Общият брой на държавните и общинските болници в страната са 176, като забавените плащания към тях са близо 87 млн. лв. Болниците в Сливен и Габрово се управляват най-добре и затова имат най-малко дългове, съобщи Varna24.bg.

С най-големи задължения са болниците "Св. Георги" в Пловдив, "Св. Марина" във Варна, УМБАЛСМ "Пирогов", "Александровска болница", Пета градска болница в София.

Д-р Емил Райнов от БСП обяви от парламентарната трибуна, че един от най-знаковите провали на управлението на ГЕРБ е била реформата в областта на здравеопазването. Той посочи проблемите във финансирането на болничните заведения и осигуряването на лекарства за онкоболните.