Тъй като при 2799 клиенти сумата на компенсацията е по-висока от съответната фактура за октомври, то тази сума, средно по 2,70 лева на клиент, ще им се изплаща в брой в местния пощенски клон срещу представяне на лична карта, предаде Дарик. На eлектроразпределителната компания бе издаден акт за установено административно нарушение, свързано с неизвършеното правилно отчитане на изразходваната електроенергия през септември на 7500 клиенти в района на Ямбол и Бургас и не отчитане на полагащите им се за месеца преференциални 75 квтч. Глоба от 7 до 20 000 лева ще бъде наложена на фирмата в четвъртък, заявиха от КДЕВР. В официално писмо до медиите “EVN България“ се извинява на своите клиенти за възникналите неудобства и уверява, че ще направи всички необходимо за подобряване услугите за клиентите си. По наша собствена инициатива и в резултат на поуките, които извлякохме от собствената ни вътрешна проверка, вече са предприети мерки за подобряване на процеса на обслужване на клиентите и за прилагане препоръките на ДКЕВР, се казва още в писмото.