Така тя коментира пред Нова телевизия обсъжданото изменение на директивата за командироването по време на посещението на френския президент Еманюел Макрон в България. По думите й основно това са строителни работници и хора в сферата на услугите.

Макрон бе на посещение в Австрия, Румъния и България с цел да изложи позициите си срещу социалния дъмпинг на страните от Източна Европа и по специално за командированите работници.

Българската страна подкрепи позицията на френския президент, но все пак си остави вратичка, че трябва да се водят разговори и с другите държави, които не възприемат тази позиция - по специално Полша и Унгария.

Директивата няма да се отнася за международните шофьори, припомни Захариева българската позиция.

„Нека да не си мислят хората, че това ще засегне всички, които имат работа в Европа. В България имаме по тази директива командировани около 3500 служители от други държави“, каза министърът.

Тя поясни, че идеята на тази директива е да се защитят правата на тези, които работят, така че те да бъдат с равни условия в другите държави.

„Тази директива касае временна работа, в никакъв случай не засяга всички, които работят и не се ползват от тази директива“, коментира министърът.

На въпрос какво е поискала България от срещата с френския президент, Захариева заяви, че страната ни е получила конкретна подкрепа за чакалнята на еврозоната.

„Еврозоната означава по-ниски лихви за хората, стабилност и сигурност за инвестициите“, коментира вицепремиерът.