В габровското Районно полицейско управление е започнало бързо производство срещу тийнейджъра, съобщи БТА.
Полицията е заловила момчето на 19 април около 23,40 часа на габровската улица "Иван Калпазанов", след като той се блъснал с колата си в паркиран "Опел". 15-годишният управлявал лек автомобил "Сеат".
Проверката с дрегер за алкохол в кръвта показала 2,25 промила. Момчето отказало да даде кръвна проба.