще остане не наказана! Жалко за детето... лека му пръст!!!

Хем на докторите им го написаха в закона, че са длъжни да уведомяват социалните служби при данни за насилие над дете и риск за дете, защото какъв по-голям риск има от това родители наркомани /когато постъпи в болницата или в друго здравно заведение/. Това задължение има и всеки гражданин. Така че хайде сега да не обвиняваме държавата, че некой доктор не си е свършил работата. Всеки човек е освен служител и гражданин и има лична съвест.

Господи,вярвам че невинното мъниче е при теб! Хората тук са неузнаваеми...

Горкото детенце.Дано почива в мир.

Ако имаше само някой да подаде сигнал в социалното министерство или директно на отделите за закрила на детето, полицията и даже в тая безмислена Държавна агенция за закрила на детето /която сега ще прочете в пресата и ще подаде сигнал за проверка в отдел ЗД, защото това са им правомощията - да подат сигнала. Дано ги закрие Бойко. Така поне обявиха/, че има такъв случай - съсед, роднина, приятел ........ , тогава надали някой от отдел Закрила на детето /при Агенцията за социално подпомагане/ щеше да посмее да си затвори очите, като ги знае наркоманите за какво точно стават /за нищо/. Най-вероятно и бащата е наркоман. Аз лично преди няма месец и взех на една наркоманка /хероинова/ детето и го дадах на бащата, който слава богу е разведен с майката и слава богу не е наркоман. Бил крадец. По добре крадец отколкото наркоман. Тия са опасни за себе си и най-вече за другите. Сигурно знаете, че тези болни се стремят и други да станат като тях и това е едно от характеристиките на болестта.

Майката не е болна. Тя е наркозависима. Т. е не я е сполетяла болест, а тя сама съзнателно се е разболяла. А държавата (т. е ние данакоплатците) трябва ли да се грижим за тези, които умишлено си причиняват вреди? Да не дава Господ наникой да бъде зависим от наркотици, но като разберат, че някой е нарко зависим да го кастрират веднага. Поне поколение няма да създава, за което друг трябва да се грижи.

Trainspotting gledali li ste???

Много мъдро,...за съжаление. Мир на невинната душица.

не знаех, че метадона се пие. мислех, че се инжектира венозно. майката и бащата-на площада. и да се линчуват публично. жалко за детето... жалко и за територията, наречена БГ.

НА ТАКИВА СЕМЕЙСТВА ДА СЕ ОТНЕМАТ РОДИТЕЛСКИТЕ ПРАВА.

Горкото дете, майка наркоманка и баща престъпник, не го е очаквало лек живот.

TAZI DARJAVA SE RAZPADA.............

И защото не й е било лесно на майката, та за това е гледала как детето пие от чашата с метадона ли?

Стига глупости. Държавата защо не се е погрижила за детенцето? При болна майка? Болна!!!! Разбрахте ли идиоти?

Боже, СТРАШНО Е!!!!!!!

Тая история гаранция не е така... Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже....

наистина наркотиците убиват мозъчните клетки!!!това ли е майка??горкото мъниче-лека му пръст!!!!!!!

Ето това дете трябваше на отнемеш от родителите, а не дечицата от Асеновград и да ги дадеш на майка-алкохоличка!!!

Е МНОГО СТЕ ГАДНИ;ДА НЕ МИСЛИТЕ ЧЕ И Е ЛЕСНО НА МАЙКАТА ВСЕ ПАК ГО ГЛЕДА НЕ ГО Е УСТАВИЛА В ДОМ.НЕ ЧЕ В СЛУЧЕЯ НЯМА ВИНА.А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО БАЩАТА КАКВО КАТО Е криминално проявен.ТОВА ЗНАЧИ ЧЕ Е ЛОШ БАЩА ЛИ.

според мен това детенце е изпило насила разтвора, за да с оърват от него

Ами като е видяла, че детето отпива от чашата и като знае какво има вътре защо не го е завела веднага на лекар да му промият стомахчето? Сега щеше да е живо! А тя е за затвора. Това е предумишлено убийство! Съзнателно го е оставило да пие от чашата с метадона!

zashtoto v BG mnogo trudno se otkysva dete ot maika mu, nezavisimo dali e narkomanka, prostitutka, plasjorka i t.n..... Zashtoto BG e po-nazad i ot Afganistan...

Лека му пръст на невинното детенце! Двамата идиота - родителите да се съдят за причиняване на смъртта на детенцето поради престъпната си небрежност и никога да не се пускат от затвора - такива изроди са особено опасни за обществото и за себе си! Да се стерилизират, за да не създават повече нещастници!

Тая овца защо веднага не е завела детето на лекар след като е видяла какво става???!!! Ако беше го направила, сега детенцето щеше да е живо! Тия хора направо са за прибиване!

Majkata vidjala,4e deteto otpiva ot 4aschata -sa men si e 4isto ubiistvo ot nexajstvo!!!Kade sa sozialnite slujbi,koi posvoli na kriminalno projaven i narkosavisima da otglejdat tova detenze!!!Skrab zari v BG !!!

Господи!Докъде опряхме в скапаната ни държава...дете да умре от наркотик...!!!

Душица мъничка невинна ... Дано да си на по-хубаво място, детенце!

Да бе, само си е пийнало... Плачело е и тая мърша му е дала метадон да миряса.

Да почива в Мир ! Душечка !

наркоманията е част от естествения подбор

Горкото дете. Бащата като е бадюга и 5г мозък ли няма в главата да остави една наркоманка да му гледа детето. Децата на такива изроди трябва да се отнемат. Как изобщо някои не разбират че наркоман и родител са взаимно изключващи се.

С майка наркоманка, друго не може да се очаква. Всичко наркомани да мрат.

детенце!

Какъв е критерия на социалните служби за прибиране на детето?! От там ли Дянков оряза бюджета? АКО КРИМИНАЛНО ПРОЯВЕН И НАРКОМАНКА НЕ СА ОТ ТЯХНАТА КОМПЕТЕНТНОСТ....