Болница ”Св. Марина” с най-много задължения
Близо 389 млн. лв. са задълженията на държавните и общинските болници към края на март тази година. Това съобщи здравният министър проф. Николай Петров по време на изслушване в Народното събрание за проблемите в здравеопазването.
С най-големи задължения са болниците "Св. Георги" в Пловдив, "Св. Марина" във Варна, УМБАЛСМ "Пирогов", "Александровска болница", Пета градска болница в София.
Д-р Емил Райнов от БСП обяви от парламентарната трибуна, че един от най-знаковите провали на управлението на ГЕРБ е била реформата в областта на здравеопазването. Той посочи проблемите във финансирането на болничните заведения и осигуряването на лекарства за онкоболните.