Георги Стоев не издържа
Известният със скандалните си книги за престъпния свят у нас Георги Стоев почина. 34-годишният Стоев бе прострелян с два куршума в главата недалеч от хотел Плиска.
Обратно в новинатаКоментари - Георги Стоев не издържа | Днес.dir.bg
Коментари
Жалко! Бог да го прости! Беше ми симпатичен и явно е знаел наистина много! Евала за смелостта му! Дано всички, които са замесени в това го последват! Много е мръсно всичко!
Срамувам се, че съм българка, болно ми е, че ни изгониха от България....скита ме се по света немили и драги, но по-добре без дом отколкото децата ни да раснат без никакъв морал и бъдеще. Всичките ми познати в БГ ги е обхванала такава апатия, не знам защо този народ така трябва да страда от НАГЛОСТТА НА ТЕЗИ МАРОДЕРИ ПОЛИТИЦИ, ДОЛНА МАФИЯ......и всички ги знаят кои са, ЗАЩО ГИ ТЪРПИТЕ БЕ ХОРА?????????
Бай Ганю уби Алеко Константинов,мутрите убиха Георги Стоев. Бог да ги прости и двамата! Не е ли виновен пак Иван Костов?
Българите не трябва да имат памет! Който надигне глава-още от Левски, Ботев та и до сега го чака смърт! Роби ще сме в собственната си страна вовеки!!!
Язък за човека. Гръмнали са го че е казал нещо дето всички си го знаем. Нищо ново под слънцето.
Всяко чудо за три дни. Ще плюете тук до следващия сеир. Всички, които сте останали в България сте овчедушни неудачници.
Преди 20 години , ситуацията щеще да бъде различна . Всички сили на МВР щяха да са впрегнати в блокиране на столицата и показни действия за присъствие на органите на реда . Ей тъй , поне хората да се чувстват дори и измамно по-сигурни . Срамота момчета . Срам , да , но за началствата . Тези които слагат малоумници и въртоглави по върховете на Управленията .
бог да го прости....и благодаря за това, че направи една, но доста голяма стъпка и че показа какви трябва да сме всички
Де го Б.Борисов да се произнесе като герой от книгите на Стоев. Бог да го прости! Затвориха му устата.
Убитият писател Георги Стоев: Маджо поръчваше убийствата пред Любен Гоцев Четох и слушах няколко интервюта на Любен Гоцев. Направи ми впечатление, че е много изнервен. Заради Куйович ли е? Безспорно Будимир Куйович е наследник на каналите на Фатик, но трудно някой би могъл да докаже, че Любен Гоцев го покровителства директно. Затова и Гоцев не се притеснява много-много от тази история. Скандалът с Куйович е проблем на Ангел Стойчев, дългогодишен член на кръга Монтерей. Тук обаче трябва да направим едно уточнение - Ангел Стойчев отдавна е отритнат финансово от старите си приятели. Той се е компроментирал още от времето, когато синът му Стоян се занимаваше с цигари заедно с Евелин Банев - Брендо. Кръгът Монтерей ще остави Ангел Стойчев сам да се оправя, така ли? Те имаха желание да му помогнат, но историята много се разшумя и този път медиите не останаха безучастни. Когато хванаха Стоян, сина на Ангел Стойчев с дрога, го направиха от обвиняем свидетел. Безспорен факт е, че Стоян работи с Будимир Куйович и според мен този път трудно ще се измъкне. Но баща му Ангел Стойчев е дългогодишен шеф в МВР, Румен Вълка му е бил шофьор Ангел Стойчев от години има финансови проблеми. Той отдавна се е компрометирал пред старите си приятели. Дължеше пари на Фатик и близо две години не ги връщаше, още тогава Любен Гоцев и останалите се разграничиха от него. Ангел Стойчев не можеше да се оправи много време със снаха си Весела, дъщерята на Жоро Старчев, който държеше преди Монтерей. Та тогава за последно Любен Гоцев и компания му помогнаха и принудиха Старчев да продаде ресторанта си на друг човек. Кръгът Монтерей мит ли е, или реалност? Това ли са кукловодите на мафията? Никакъв мит няма, колкото и Любен Гоцев да се опитва да го обърне на-шега и на едва ли не на пенсионер-ска сбирка. Това символно появяване миналия вторник в Монтерей пред медиите целеше нещо друго - Любен Гоцев да покаже на всичките си врагове кои са ортаците и съратниците му. Компанията наистина беше впечатляваща. А Гоцев стоеше като Кръстник в ресторанта и всеки, който влизаше, първо се здрависваше с него и след това заемаше мястото си. Чавдар Чернев - бивш шеф на МВР и изключително близък до Младен Михалев - Маджо, Виктор Вълков - ятак на Маджо. Любо Левичаров, бившият шеф на ЦСБОП. Допреди години всички тези хора се събираха в Монтерей, оттам идва и името на кръга. От доста време те вече не се срещат там, а в ресторант Кипарис. Там Любен Гоцев се среща тайно с Младен Михалев - Маджо, във ВИЛ стаята в ресторанта. Има ли реална власт Любен Гоцев? Да. Макар да е на години, той все още е в играта и няма намерение да я напуска. Гоцев е свикнал не да се говори за него, а да се шушука той се изнерви, защото го осветлих. Тези, които трябва, знаят, че Любен Гоцев е създателят на Маджо. Преди време Георги Пехливанов се изказа за Младен Михалев, че е кукла на конци. Аз предадох на Маджо думите на Пехливанов. И той каза: Да, така е. Но знае ли кои стоят зад мен?. Ако си мислите, че Младен Михалев има стотици милиони, бъркате жестоко. Маджо сам е признавал, че има 16 съдружници, все генерали от БСП. Той ги наричаше червени брамии. Парите за БСП се разпределят от Любен Гоцев. Той е покровителят, съветникът и лобистът на Маджо. Веднъж Михалев ми разказа през какви унижения е минавал в началото. Чавдар Чернев, когато се напиел, карал Маджо и Маргина да лазят под масата. Любен Гоцев твърди, че не те познава? Познава ме. Готов съм да бъда разпитан от следователи и да разкажа това, което знам за Любен Гоцев. Ще му припомня само едно място, където сме се засичали - на една пресечка на Витошка, където се помещаваше офисът на стария Фатик Там Любен Гоцев се появяваше често. Имаме и други засечки с него, които ще разкажа някой друг път. Фатик и Младен Михалев ходили ли са в Монтерей ? Да, много пъти. Фатик имаше навика да стреля в ресторанта. Вадеше пистолета и правеше на решето тавана. Няколко пъти правиха ремонт на Монтерей заради Фатик Маджо също се явяваше, и то не само във вторник, а всеки ден. Охраната му и колите му блокираха движението пред Монтерей. После започна да се среща с Любен Гоцев в Кипарис. Пращаше колата си, за да вземе генерала. Виктор Вълков също ли е близък с Младен Михалев? Да. Когато бях в полицията за една разработка срещу Маджо, полицаите ми разказаха интересни неща. Те го бяха прихванали в Хърватска. Михалев се обаждал по телефона до България, използвал е хърватска СИМ карта. Оказа се, че Маджо е живял доста време в посолството на България в Хърватска. Там негов домакин е бил Виктор Вълков. След това Вълков е посредничил и за една среща на Младен Михалев с МВР шеф във Виена. Това също е според оперативна информация на служителите на МВР. Естествено, разработката срещу Маджо потъна. Сега Любен Гоцев призовава прокуратурата да го разпита Интересен ще е този разпит, но няма как да се получи. Илюзия е да се вярва, че има сила в България, която да бутне Любен Гоцев. Генералът се саморазправи с Маргините за няколко минути. Когато научи, че е в списъка им за ликвидиране, разпореди те да бъдат тикнати в затвора. Публична тайна е, че арестуваха Маргините заради Любен Гоцев, а не защото от МВР са събрали данни за престъпната им организация. Когато беше взривен Стоил Славов, уликите пак водеха към братя Маргини. Тогава не ги прибраха, не ги прибраха и след убийството на Жоро Илиев. Но когато Маргините се прицелиха в Любен Гоцев, цялата сила на МВР и прокуратурата се стовари върху тях. Това е показателно за влиянието, което Гоцев има в държавата. Любен Гоцев страхува ли се от Маргините? По-скоро Маргините се страхуват от Любен Гоцев. Неговото убийство неслучайно е трябвало да изглежда като случаен обир. Маргините знаеха, че без Любен Гоцев влиянието на Маджо в държавата ще спадне и така по-лесно ще могат да се преборят с него. Но същевременно не смееха да му пратят килър, защото осъзнаваха какво може да се случи с тях. Искаха убийството на Любен Гоцев да бъде извършено по такъв начин, че да заблуди МВР. Всички видяха какви са последствията за братя Маргини. Е, вече са на свобода. Делото срещу тях още не е приключило. И няма да приключи скоро. Това, че не са в ареста, не значи, че не са натикани в миша дупка. В книгите си описваш как Младен Михалев - Маджо поръчва убийства. Любен Гоцев поръчвал ли е покушения? Със сигурност е присъствал на заповеди за отстраняването на хора, изречени от Младен Михалев
Човек отваря ДИР-а, за да прочете някой нов стар виц, а прочита за поредния разстрел или за последната касапница по пътищата!... Този, който е починал, се е отървал... Той си е знаел, че ще умре от куршум в главата. И по-добре, че не е останал да се мъчи като зеленчук още Бог знае колко години! Роман така и така нямаше да напише повече с тия два куршума в мозъка! То онзи, Велчев ли беше, мъжът на Весела Лечева, само един куршум имаше в мозъка, па от една година насам още нито ред не е написал от мемоарите си! Та и този... Защо да се мъчи? Два изстрела не отнемат повече време от един... Жалко, че изриването на българските серГИЕВИ ОБОРИ ще има да трае още дълго и най-вероятно безрезултатно!
какво стана уплашихте се даже мнения да пишете ,преди демокрацията бяхме по смели , бог да го прости ,с тия крадливи мръсници на власт ще го последваме след не дълго време ,ако не станем хора и не започнем да се борим за държавата си ,тя е наша не е на тия гадни крадливи копелета дето нямат род
Мир на праха му. Интересно, ако са го застреляли заради книгите му...защо са чакали толкова дълго?
Жалко за човека, бил той и мутра, бивша, но да не забравяме - ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА ДАДЕМ ГЛАС СРЕЩУ БЕЗУМНОТО БСП-ДПС УПРАВЛЕНИЕ!!! С Р А М И П О З О Р !!!!
Няма да се учудя, ако са го убили полицаи. Но самия акт на това убийство ме хвърля в смут и ужас и в недоверие към всичките идеологеми, които ни набиваха през последните 18 години: свобода на словото и печата, свобода на мнението и пр. За моите 38 години явно вече съм стар да вярвам демократични ценности, но убийството на писателя Георги Стоев изтри и последната ми надеждица, че нещо, нещичко в България ще се промени към по-добро. Както се казва в една стара руска комедия:Господа, гасете лампите, туй вече не е смвешно!
Убиха го!Лека му пръст!Потресен съм от кадрите показвани по телевизиите.Човекът много отдавна се молеше за помощ от полиция и прокуратура.Не му помогнаха!Няма никъкви оправдания за пълното безхаберие.Български народ видя и усети двуличието на управниците.Институц отказа в този случей да изпълнят задълженията си.Няма държавност.
Щом го убиха,значи всички негови твърдения са истина,но в държава управлявана от мафиоти ,вместо да получиш закрила,получаваш куршум.Бог да го прости момчето!
Само на едно място в света мафията си има държава - България.Ние не можем сами да се справим, призовавам всички грамотни хора да пишат във всякакви европейски и световни форуми за българската действителност, за обръча на българското правителство-мафия , което задушава българския народ.Трябва моментално да ни изхвърлят от евро-съюэа, ние не сме за там.Ние сме най - голямата мафия на земята! Никакви чужди пари не бива да идват в Бг.Те хранят само мафията.Трябва да влезат НАТО в Бг. и да се създаде преходно чуждо правителство и да има съд за цялата мафия.
Да има велик писател за една страна е като да има второ правителство. Затова никой режим не е обичал големите писатели, само незначителните. Ал. Солженицин
Румен Петков да не се крие краино време вече да си подаде оставката.Не го ли е срам вече да го хранят или сигорно е претръпнал.Колкото повече седи толкова по смешен и жалак става.Чак на мен ми писна да го храня и да се занимавам с такъв мрасник и лумпен.
Кога Г. Стоев стана пък и писател, че той пишеш фонетично? Беше едно смотано счетоводителче - не го биваше кой знае колко. Известно време когато по времето на се даваха субсидии за селското стопанство го командироваха на село, тогава и придоби вкус към тежкареенето. Под група за мокри поръчки да се разбира - работа на мокрия бюфет. Приятелската връзка с Поли Пантев, ако беше жив последния сигурно доста щеше да се чуди кой е пък този Г. Стоев. А и обясненията му за механизмите на престъпността у нас като от ЕЖК. И Иво Карамански имаше претенциите да познава всички в престъпния свят но поне беше по-сладкодумен.
само нов социален строй-ама истинска антикапиталистическа комунистическа държава-не като оная през 45-те години ДС, ще ни орпави състоянието
Хващам се на бас ,че нама да бъдат открити . Действали са спокойо и хладнокръвно под закрилата на Pумен.
Какво още, по дяволите, трябва да стане, за да се махнете барабар с неработоспособният министър ??? Каква е тази липса на поне мъничко съзнание, морал и съвест ? До какво положение трябва да пропадне обществото, за да се махнат тези, които не могат да го управляват ? Ами, ггоспода, как ще ме убедите, че утре някой няма да застреля мен, децата ми, роднините ми ? Вас, господине, изобщо Ви няма никакъв!!! Не вот на доверие - такова няма дори сред най-твърдите Ви фенове, силен шут е необходим. Това управление е докарано до пълен провал, и то в мирно време ! Сергей, моля те, вземи си ги всичките некадърници, и по-скоро се махнете - явно, не ставате! С какво ще докажете обратното ? Престанете да ни морите - и в буквалния смисъл. Погледнете какво общество сте оформили - корупция, убийства, грабежи, изнасилвания, липсва на образование и здравеопазване, да изреждам ли още ? - унищожена природа, закрита армия, гладуващи немощни родители-пенсионери, деца - олигофрени, младежи - педерасти и наркомани, не можещи да четат и пишат - толкова слаба държава не е имало никога през историята ни. На това ли Ви учиха в Москва ??? Не мисля - тогава имаше поне някакъв идеал, сега няма никакъв! Или Иван Костов е виновен, да, вярно, той е планирал още през 2001 г., когато книгите на този човек дори въобще не са замислени, да го убият като куче ! Иван Костов през 2001 г. ли назначи ВАШИТЕ некадърни крадливи министри, съсипващи всичко до което се докоснат! Иван Костов ли унищожи природата, подписа куп заробващи неизгодни сделки през 2006-2007 г.? Спрете да си измисляте несъществуващия враг, ами се погледнете до къде сте стигнали. И се мехнете завинаги ог историята ни - никой няма да ви запомни с нищо свястно или добро.