Това бе отговорът му готов ли е да подаде на САЩ "ръка за сдобряване" като се има предвид докладът на Атлантическия съвет, в който се отбелязва и необходимостта от помирение между Сърбия и Америка, съобщи БТА.

В интервю за телевизия "Хепи" Вучич изрази надежда, че американският президент Доналд Тръмп ще посети Сърбия, но напомни, че преди това ще има среща с френския президент Еманюел Макрон.

В отговор на въпрос Вучич каза, че различният натиск, оказван върху Сърбия и от Изток, и от Запад ще продължи, но неговото задължение е да защитава Сърбия и да продължи политиката, за която смята, че е най-добра за страната.

В този смисъл той посочи военното учение в Беларус, на което Сърбия бе поканена от домакините и от Русия и където са отишли 40 членове на сръбската армия и посочи, че също така е имало и учение на НАТО с участието на 300 сърби.

На конкретния въпрос какво ще направи, ако от едната или от другата страна дойде искане Сърбия да се определи, Вучич отговори, че страната върви по европейския път, но ще има и ще поддържа най-добри отношения с Русия и Китай.

Той каза, че не би променил нищо, но и че няма проблем, ако гражданите на Сърбия изберат друга политика.

"Великите сили имат своя интерес, уважаваме всички, но ние сме тези, които трябва да внимаваме" да не ни захлупи огромната им лапа", каза сръбският президент.

Сърбия не може да мълчи, че сърбите и Сърбия са обявени за агресори в хърватски закон, заяви още Александър Вучич.

Той каза, че войната се е водила в административните граници на Хърватия от времето на бивша Югославия. На констатацията на председателката на Хелзинкския комитет в Сърбия Соня Бисерко, че Хагският трибунал твърди, че това е бил международен конфликт, Вучич кратко коментира, че това показва, че това е бил политически съд.