Частично падна забраната за Морската градина
Административният съд във Варна спря изпълнението на заповедта на кмета, забраняваща на собствениците на имоти в местността "Салтанат" да влизат с колите си в Морската градина.
Обратно в новинатаКоментари - Частично падна забраната за Морската градина | Днес.dir.bg
Коментари
Интересно къде в конституцията пише че трябва всеки да може да спира кола точно пред дома си, а не може на 100м от него, примерно?
Портних: " ще напишем заповедта така, че да е законосъобразна и да не може да бъде атакувана в съда" ОПРЕДЕЛЕНО УСПЯ! NOT!
Древните и завързали очите, сега и връзват ръцете а едни келеши постоянно и бъркат под полата.
Аз пак ще попитам - кое конституционно право е нарушено като не можеш да си ПАРКИРАШ КОЛАТА пред жилището си? Защото и аз от време на време не мога да намеря място на паркинга пред блока...
Пише го в частта за упражняване на правото на собственост. В тази местност има къщи отпреди 2ра Световна Война.
Пешеходната зона в София ограничи достъпа да дома на стотици хора,преди два дни съм спирал на съседна улица ,за да мога да прекарам с количка плодове ,набрани от градината на една възрастна жена,,три пъти по две касетки,а тук за двама ,да не им се развали хатъра,може,вероятно не са обикновени, а някои с пари и положение ,защото обикновен човек,едва ли да знае и да може да купи и строи в такъв имот !
Отговорил съм ти, но твоя въпрос е тотално ирелевантен към моя. Аз не съм ЗА колите в Морската. Но съм ЗА адекватните действия, които очевидно не се случват. Не може да казваш, да се биеш в гърдите, как ще направиш нещо адекватно и за пореден път да не успяваш. Ето такъв кмет имаме ... , а уж трябваше да е по-адекватен от предния. Каква е ползата от популистки решения, които дори и месец не могат да издържат? Така ли мисли да управлява града ни?
абе "пешеходци" в кой век живеете? Учителите не ви ли учиха, че колелото на историята не може да се върне? Сигурно сте пропуснали този урок разхождайки се в морската градина. Ако имам собственост влак ще си прокарам ако ми трябва...
Ок, тогава ще сезирам конституционния съд да ми прекарат рампа, с която да се качвам до площадката на блока, защото искам да паркирам на нея... Защо тези да могат да паркират пред дома си, а аз - не?? Усещаш ли се колко абсурдна теза защитаваш? Май не? Какво значение има от колко време има къщи там, тук става въпрос за достъпа с коли до тях. Никой не им иска къщата, нито ще се самопокава на гости у тях. Повечето къщи са на не повече от 100м от шосето. НИЩО не им пречи да повървят!
успех с Конституционния съд. За там ще ти трябват малко повече усилия от положените тук. Каква теза защитавам явно не си разбрал, понеже отговорите ти не правят много смисъл. Ако повече от 60 години си имал право, което в последствие ти е отнето, заради популистките намерения на един потник, които даже и 1 месец не могат да издържат, ще запееш друга песен. Защото, за да решиш един проблем, не е достатъчно само да забраниш, иска се малко повече усилие. Като това с твоите "намерения" за КС.
Вече става смешно с всички тия напъни да не се спазват законите във Варна и дори съдиите да подпомагат тяхното неспазване! Наистина тази съдия Йова Проданова трябва да бъде съдена за некомпетентност и корупция, защото от нейното решение е видно, че не и пука за парка, за варненци, не и пука за Варна, а камо ли за обществения интерес. В парка не трябва да се допускат коли!
А тука в Лондон има поне 50 парка и никой не виждам да живее в тях. Я го очуждете тия в Морската и да се свършва един път за винаги.
Точно така е - в Лондон парковете са истински: без коли и жилищни сгради. Никой няма да допусне подобно безобразие и да отнеме парковете на лондончани.