Частично падна забраната за Морската градина
Административният съд във Варна спря изпълнението на заповедта на кмета, забраняваща на собствениците на имоти в местността "Салтанат" да влизат с колите си в Морската градина.
Според магистратите налагането на забрана за достъп на моторни превозни средства „недопустимо ограничава упражняването на правото на собственост, гарантирано от закона и Конституцията”.
Съдът намира, че е налице хипотеза на значителна или трудно поправима вреда.
Производството беше образувано по жалба на двама варненци, които твърдят, че търпят вреди от невъзможността да ползват паркоместа и да обслужват имотите си.
Определението на съда подлежи на обжалване пред Върховния административен съд с частна жалба в 7-дневен срок.