Манолова: Правителството на Кирил Петков ни предложи политически феодализъм
Те проиграха енергията, идеите и очакванията на хората, смята тя
Провалът на правителството на Кирил Петков се състои в това, че не изгониха мутрите, не пресякоха схемите на ГЕРБ, приватизираха ги и ги надградиха, и на този фон забравиха за проблемите на обикновените хора, това заяви в "Денят започва" по БНТ лидерът на партия "Изправи се, България" Мая Манолова.
Хората от площадите поискаха свободна демокрация, докато правителството на Кирил Петков ни предложи е политически феодализъм. Във феодалните министерства на отделните партии необезпокоявано се ширеше корупцията и вирееха мутри-брокери, както те се нарекоха едни други, очерта Манолова.
"Погледнете какво се случи в енергетиката - вкараха посредници в сделките с природен газ. Само за месец май любимият посредник на властта направи 110 млн. лева печалба, което ощетява българските граждани", посочи тя и допълни, че в земеделието също има факти за скандални политики, същото се отнася и за сделките с оръжие.
Българите гласувахме огромното си доверие и надежда на тези управляващи и те проиграха точно това. "Те проиграха енергията, идеите и очакванията на хората", категорична е тя.
Манолова подчерта, че не вижда общ път между "Изправи се, България" и "Продължаваме промяната". "Няма как хора, за които битката с корупцията е просто телевизионна пропаганда, а лицемерието и лъжите към българския народ са ежедневна практика да бъдат наши партньори".
Според нея промените в КПКОНПИ, които са предложени не са нищо друго освен парламентът да избира разследващите инспектори, т.е. самите депутати ще си изберат разследващите. "Ако приемем, че Борисов си има Гешев, то бившите управляващи - четворната коалиция, ще си имат Гешев-2 в КОНПИ или Бойко Рашков, както искате го назовете".
Категорична е, че истинското решение е съдебна реформа, от което управляващите отстъпиха.
Кадрите на Борисов се подмениха с кадрите на Нинова и ощетени от всичко това са българските граждани, допълни Манолова. Определи като голям проблем липсата на каквато и да е политика по доходите.