Зам.-председател е министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски. В нея ще участват изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов, директорът на Агенция "Митници" Ваньо Танов и председателят на ДА "Държавен резерв и военновременни запаси" Станимир Пеев, както и заместник-министри на вътрешните работи и на финансите. 
Те ще наблюдават процесите на пазара на горива след отнемането на лиценза на рафинерията.

"Няма кризисен щаб, няма криза", категоричен бе обаче Трайков, цитиран от БТА. По думите на министъра е създадена работна група по негова инициатива.

Най-късно до края на деня кабинетът ще вземе решение "на подпис" за освобождаване на държавния резерв* от самолетно гориво, обяви по-късно Трайков, но потвърждение за мярката така и не беше разпространено до полунощ.

Според Трайков най-бързо свършват наличните количества самолетно гориво. По думите му, ако се предприемат тези стъпки ще има възможност в началото на следващата седмица, когато се изчерпат запасите на летищата, вече да могат количествата от държавния резерв да са постъпили. Трайчо Трайков уточни, че в резерва има запази керосин за 60 - 68 дни. Част от тях се съхраняват и в складовете на "Лукойл".
"На хартия ги има, надявам се, че и физически ги има", каза министърът.
Според Дянков обаче в резерва има керосин за около месец.

„Надявам се, че рафинерията като най-голямо българско предприятие няма да се опита да направи някой номер с държавата. Не ги съветвам. Просто не ги съветвам най-приятелски”, каза още Бойко Борисов, който представи новата спортна зала в София ”Арена Армеец” на олимпийските шампиони.
Той ще приеме синдикати, работещи в „Лукойл Нефтохим”, ако първо направят протест срещу ръководството на предприятието, затова че година и половина не е изпълнило ангажиментите си по наредбата.
След това Борисов каза, че синдикатите могат да се срещнат и със социалния министър Тотю Младенов и да разговарят с него за проблемите си.

Междувременно синдикатът на нефтохимиците в "Лукойл" започна да събира подписка от настоящи и бивши служители и техните семейства за организиране на протестни действия, съобщи БНТ.
От бургаската рафинерия съобщиха, че в завода има суровина за преработка, която ще свърши тази нощ.
След това ще започне поетапно изключване на инсталациите, което ще продължи няколко денонощия. Работниците настояват лично премиерът да дойде в завода, за да им обясни какво се случва с най-голямото предприятие в страната.
Вчера следобед директорът на "Лукойл България" Валентин Златев обяви, че рафинерията спира работа до 30 часа.

Летище София обяви, че при спиране на доставките ще търси други доставчици във или извън Европейския съюз.Морските летища, управлявани от "Фрапорт", също търсят начин за изход от ситуацията.


*Според Закона за задължителните запаси от нефт и нефтопродукти (чл. 25), при затрудняване на доставките с тези продукти министърът на икономиката и енергетиката ще трябва да отправи искане до Европейската комисия, която да свика консултации между страните членки на ЕС. Председателят на Държавния резерв или негов представител участва в тези консултации, свързани със задължителните запаси.
Според Трайков обаче не е необходимо разрешение на ЕК. По думите му има законни начини, по които могат да се отпуснат количества, когато става дума за незначителни по дефиниция размери или при други варианти.