“Все пак Марко ван Бастен може да се нарече моралния победител в този мач, след като имаше много шансове за гол, но вратарят на домакините се представи на много високо ниво. В самото начало няколко стресиращи неща, като мокрия терен и ентусиазираната публика, дадоха криле на българите. Голът на Мартин Петров в 12-а минута накара Холандия да се събуди и да започне да създава положения. Халфът на Атлетико Мадрид нападна отдясно и прати топката покрай вратаря Ван дер Саар, който успя само да я извади от мрежата. Бербатов бе от голяма полза за Петров, след като увлече двама от защитниците ни и те оставиха Петров да напредне сам и да отбележи за 1:0. Проблемите за Ван Бастен продължиха да се трупат. Дирк Кайт се контузи и напусна терена принудително. Бабел влезе на негово място. Ван Перси започна като десен нападател и се представи на ниво. По крилата Робен и Бабел сменяха местата си постоянно. Но “оранжевите” не успяваха да подобрят представянето си и трябваше да разчитат само на удари от много далечна дистанция. Това не даде резултат, защото вратарят на българите бе на ниво. Уесли Снайдер и Дени Ландзаат имаха много добри шансове да изравнят. Роби Ван Перси пък удари гредата. Самото качество на нападателите ни Перси, Робен и Бабел ни даваше много добри шансове за гол. След час игра Халид Буларуз направи отлично центриране и Ван Перси успя да отбележи за 1:1. Само три минути по-късно нов гол на “топчията” бе отменен заради засада. Тогава дойдоха и най-важните минути в мача. Топузаков от българския отбор на няколко пъти удари Ван Перси, като веднъж дори в лицето. Българският касапин, обаче, се измъкна без предупреждение от норвежкия съдия Хенинг Йовебрьо. За разлика от много други пъти този път не се отдръпнахме за да се победим сами, а играхме за да победим. “Оранжевите” продължиха да търсят гола с много усилия. Българите намериха празните пространства и имаха няколко добри шанса за гол. Божинов се опита да отбележи с лек удар, но Ван дер Саар спаси в 117-я си мач за националния отбор. Удар на нападателя на Ювентус излезе съвсем близо в аут и в даденото от съдията продължение, което може да ни накара да се радваме за точката”, пише сайтът на федерацията.