Болница ”Св. Марина” с най-много задължения
Близо 389 млн. лв. са задълженията на държавните и общинските болници към края на март тази година. Това съобщи здравният министър проф. Николай Петров по време на изслушване в Народното събрание за проблемите в здравеопазването.
Обратно в новинатаКоментари - Болница ”Св. Марина” с най-много задължения | Днес.dir.bg
Коментари
В "Св. Марина" са повече екскурзианти, отколкото лекари. 5-та година ходят само по семинари, симпозиуми, "обмяна на опит" и т.н. Познайте къде? До Брюксел, Париж, Страсбург, екскурзии до Бразилия за част от колектива и къде ли не. Заплатите - юнашки! Подмяна на скъпи медикаменти с евтини - ампули с медикамент за 4 000 лева, който пациентът си носи се заменя с безобиден разтвор в съседната стая и се връща при пациента за вливане със система ...и така....
В тази болница има толкова много корупция и интриги, че който се е опитал да се обади си е отишъл.Само сравнете цените в заведенията на територията на болницата. Горките болни.... А заплатите на персонала и лекарите....никаква прозрачност ....Кой работи, кой само си получава заплатата. Огромна разлика в заплатите между работещите специалисти /с по две специалности и докторати/ и началническите заплати. Всичко е тайна. ДО КОГА и ЗАШТО? А за къщата на склона ...сами си отговорете.
Авиационен лекар, който май беше разследван за злоупотреби като зам. министър и председател на надзорния съвет на НЗОК, говори от трибуната за провал, все едно никой не си спомня какви ги беше надробил само преди 4 години. Какво друго може да се каже- нов бардак със стари курви.
Ами откъде иначе парички за онази прекрасна къща на високото, собственост на един прехвален "мениджър" на въпросната силно задлъжняла болница.......
Докато сключват договори за недофинансирани клинични пътеки ще има болници на минус. Частните болници за това оцеляват, защото не лекуват по тези пътеки. Още повече, че по законодателството на Р България е ЗАБРАНЕНО да се предлага услуга под цената на себестойността.
Д-р Емил Райнов от БСП обяви от парламентарната трибуна, че един от най-знаковите провали на управлението на ГЕРБ е била реформата в областта на здравеопазването. ---------------------------- Същото беше и про управлението на тройната коалиция, и при управлението на НДСВ. Ситуацията е такава, че след 20 и повече години реформи в здравеопазването, положението е плачевно и лекарите и медицински персонал напускат масово страната!
Понеже последния директор на РЗОК е от тази болница, затова докторите от парите за заплати купуват лекарства за болните от левкемия деца!
ДАМИ И ГОСПОДА, КАКВО ЗНАЧИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА БОЛНИЦИТЕ? ЗАТОВА ЛИ ОСТАВИХА ЦЕЛИ ГРАДОВЕ БЕЗ БОЛНИЧНА ПОМОЩ. РАЗБЕРЕТЕ ГОСПОДА УПРАВЛЯВАЩИ, ЧЕ ЗДРАВЕТО НА НАРОДА НЕ Е ТЪРГОВИЯ. АКО НЕ СТЕ, ПРОКЛЕТИ ДА СТЕ!
Тези болници са и най-добрите. Колкото по-добре работиш, толкова повече дългове трупаш - това е благодарение на АБСУРДНАТА ни "здравна система". Българските лекари ни лекуват ВЪПРЕКИ, че здравната администрация всячески им пречи. А ние плащаме повече за чиновници и бумащина, отколкото за самото лечение.!!!
Има класации на пациентите - кои са най - добрите болници в Бг , а тази " ............ " болница не е от тях, въпреки че последните директори на РЗОК - Варна се назначават от Св. Марина и по- точно - """Първа Хирургия""".