Пхенян вижда "нарастващ обществен гняв" срещу Юн Сук-йол, в Сеул още говорят за импийчмънт
Севернокорейските медии нарушиха мълчанието относно въведеното военно положение в Южна Корея, докато в родината си президентът да се справя с политически нападки
Севернокорейските медии съобщават днес, че в Южна Корея нараства общественият гняв срещу президента Юн Сук-йол и управляващата партия след краткотрайното въвеждане на военно положение миналата седмица, предаде Ройтерс.
Още по темата
"Нарастват призивите за импийчмънт на марионетката Юн Сук-йол с всеки изминал ден на фона на засилващите се политически сътресения", посочва държавната агенция КЦТА в своя публикация, цитирана от БТА.
"Конфронтацията между управляващите и опозиционните партии се задълбочава", се казва още в информацията.
Севернокорейските медии нарушиха мълчанието относно въведеното военно положение в Южна Корея и последствията от него в сряда.
В информацията на КЦТА се отбелязва също, че на Юн е забранено да напуска страната и е обявен за заподозрян по делото, разследващо необмисления му опит за въвеждане на военно положение.
Севернокорейските държавни медии често коментират външната политика на Сеул и военните действия, но в продължение на няколко дни мълчаха след обявяването на военното положение от Юн миналата седмица, което продължи само шест часа, преди президентът да бъде принуден да го отмени, посочва Ройтерс.
В същото време в Южна Корея президентът се нахвърли срещу политическите си опоненти, наричайки ги "антидържавни сили" и заяви, че Северна Корея може да е хакнала изборите в неговата страна, предаде Ройтерс.
Държавният глава също така защити продължилото часове военно положение като законна мярка за защита на демокрацията.
Коментарите му бяха направени в момент, когато лидерът на партията на Юн заяви, че президентът не е показал признаци, че ще подаде оставка и че трябва да бъде подложен на импийчмънт.
Лидерът на управляващата партия в Южна Корея Хан Донг-хун заяви, че президентът трябва незабавно да бъде отстранен от длъжност заради краткотрайното военно положение.