Косово призна, че премиерът Курти е станал жертва на шегобийците Кузнецов и Столяров
На 11 февруари, два дни след изборите, двамата руски комици се представили за президента на Латвия и разговаряли с косовския лидер по различни теми, включително за Сърбия
Кабинетът на министър-председателя на Косово Албин Курти призна, че той е станал жертва на шеговито обаждане от руски комици миналия месец, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
На 11 февруари 2025 г., два дни след парламентарните избори в Косово, Владимир Кузнецов и Алексей Столяров се обадили на Курти, представяйки се за президента на Латвия. Двамата са известни с шеговитите си обаждания, които често са насочени към световни лидери.
Медиите съобщават, че премиерът Курти е разговарял с тях относно Сърбия, Русия и по много други теми.
В изявлението на кабинета се казва, че Курти е получил толкова много съобщения с поздравления за изборите, че "поради ограниченията във времето не е било възможно да се извърши задълбочена проверка на всички обаждания отправени към него".
Според окончателните резултати от изборите в Косово, Движение "Самоопределение", чийто лидер е именно премиерът Курти, получава 42,3 процента подкрепа или 48 места в 120-местния парламент на Косово, което обаче не е достатъчно, за да може партията да управлява самостоятелно.
Очаква се скоро резултатите от парламентарния вот да бъдат удостоверени от Централната избирателна комисия (ЦИК) на Косово. Въпреки че снощи от "Самоопределение" публикуваха видео, в което обявиха, че се готвят за нов мандат, към момента няма конкретни усилия от тази партия за формиране на ново правителство.