Стоичков, Димитър Пенев и Херо изразиха задоволството си от равенството, Камата дори определи точката като "златна". В същото време стана ясно, че Мартин Петров няма да играе в европейската квалификация с Люксембург в сряда. Причината е, че в днешния мач с Холандия той получи втори жълт картон от началото на борбата за Евро 2008. Това стана, когато Мартин се забави малко с изпълнението на ъглов удар и норвежкият рефер Йовребо пресилено му вдигна картона. Мартин Петров откри резултата след самостоятелен пробив по дясното крило и страхотен удар, който не остави шанс на Ван дер Саар. След този гол холандците натиснаха здраво. До края на първото полувреме топката на два пъти срещна гредите на вратата на Димитър Иванков, който на няколко пъти се намеси сигурно. В 22-та минута Робин Ван Перси отправи удар, топката рикошира във Валентин Илиев и срещна горната греда. В 38-та минута след недоразумение между защитниците и вратаря топката тупна пред Иванков, който успя леко да я отклони и тя уцели страничната греда. Холандия изравни, когато в 61-та минута Робин Ван Перси засече с глава центриране на Буларуз. Топката се удари в гредата и този път влезе в мрежата - 1:1.