Особено интересен бе вторият гол, който стана причина за подигравки и насмешки към англичаните. В 69-ата минута, при абсолютна безобидна ситуация, Гари Невил върна топката към вратаря Пол Робинсън, който в опита си да шутира топката не я уцели, коженото кълбо мина покрай крака му и бавно пресече голлинията. В интерес на истината, неравност по терена бе причина вратарят да не уцели топката, но това не намали подигравките към англичаните от страна на домакините. Осем минути по-рано, натурализираният бразилец Едуарди Да Силва откри с глава за домакините в 61-а минута, прехвърляйки Робинсън. Това е второ поред разочарование за англичаните, които преди пет дни не успяха да победят Македония като домакини. Същата Македония, явно окрилена от нулевото равенство на “Олд Трафорд”, реши за 30 минути двубоя си с Андора. Пандев, Новески и Наумовски решиха мача само след половин час игра. До 80-ата минута за западните ни съседи игра левият бек на ЦСКА Роберт Петров, който дори центрира за първия гол в мача, дело на звездата на Лацио Горан Пандев. Петров бе сменен с друг познат на българската публика играч – Артим Шакири. Русия успя да постигне първата си победа под ръководството на Гуус Хидинк. След две ремита с Хърватия и Израел на старта, този път руснаците надиграха с 2:0 Естония с голове в края на срещата на Погребняк и Сичов.